22 lutego w ramach współpracy z gimnazjami odwiedziliśmy Publiczne Gimnazjum nr 5 w Radomsku. Mieliśmy okazję zaprezentować uczniom gimnazjum naszą szkołę i ofertę edukacyjną na rok szkolny 2017/2018. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Norbert Czarny, Natalka Piasecka, Iga Dygudaj, Ksawery Olczyk  (I B) oraz  nauczyciele panowie Sławomir Lawenda i Paweł Handydraj. Prezentacja szkoły spotkała się z ciepłym przyjęciem i dużym zainteresowaniem gimnazjalistów.
Dziękujemy za zaproszenie i zapraszamy do II LO!

Do finału tegorocznej edycji konkursu "Nie zobojętniaj się na chemię" awansowało 42 uczniów. To najlepsi spośród 344 osób startujących w konkursie. Zapraszamy do dalszej rywalizacji chemicznej. Widzimy się w II LO w Radomsku, 14 marca o godz. 10. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom, a finalistom życzymy powodzenia.
Lista osób zakwalifikowanych do finału pod LINKIEM.
Organizatorzy: Sylwia Wawrzyniak i Małgorzata Wojtecka

16 lutego Liceum Baczyńskiego wzięło udział w Targach Szkół Ponadgimnazjalnych w Kodrębie zorganizowanych przez miejscowe gimnazjum. Mieliśmy okazję zaprezentować uczniom gimnazjum naszą szkołę i ofertę edukacyjną na rok szkolny 2017/2018. W targach uczestniczyły szkoły z powiatu radomszczańskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Magda Dzierżanowska (I C), Julia Blada (II F) i Małgorzata Malingiewicz (II F) oraz  nauczyciele pani Mariola Rudecka i pan Paweł Handydraj. Prezentacja szkoły spotkała się z ciepłym przyjęciem i dużym zainteresowaniem gimnazjalistów.
Dziękujemy za zaproszenie i zapraszamy do II LO!

Patronat Honorowy Marszałka Województwa Łódzkiego jest wyróżnieniem podkreślającym szczególny charakter przedsięwzięć.Wyróżnienie to zarezerwowane jest przede wszystkim dla najważniejszych wydarzeń mających wysoki poziom organizacyjny i ustaloną renomę. Z przyjemnością informujemy, że międzypowiatowy konkurs "Nie zobojętniaj się na chemię" spełnia powyższe warunki i w związku z tym został objęty Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego.
W dniach 13.02.–17.02.2017 r. z okazji Światowego Dnia Kota w II Liceum Ogólnokształcącym odbyła się akcja „Daj piątaka na kociaka”, zorganizowana przez klasę IE wraz z wychowawcą Panią Profesor Agnieszką Skurą-Garbaciak. Cała karma, ręczniki, koce, poduszki oraz pieniądze zostały przekazane Radomszczańskiemu Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami — „Kociej Arce Noego”.
Zbiórka cieszyła się popularnością zarówno wśród młodzieży, jak i nauczycieli. Dzięki waszemu zaangażowaniu zebraliśmy 635 zł (!), 61,735 kg karmy (!) i 28 łącznie koców wraz z poduszkami.
Ranking udziału klas:
Najwięcej karmy — IE
Najwięcej koców — IIA
Najwięcej pieniędzy — IA
Najwięcej fantów — IB
Reszta funduszy została uzyskana ze sprzedaży fantów podczas kiermaszu, w wysokości 220,50zł.
Wszyscy spisali się doskonale a na wyróżnienie zasługują:
— Klaudia Pichit z klasy IB,
— Aleksandra Drzymalska z klasy IF,
— Maja Bujacz z klasy IIA.
Organizatorzy akcji jak i zwierzaki, którym wspólnymi siłami pomogliśmy, bardzo dziękują!
Liczymy na Was za rok!
Akcję podsumowały Aleksandra Kotlewska oraz Ewelina Łoś z klasy IE.

Pełny tekst sprawozdania pod LINKIEM.

Delegacja naszego Liceum wzięła udział w oficjalnych uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Radomsku uroczystość miała szczególny charakter, wiązała się bowiem z uczczeniem 70. rocznicy śmierci komendanta Konspiracyjnego Wojska Polskiego generała Stanisława Sojczyńskiego, ps. Warszyc. W uroczystości udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy, kombatanci, przedstawiciele środowisk niepodległościowych, przedstawiciele radomszczańskich szkół miejskich i ponadgimnazjalnych, policji, straży pożarnej oraz rodzina Stanisława Sojczyńskiego. Patronat honorowy nad uroczystościami objął Minister Obrony Narodowej A. Macierewicz, który osobiście wziął w nich udział.