GIMNAZJALISTO jeżeli jeszcze nie Wiesz, która szkoła najlepiej przygotuje Cię do MATURY, to koniecznie przeczytaj tę informację.
Wyniki tegorocznej matury ogłoszone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną jednoznacznie świadczą, że nasza szkoła uzyskała z większości przedmiotów lepsze wyniki od średnich w powiecie, w okręgu łódzkim i średnich krajowych (patrz diagram poniżej).
Diagram przedstawia wyniki egzaminów pisemnych absolwentów II LO z przedmiotów obowiązkowych i z przedmiotów dodatkowych na tle średnich powiatowych, wojewódzkich i krajowych.
GIMNAZJALISTO — Masz problem z wyborem najskuteczniejszego profilu biologiczno-chemicznego? Przeanalizuj pierwsze „słupki” na poniższym diagramie. Dołącz do najlepszych! Mamy wolne miejsca w klasach o tym profilu.
Zastanów się jeszcze!
Kiedyś inne szkoły chwaliły się tzw. zdawalnością. W tym roku w II Liceum Ogólnokształcącym zdawalność wynosi aż 99,41% i podobnie jak w zeszłym roku jest najwyższa w powiecie. Teraz szkoły chwalą się ilością prac napisanych na 100%. Zatem i my chwalimy się, że aż 36 prac ocenionych zostało na 100% (20 prac z j. angielskiego na PP, 1 z j. angielskiego na PR, 1 z j. niemieckiego na PP, 1 z j. polskiego na PR, 12 prac z matematyki na PP i 1 z matematyki na PR).
Gratulujemy Naszym Absolwentom i życzymy Wam dostania się na wymarzone uczelnie!!!
PS Pamiętajcie pochwalić się swoim wychowawcom na jakiej uczelni lub w jakiej szkole będziecie kontynuować naukę…
 
Serdecznie zapraszamy społeczność naszej szkoły do głosowania na prace zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu "Świat oczami młodych", przygotowane przez uczennice II LO:
- Urszulę Wodo
,
- Patrycję Szczepanik,
- Klaudię Łoś
.
Pamiętajmy, aby głos był ważny należy wybrać 4 prace spośród projektów zamieszczonych na stronie konkursu www.oczamimlodych.pl Projekty naszych koleżanek znajdują się na 18 stronie pod nickiem Baczyński. Poniżej załączmy wysłane projekty, aby łatwiej było je odnaleźć. Głosowanie trwa do 20 lipca (godz. 12:00
    
 

JAK ZAGŁOSOWAĆ?
Krótka instrukcja w rozwinięciu...

Świadectwa maturalne dla absolwentów II LO będą wydawane w piątek 30 czerwca w godzinach od około 10:00 do 12:00 w salach 124, 125 i 130.

GIMNAZJALISTO!
Dziękujemy, że wybrałeś/wybrałaś II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku jako szkołę pierwszego wyboru. Gratulujemy wyboru i mamy nadzieję, że będzie to wybór ostateczny zgodnie z Twoimi zainteresowaniami, planami i marzeniami.
Teraz, jeżeli tego jeszcze nie uczyniłeś, uzupełnij w systemie
https://lodzkie.edu.com.pl/kandydat/app/apply/index.html
informację o osiągnięciach.
Po wprowadzeniu przez Ciebie lub gimnazjum do systemu

  • ocen,
  • wyników egzaminu gimnazjalnego,
  • konkursów,

przynieś do NAS (szkoły pierwszego wyboru)

  • świadectwo,
  • zaświadczenie o wynikach egzaminu,
  • potwierdzenia osiągnięć w konkursach
(lub przynajmniej kopie wymienionych dokumentów) oraz
  • 2 podpisane zdjęcia.

Zrób to już w piątek 23 czerwca w godzinach 12:00-15:00, a najpóźniej do wtorku 27 czerwca 2017 r. do godziny 12:00. W poniedziałek 26 czerwca 2017 dokumenty przyjmujemy w godzinach 9:00-15:00.
Dokumenty zebrane w tzw. „koszulkach” przynosicie do naszej szkoły — do sali nr 19 na parterze, czyli na świetlicę.
Czekamy i do zobaczenia!

Sesja letnia w celu uzyskania międzynarodowego dyplomu z języka francuskiego DELF, która miała miejsce w akredytowanym ośrodku w Zabrzu, zakończyła się ogromnym sukcesem (średnia 84,41 %). Uczniowie, którzy przystąpili na różnych poziomach wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (poziomy A1, A2, B1, B2) z klasy II:
Justyna Ślęzak (A1),
Karolina Klekowska (A1),
Zuzanna Migocka (A1),
Anna Gabor (A1),
Rokasana Gaik (A1),
Klaudia Weronika Kowalczyk (A1),
Wiktor Więdlak (A1),
Sara Molik (A1),
Mateusz Smendowski (A2),
Paulina Bąk (B1)
oraz tegoroczni maturzyści:
Olivia Klimczak (B2),
Kamil Zyzik (B2).
Gratulujmy życząc dalszych sukcesów dla tych i innych uczniów, którzy mają przystąpić do egzaminu w przyszłym roku szkolnym. Liceum Baczyńskiego jest jedyną szkołą w powiecie, która przygotowuje do DELF-u. (Więcej o egzaminie w zakładce DELF).
Opracowała: Anna Smendowska
Zakończenie roku szkolnego jest doskonałą okazją, by podziękować wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi za wytrwałość, serce i zaangażowanie oraz sumienną pracę. Uczniom Baczyńskiego gratulujemy i dziękujemy za pragnienie zdobywania wiedzy i osiągnięte wyniki. Życzymy wszystkim udanych wakacji ? ? i powrotu do szkoły z radością ? oraz zapałem do dalszej pracy.
Poniżej fotorelacja z uroczystej akademii kończącej rok szkolny (kliknij w zdjęcie).
 


W tym roku szkolnym aż 120 uczniów otrzymało świadectwo  z wyróżnieniem, przy czym aż 49 osób uzyskało średnią powyżej 5,00.
GRATULACJE !
NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH TO:
Aleksandra Trachta II A5,86
Szymon Rudawski I F 5,50
Dominik Iskrzyński I F 5,44
Pełne zestawienie naszych prymusów w rozwinięciu.


             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.