05.12.22  (godz. 12.20, sala 266) - spotkanie robocze SU – ogłoszenie wyborów

09.12.22  (godz. 12.20, sala 266) – robocze spotkanie kandydatów z opiekunem SU (pobieranie podań)

13.12.22 godz. 12.00 - ostateczny termin składania podań (podania należy dostarczyć do opiekuna SU)

14.12.22 godzina 12.20 – spotkanie kandydatów z opiekunem SU, zamknięcie listy kandydatów

15.12.22 - 21.12.22 – oficjalna kampania wyborcza w szkole

10.01.2023 – wybory Przewodniczącego SU

Lis

The Reader 46

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania gazetki w j. angielskim The Reader 46.

Miłej lektury!

Your English teachers 😊

Natalia Król

Aleksandra Więcek

Agnieszka Łęgowik

Anna Haddani

24.11.22 młodzież klas IV oraz klasy III B wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielami Instytutu Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego. Pani doktor Magda Rek-Woźniak – absolwentka II LO – gościła w murach naszej szkoły wraz ze studentami IV roku: Angeliką Kapuścik oraz Ksawerym Olczykiem – także absolwentem Liceum Baczyńskiego i inicjatorem spotkania.

II LO od lat śledzi losy swoich absolwentów oraz podejmuje inicjatywy proponowane przez uczniów. Wydarzenie, o którym mowa, łączy w sobie oba te działania. Było także elementem preorientacji zawodowej: dzięki niemu młodzież zapoznała się z ofertą Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ. Studenci poruszali też m.in kwestie takie jak: pojęcie socjologii, etyka w zawodzie socjologa, czy miejsce socjologa na rynku pracy.  W części warsztatowej młodzież miała okazję czynnie uczestniczyć w spotkaniu, a po jego zakończeniu porozmawiać z gośćmi w mniej formalnej atmosferze.

Pani dokotr oraz dwoje studentów z UŁ na sali gimnastycznej Student UŁ, kóry stoi przy kilkorgu siedzących uczniach II LO

Grupa uczniów siedząca na krzesłach w sali gimnastycznej

Cieszymy się, że absolwenci chcą do nas wracać, a obecni uczniowie II LO mogą skorzystać z ich obecności i wiedzy.

Za pomoc w przygotowaniu strony technicznej spotkania dziękuję klasie II C oraz Wiktorowi Wardzie z II A.

Organizator – Natalia Król

23 listopada miało miejsce podsumowanie etapu szkolnego Olimpiady Teologii Katolickiej i wręczenie dyplomów najlepszym uczestnikom:

I miejsce: Amelia Smolarek (1b)

II miejsce: Karolina Bąkowicz (3b)

III miejsce: Rafał Stolarczyk (1c)

IV miejsce: Maciej Błaszczyk (2e)

Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę w 2. etapie, który odbędzie się w Częstochowie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Zwycięzcy Olimpiady - dwie uczennice i dwóch uczniów trzymają w ręku dyplomy, towarzyszy im pani wicedyrektor i nauczycielka. Stoją w sali patrona szkoły Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - w tle portret tego poety i antyramy ze zdjęciami.
15 listopada odbył się pierwszy etap 9. Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie. Tegoroczna tematyka konkursu związana jest z piłką nożną, etyką oraz zasadami fair play na boisku i poza nim. Celem Olimpiady jest między innymi propagowanie wartości w sporcie oraz ukazanie relacji pomiędzy wiarą i sportem. W zmaganiach wzięło udział 16 osób. Do etapu finałowego, który odbędzie się 8 grudnia w Opolu, zakwalifikowali się:
  1. Dominik Madej (3a)
  2. Krzysztof Zawadzki (1d)
  3. Mikołaj Cieślik (3b)
  4. Mikołaj Fronczyk (1d) i Kacper Odrzywolski (4ac).

Gratulujemy!!!

Olimpiadę w naszej szkole zorganizowała p. Ewa Kurowska.

Zdjęcie przedstawia uczniów, którzy siedzą pojedynczo w ławkach i rozwiązują test.