Przypominamy, że od 22 maja (poniedziałek) do 21 czerwca trwa rejestracja i wybór preferencji w rekrutacyjnym serwisie internetowym. Jeżeli zdecydujesz, że szkołą pierwszego wyboru będzie II Liceum Ogólnokształcące, to pamiętaj o przyniesieniu wniosku Kandydata do naszej szkoły, ale najpierw

• Zaloguj się w systemie na stronie Internetowej https://lodzkie.edu.com.pl/kandydat/app/apply/index.html — dokonaj wyboru szkoły.
  • W pierwszym kroku uzupełnij swoje dane osobowe.
  • W kolejnym kroku wybierz oddział (profil klasy), do którego chcesz kandydować. Pamiętaj! Możesz wybrać dowolną liczbę oddziałów w maksymalnie trzech szkołach publicznych. Ustal kolejność oddziałów, w jakiej chciałbyś się do nich dostać.
  • Wydrukuj wniosek i daj do podpisu rodzicom (opiekunom prawnym).
  • Zanieś wniosek do NAS — do szkoły pierwszego wyboru. Zrób to jak najszybciej, a najpóźniej do 21 czerwca 2017 r.
  • Uzupełnij informację o osiągnięciach. Po wprowadzeniu do systemu ocen, wyników egzaminu gimnazjalnego i konkursów przez Ciebie lub gimnazjum, przynieś do NAS (szkoły pierwszego wyboru) świadectwo, zaświadczenie o wynikach egzaminu i potwierdzenia osiągnięć w konkursach (lub przynajmniej kopie wymienionych dokumentów). Zrób to już 23 czerwca, a najpóźniej do 27 czerwca 2016 r.

Tymczasem
Serdecznie zapraszamy 26. maja 2017 (piątek) w godzinach od 9:00 do 13:30 na DZIEŃ OTWARTY do II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Radomsku uczniów klas III szkół gimnazjalnych wraz z nauczycielami.

Goście z gimnazjów

• poznają bazę dydaktyczną szkoły;
  • spotkają się z nauczycielami i uczniami Liceum Baczyńskiego;
  • będą uczestniczyć w krótkich prezentacjach lekcji prowadzonych metodami aktywizującymi;
  • uzyskają szczegółowe informacje na temat profili kształcenia, trybu nauki oraz warunków rekrutacji;
  • uzyskają informacje o szerokiej ofercie zajęć pozalekcyjnych, a także
  • otrzymają pakiet materiałów promocyjnych.

Uprzejmie prosimy o wcześniejsze potwierdzenie udziału Państwa szkoły w Dniu Otwartym II LO i podaniu, jeżeli jest to możliwe, godziny przybycia do dnia 25. maja 2017 r. wysyłając informację na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numer (44) 6832653.
Serdecznie zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie "Świat oczami młodych" wszystkich uczniów naszej szkoły. Celem konkursu jest stworzenie projektów znaczka pocztowego, które przedstawiają szeroko rozumiane hasło przewodnie „Czas na zdrowie”. Znaczki, oprócz wartości praktycznej oraz kolekcjonerskiej, mają stanowić element prozdrowotnej edukacji, wpisujący się w misję Fundacji BOŚ i Poczty Polskiej. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez uczniów projektu znaczka pocztowego „Czas na zdrowie”. 3 najlepsze projekty zostaną wydane w formie znaczków pocztowych przez Pocztę Polską. Przedstawiam podstawowe wytyczne, które pomogą młodzieży podczas tworzenia projektu znaczka. Tylko prace spełniające poniższe warunki będą oceniane przez Komisję Sędziowską.

Zapraszamy gimnazjalistów zainteresowanych wyborem klasy biologiczno-chemicznej na zajęcia eksperymentalne.

Jeśli interesujesz się biologią, chemią i fizyką, świat przyrody nie ma dla Ciebie tajemnic, interesują Cię problemy ochrony zdrowia, uważasz, że każdy odpowiada za jakość środowiska, w którym żyje i powinien działać na rzecz jego ochrony, interesują Cię prace badawcze, eksperymenty i ćwiczenia laboratoryjne, to koniecznie zostań uczniem klasy biologiczno-chemicznej w II LO.

Czekamy na Was w piątek, 19 maja od godziny 15:00.
Zapraszamy serdecznie.
GIMNAZJALISTO! WYBIERZ ŚWIADOMIE!

Pod tym LINKIEM znajduje się strona, na której znajdziesz najważniejsze dokumenty związane z tegoroczną rekrutacją, a w pozostałych rozwinięciach dowiesz się o ofercie edukacyjnej naszej szkoły na rok szkolny 2017/2018 (opis profili klas, przedmioty uwzględniane w procesie rekrutacji, szczegółowy rozkład liczby godzin języka obcego itp.).
Zapraszamy!
Tymczasem na pewno zainteresują Cię następujące daty:
  • 19 maja (piątek) — EXPERYMENTARIUM W II LO (Zapraszamy gimnazjalistów zainteresowanych wyborem klasy biologiczno-chemicznej i nie tylko na zajęcia eksperymentalne od godziny 15:00);
  • 22 maja (poniedziałek) — ROZPOCZĘCIE rekrutacji elektronicznej i złożenie wniosku o przyjęcie do II LO;
  • 26 maja (piątek) — DZIEŃ OTWARTY W II LO (od godziny 9:00 do 13:30).

Uczeń klasy II F Piotr Zając (opiekun pani Agnieszka Krawczyk-Broszkowska) będzie reprezentować województwo łódzkie, jak również II Liceum Ogólnokształcące, w etapie centralnym XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!

W tegorocznym ogólnokrajowym konkursie EKO- PLANETA uczestniczyło 30 uczniów II LO. Wyróżnienie w kategorii: Praca indywidualna uzyskała Sylwia Morawiec — uczennica klasy IIB (opiekun pani Małgorzata Panicz). Najwyższy wynik w kategorii: Test Wiedzy Ekologicznej w szkole uzyskał Piotr Zając — uczeń klasy IIF (opiekun pani Agnieszka Krawczyk-Broszkowska).
Wszystkim uczniom gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłym roku.