Przypominamy, że od 13 maja do 25 czerwca trwa rejestracja i wybór preferencji w rekrutacyjnym serwisie internetowym.
Jeżeli zdecydujesz, że szkołą pierwszego wyboru będzie II Liceum Ogólnokształcące, to pamiętaj o przyniesieniu wniosku Kandydata do naszej szkoły, ale najpierw
  • Zaloguj się w systemie na stronie Internetowej https://lodzkie.edu.com.pl/kandydat/app/apply/index.html — dokonaj wyboru szkoły.
  • W pierwszym kroku uzupełnij swoje dane osobowe.
  • W kolejnym kroku wybierz oddział (profil klasy), do którego chcesz kandydować. Pamiętaj! Możesz wybrać dowolną liczbę oddziałów w maksymalnie trzech szkołach publicznych. Ustal kolejność oddziałów, w jakiej chciałbyś się do nich dostać.
  • Wydrukuj wniosek i daj do podpisu rodzicom (opiekunom prawnym).
  • Zanieś wniosek do NAS — do szkoły pierwszego wyboru. Zrób to jak najszybciej, a najpóźniej do 25 czerwca 2019 r.
  • Uzupełnij informację o osiągnięciach. Po wprowadzeniu do systemu ocen, wyników egzaminu gimnazjalnego i konkursów przez Ciebie lub gimnazjum, przynieś do NAS (szkoły pierwszego wyboru) świadectwo, zaświadczenie o wynikach egzaminu i potwierdzenia osiągnięć w konkursach (lub przynajmniej kopie wymienionych dokumentów). Zrób to już 21 czerwca, a najpóźniej do 25 czerwca 2019 r.
ÓSMOKLASISTO!
GIMNAZJALISTO!
WYBIERZ ŚWIADOMIE!

Pod tym LINKIEM znajduje się strona, na której znajdziesz najważniejsze dokumenty związane z tegoroczną rekrutacją, a w pozostałych rozwinięciach dowiesz się o ofercie edukacyjnej naszej szkoły na rok szkolny 2019/2020 (opis profili klas, przedmioty uwzględniane w procesie rekrutacji, szczegółowy rozkład liczby godzin języka obcego itp.).
Zapraszamy!
 
We wtorek 12 czerwca Hala Powiatowa w Radomsku była areną zmagań sportowych   w ramach „Dnia Sportu” w II LO. Młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach tanecznych przeprowadzonych przez: Wiktorię Bielas z kl. II E i Jakuba Pokorę z kl. II B. Wszyscy, którzy lubią rywalizację sportową mieli okazję wziąć udział w zawodach wspinaczkowych, polegających na jak najszybszym pokonaniu wyznaczonej trasy. Bezkonkurencyjna w tej dyscyplinie była Sara Bojarska z kl. II C, która zajęła pierwsze miejsce. Kolejne lokaty uzyskały: Natalia Gidzińska z kl. II C oraz Maria Markiewicz z kl. II F.

Amatorzy gier zespołowych mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności w  Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych. III miejsce wywalczyli chłopcy i dziewczęta z kl.II F, oczko wyżej znalazły się siatkarki i siatkarze z kl. II C. Turniej wygrała drużyna „Tygrysków” w składzie: Monika Abram (kl. II E), Natalia Jędrzejczyk (kl. II E), Magdalena Gołdon (kl. II E), Piotr Mach (kl. I A), Seweryn Zatoń (kl. II E), Bartosz Guzik (kl. II D) oraz Patryk Krupski (kl. II A).

Najlepsze zespoły siatkarskie, triumfatorki zawodów wspinaczkowych i prowadzący zajęcia z tańca zostali nagrodzeni dyplomami. Tradycyjnie podczas podsumowania Dnia Sportu rozstrzygnięty został Plebiscyt na Najlepszą Sportsmenkę i Sportowcą II LO. Wśród dziewcząt III miejsce ex aequo zajęły: Julia Piechorowska (kl. II B) oraz Natalia Jędrzejczyk (kl. II E). Na drugim miejscu znalazła się Martyna Sobieraj (kl. II E), a zwyciężczynią IV edycji plebiscytu została Iga Daros z kl. II D. W kategorii chłopców na III miejscu znalazł się Mateusz Chudek (kl. II D), tuż za nim był Seweryn Zatoń (kl. II E), a najlepszym sportowcem II LO został wybrany Bartosz Guzik z kl. II D. Zwycięzcom zostały wręczone statuetki „ Wiktorii” i dyplomy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i uczestnikom!!! Dziękujemy za liczny udział, dobrą zabawę i rywalizację w duchu „fair play”.

