W dniach 14.01.19 r. – 18.01.19 r. odbyło się ostatnie spotkanie pilotażowe w ramach realizowanego w II LO od października 2016 r. projektu z programu Erasmus+. Spotkanie odbyło się w Brochon i Dijon we Francji. Ze strony polskiej z II LO uczestniczyli w nim Anna Smendowska, Mariola Latała, Natalia Król i Bożena Ordanik oraz ze Szkoły Podstawowej nr 7 Pani wicedyrektor Ewa Stępień.
Przez 30 miesięcy 30 uczniów z 3 krajów (Polska, Francja, Finlandia) wraz ze swoimi nauczycielami pracowało nad rozwijaniem umiejętności społecznych, które mają zapobiegać niepowodzeniom szkolnym oraz umożliwić osiągnięcie sukcesu na studiach oraz w przyszłej pracy zawodowej.

Clue spotkania była międzynarodowa konferencja, podczas której zaprezentowano rezultaty pracy uczniów i nauczycieli oraz omawiano poruszane w projekcie kwestie w szerszej perspektywie. W konferencji wzięli udział przedstawiciele świata akademickiego: rektorzy, nauczyciele akademiccy, jak również przedstawiciele wydziałów oświatowych, dyrektorzy, pedagodzy i nauczyciele różnych przedmiotów ze szkół średnich z Polski, Francji i Finlandii.

Spotkanie stało się również okazją do nawiązania nowych kontaktów międzynarodowych, ponieważ do uczestników dołączyły delegacje nauczycieli z Chorwacji i Cypru. Mamy nadzieję, że przyniosą one owoce w postaci kolejnych projektów.

Zachęcamy do odwiedzenia strony projektu dostępnej przez zakładkę Erasmus+. Można tam znaleźć filmy dokumentujące przebieg kolejnych spotkań, jak i nakręcony przez uczestników projektu film pt. „Erasmus Murder”.

Natalia Król, Anna Smendowska, Mariola Latała

Ewelina Łoś, uczennica klasy III E została zakwalifikowana do eliminacji okręgowych XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Praca przygotowawcza, pisana pod opieką p. prof. M. Lempart nosiła tytuł:
Owad jako bohater i symbol w literaturze polskiej.
Ewelina znalazła się wśród 26 licealistów z woj. łódzkiego, którzy wezmą udział w zawodach II stopnia w Łodzi.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Pierwsza ważna decyzja, dotycząca przyszłości młodego człowieka, zapada w chwili, kiedy wybiera on szkołę średnią. Dobra szkoła to taka, która zapewnia doskonały start w dorosłe życie, oferuje kształcenie na najwyższym poziomie, gwarantując przy tym doskonały wynik uzyskany podczas egzaminu maturalnego. Właśnie ukazał się jeden z najbardziej oczekiwanych rankingów „Perspektywy” 2019. Jego żelazne i przejrzyste kryteria sprawiają, że jest on wiarygodny i stanowi rzetelną podpowiedź przy wyborze szkoły. Jak w tym roku wypadło nasze liceum? Mamy powody do dumy. Srebrny Znak Jakości By wyróżnić tych najlepszych, Kapituła Ogólnopolskiego Rankingu, w skład której wchodzą wybitni przedstawiciele świata nauki i uczelni wyższych, przyznaje specjalne odznaczenia: złotą, srebrną i brązową tarczę.
Miło nam poinformować, że w tym roku II Liceum Ogólnokształcące, jako jedyna szkoła w powiecie radomszczańskim, zostało uhonorowane srebrnym znakiem jakości! W praktyce oznacza to, że oferujemy kształcenie na najwyższym poziomie, co znajduje swoje odzwierciedlenie w świetnych wynikach egzaminu maturalnego, a także w rekrutacji na uczelnie wyższe. Nie mamy sobie równych! W powiecie radomszczańskim jedynie nasza szkoła posiada tarczę SREBRNEJ SZKOŁY! Jesteśmy 21. Najlepszym Liceum w województwie łódzkim!
Nauka w Baczyńskim to nie tylko żmudne godziny spędzone w ławce nad książkami. To styl życia, który daje szansę każdemu młodemu człowiekowi szlifowania własnych zdolności i odkrywania nowych pasji. Nie bez powodu zostaliśmy przecież odznaczeni, a od kilku lat wskaźnik Edukacyjnej Wartości Dodanej jednoznacznie potwierdza, że jesteśmy szkołą sukcesu!
Ranking: www licea.perspektywy.pl
 Tak się bawiŁO, tak się bawiŁO II LO...
 GRATULUJEMY UDANEJ ZABAWY!!!
Miło nam poinformować, że p. prof. Renata Langier zdobyła I miejsce w plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL 2018 w powiecie radomszczańskim w kategorii NAUCZYCIEL SZKOŁY PONADPODSTAWOWEJ. Plebiscyt organizowany jest przez "Dziennik Łódzki", "Express Ilustrowany" i "Nasze Miasto". Celem akcji jest wyróżnienie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli oraz najlepszych szkół w województwie łódzkim. Plebiscyt rozpoczął się 12 października, a zwycięzców poznaliśmy 21 listopada. Czytelnicy głosowali na kandydatów w 5 kategoriach: nauczyciele klas I-III szkoły podstawowej, nauczyciele klas IV-VIII szkoły podstawowej, nauczyciele szkół ponadpodstawowych, szkoła roku i nauczyciel akademicki. Głosowania odbywało się w dwóch etapach: powiatowym i wojewódzkim. Zwycięzcy otrzymali tytuły, dyplomy i wiele cennych nagród.
Gratulujemy Pani profesor!