Przypominamy, że od 21 maja do 20 czerwca trwa rejestracja i wybór preferencji w rekrutacyjnym serwisie internetowym. Jeżeli zdecydujesz, że szkołą pierwszego wyboru będzie II Liceum Ogólnokształcące, to pamiętaj o przyniesieniu wniosku Kandydata do naszej szkoły, ale najpierw

 • Zaloguj się w systemie na stronie Internetowej https://lodzkie.edu.com.pl/kandydat/app/apply/index.html — dokonaj wyboru szkoły.
 • W pierwszym kroku uzupełnij swoje dane osobowe.
 • W kolejnym kroku wybierz oddział (profil klasy), do którego chcesz kandydować. Pamiętaj! Możesz wybrać dowolną liczbę oddziałów w maksymalnie trzech szkołach publicznych. Ustal kolejność oddziałów, w jakiej chciałbyś się do nich dostać.
 • Wydrukuj wniosek i daj do podpisu rodzicom (opiekunom prawnym).
  Muszą być PODPISY OBU OPIEKUNÓW!
 • Zanieś wniosek do NAS — do szkoły pierwszego wyboru. Zrób to jak najszybciej, a najpóźniej do 20 czerwca 2018 r.
 • Uzupełnij informację o osiągnięciach. Po wprowadzeniu do systemu ocen, wyników egzaminu gimnazjalnego i konkursów przez Ciebie lub gimnazjum, przynieś do NAS (szkoły pierwszego wyboru) świadectwo, zaświadczenie o wynikach egzaminu i potwierdzenia osiągnięć w konkursach (lub przynajmniej kopie wymienionych dokumentów). Zrób to już 22 czerwca, a najpóźniej do 26 czerwca 2018 r.

GIMNAZJALISTO! WYBIERZ ŚWIADOMIE!

Pod tym LINKIEM znajduje się strona, na której znajdziesz najważniejsze dokumenty związane z tegoroczną rekrutacją, a w pozostałych rozwinięciach dowiesz się o ofercie edukacyjnej naszej szkoły na rok szkolny 2018/2019 (opis profili klas, przedmioty uwzględniane w procesie rekrutacji, szczegółowy rozkład liczby godzin języka obcego itp.).
Zapraszamy!
Jednak II LO to nie tylko nauka, to także świetna zabawa! Przyjdź, przekonaj się sam! Serdecznie zapraszamy 25 maja (piątek) na DZIEŃ OTWARTY W II LO (od godziny 9:15 do 13:15).

Serdecznie zapraszamy 25. maja 2018 (piątek) w godzinach od 9:15 do 13:15 na Dzień Otwarty do II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Radomsku uczniów klas III szkół gimnazjalnych wraz z nauczycielami.

Goście z gimnazjów

 • poznają bazę dydaktyczną szkoły;
 • spotkają się z nauczycielami i uczniami Liceum Baczyńskiego;
 • będą uczestniczyć w krótkich prezentacjach lekcji prowadzonych metodami aktywizującymi;
 • uzyskają szczegółowe informacje na temat profili kształcenia, trybu nauki oraz warunków rekrutacji;
 • uzyskają informacje o szerokiej ofercie zajęć pozalekcyjnych, a także
 • otrzymają pakiet materiałów promocyjnych.

Uprzejmie prosimy o wcześniejsze potwierdzenie udziału GRUP ZORGANIZOWANYCH z Państwa szkoły w Dniu Otwartym II LO i podaniu, jeżeli jest to możliwe, godziny przybycia do dnia 24. maja 2018 r. wysyłając informację na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numer (44) 6832653.

Serdecznie zapraszamy!

 
W piątek, 18 maja, II Liceum Ogólnokształcące Radomsku zaprosiło gimnazjalistów na warsztaty naukowe „Wieczór naukowców”. W ramach warsztatów pracownicy naukowi Wydziału Chemii oraz Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego przygotowali dla młodzieży z Radomska szereg pokazów i eksperymentów naukowych. Łódzkich naukowców do Radomska zaprosili nauczyciele przedmiotów przyrodniczych II LO. Koordynatorką tego przedsięwzięcia była nauczycielka chemii pani Renata Langier, która wraz z panią Małgorzatą Panicz — nauczycielką biologii, paniami Małgorzatą Wojtecką i Sylwią Wawrzyniak — nauczycielkami chemii oraz panem Sławomirem Gajewskim — nauczycielem fizyki czuwała tego wieczoru nad przebiegiem warsztatów. Celem warsztatów było rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką przyrodniczą i ekologiczną. W II LO uczniowie gimnazjów mogli zobaczyć biologiczne, chemiczne i fizyczne eksperymenty, a co ważniejsze mogli także sami je przeprowadzać. Do kolegów gimnazjalistów dołączyli również koledzy ze szkół ponadgimnazjalnych. W sumie w warsztatach, które rozpoczęły się o godzinie 15:00, a skończyły się prawie o 19:30, uczestniczyło ponad 50 uczniów.
Chcemy serdecznie podziękować sponsorom przedsięwzięcia — firmom: Sawaf, Unifax, Silva-Dent oraz OSM RADOMSKO.
Dziękujemy wreszcie Gościom z Uniwersytetu Łódzkiego: z Wydziału Chemii — p. dr. Pawłowi Urbaniakowi i p. mgr Annie Fenyk (warsztaty chemiczne); z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska — p. dr. hab. Piotrowi Duchnowiczowi (warsztaty z fizyki) oraz p. mgr Joannie Boisse (warsztaty z biologii).
Serdecznie dziękujemy i już teraz zapraszamy na następne warsztaty.
 
18 maja (piątek) 2018 zapraszamy uczniów III klas gimnazjów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych na zajęcia warsztatowe z chemii, biologii i fizyki, prowadzone we współpracy z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Łódzkiego.
Startujemy o godzinie 15:00.

15

Maj
2018

ERASMUS+ FILMY

Pod koniec kwietnia uczniowie II LO zaangażowani w projekt Erasmus+ wrócili z Finlandii, gdzie po raz ostatni spotkała się młodzież z Francji, Finlandii i Polski. Na bieżąco informowaliśmy o przebiegu tej ostatniej wizyty. Teraz proponujemy obejrzenie filmu p.t. Erasmus Murder, który został stworzony przez 30 uczniów z trzech krajów. To był ich wspólny pomysł i scenariusz. Większość scen także nakręcili sami. Niemal 30-minutowy film zmontował reżyser – p. Bernard Cougnot – który, w czasie Erasmusowskiej Gali Wręczenia Nagród Filmowych w Paimio, otrzymał za niego „Złotą Palmę”.

Pan Cougnot nakręcił także film upamiętniający ostatnie spotkanie młodzieży w ramach programu Erasmus+ w Finlandii. Zachęcamy do obejrzenia obu filmów. LINK
Opracowała: Natalia Król

15

Maj
2018

The Reader 36

Z przyjemnością prezentujemy długo oczekiwany 36 numer anglojęzycznej gazetki II LO – The Reader. Obszerny – 20-stronicowy – numer jest wyjątkowy, ponieważ został stworzony we współpracy z p. Ewą Smolarek ze Szkoły Podstawowej ze Strzelec Małych i zawiera teksty stworzone przez uczniów tamtejszej szkoły. Teksty powstały w ramach warsztatów z pisania artykułów, które przeprowadzili uczniowie II LO pod kierunkiem p. Agnieszki Łęgowik. 36. numer The Reader pełny jest też artykułów naszych uczniów, także nt. aktualnych radomszczańskich wydarzeń. Zachęcamy do lektury. LINK
Opracowała: Natalia Król

             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.