Nad organizacją i przebiegiem Dnia Sportu czuwali nauczycieli wychowania fizycznego: P. Mariola Latała i P. Bartłomiej Kowalczyk. Dziękujemy za pomoc i udział  P. Joannie Kurpienik- pedagogowi szkolnemu, Kacprowi Bluszczowi z kl. I B i Samorządowi Uczniowskiemu, a także wszystkim kibicującym nam uczniom i uczennicom wraz z nauczycielami.
Zapraszamy za rok!!!

3 czerwca uczniowie naszej szkoły wyruszyli w podróż do Słonecznego Brzegu — największego bułgarskiego kurortu. Pierwszy dzień w Bułgarii spędziliśmy na plaży, zażywając kąpieli słonecznych i morskich. Po południu poznaliśmy topografię miasta.
Drugi dzień minął nam równie przyjemnie, spędziliśmy go na sportowo. W basenie hotelowym odbyły się emocjonujące rozgrywki waterpolo. Po południu pojechaliśmy zwiedzić zabytkową wyspę Nesebyr. Czas minął nam wyśmienicie, poznaliśmy historię miasta, zwiedziliśmy prawosławną cerkiew oraz kupiliśmy regionalne pamiątki.
Kolejne dwa dni spędziliśmy aktywnie wypoczywając. […] Sobotę rozpoczęliśmy od wymagającej gry terenowej. Podzieleni na 10 zespołów wyruszyliśmy w miasto. Do wykonania mieliśmy 16 zadań z wielu dziedzin. […] Po kilku godzinach ekscytującej rywalizacji, zmęczeni lecz szczęśliwi, wskoczyliśmy do basenu. Dzień zakończyliśmy pool party w gronie przyjaciół. Początkowo wybraliśmy się do założonego przez Greków Sozopola, gdzie podziwialiśmy ruiny zamku z VI wieku oraz Cerkiew Bogurodzicy. Odwiedziliśmy również Galerię Sztuki, gdzie wystawiano dzieła lokalnych artystów. […] Wieczorem, bawiąc się na dyskotece, tanecznym krokiem zakończyliśmy ten cudowny i pełen wrażeń dzień! W poniedziałek dzień rozpoczęliśmy od zakupu pamiątek oraz przygotowywania się do powrotu. […] Po kolacji odbyło się podsumowanie gry terenowej oraz naszego pobytu. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek. […]
Wyjazd możemy zaliczyć do bardzo udanych i z niecierpliwością czekamy na kolejny.
Pozdrawiamy i do zobaczenia niebawem!!!

 
 

06

Cze
2019

PRODUKCIK 2019

Pierwszy dzień zmagań Finału Ogólnopolskiego Konkursu. Dwa miniprzedsiębiorstwa z II LO spośród 20 finalistów prezentują swoje całoroczne działania w gmachu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. We wtorek budowanie stoisk, rozmowy z komisją i próby prezentacji. W środę główne spotkania z jury, trzymamy kciuki!

 

Tradycyjnie już w czerwcu młodzież z Liceum Baczyńskiego przystąpiła do egzaminu z języka francuskiego DELF. W ostatnią sobotę grupa 32 uczniów uczestniczyła w letniej sesji na poziomie A1 i A2 w akredytowanym centrum egzaminacyjnym w Zabrzu. Przypominamy, że nasza szkoła jest jedyną w powiecie, która przygotowuję do tego typu prestiżowych dyplomów. Teraz czekamy na wyniki.

 
 

24 maja w naszym Liceum odbył się Dzień Otwarty II LO.
Goście mogli zapoznać się z bazą dydaktyczną, spotkać się z nauczycielami i uczniami naszej szkoły oraz uczestniczyć w krótkich prezentacjach wybranych lekcji prowadzonych metodami aktywizującymi.
Swoich młodszych kolegów oprowadzali po szkole licealiści — uczniowie Baczyńskiego, którzy chętnie odpowiadali na przeróżne pytania dotyczące naszej szkoły. W pracowniach przedmiotowych gimnazjaliści i ósmoklasiści uczestniczyli w krótkich zajęciach dydaktycznych prowadzonych przez licealistów pod okiem nauczycieli-opiekunów.
Dyrekcji, nauczycielom i uczniom gimnazjów i szkół podstawowych dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i jeszcze raz zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.
ZAPRASZAMY DO II LO!

PS
KOMISJA DO SPRAW PROMOCJI SZKOŁY serdecznie dziękuje wszystkim nauczycielom II LO, którzy zaangażowali się w organizację Dnia Otwartego oraz uczniom, którzy pomagali swoim nauczycielom w tym przedsięwzięciu — tu szczególne podziękowania kierujemy do Rady Samorządu Uczniowskiego II LO oraz jego zaplecza.

 
Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO