Uczennica naszego liceum — Marysia Markiewicz w dniach od 4 do 9 stycznia brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca INTERSHOW w Nowym Targu. Marysia w swojej kategorii (17 – 25 lat) śpiewała dwa utwory i zdobyła 2. miejsce️ 🏆. W festiwalu zaprezentowało się ok. 130 uczestników z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Niemiec i Polski. Gratulujemy!10 I 2018 opublikowano wyniki XX Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych przygotowanego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku uplasowało się na 19. miejscu w województwie łódzkim w kategorii: Licea Ogólnokształcące. W skali kraju szkoła notowana jest na 213. pozycji. W związku z tym nasze Liceum ponownie zdobywa tytuł "SREBRNA SZKOŁA”. Nasze Liceum znalazło się też na 198. miejscu rankingu maturalnego. Podsumowując — „Baczyński” jako jedyna w powiecie radomszczańskim szkoła ponadgimnazjalna, znajduje się w gronie 300 najlepszych w Polsce.

Tak się bawi, tak się bawi II LO...
GRATULUJEMY UDANEJ ZABAWY!!!
W natłoku świątecznych informacji może zapomnieliście zajrzeć do świątecznego numeru Logosa — pierwszego wydania e-gazety II LO w Radomsku. Zapraszamy zatem do lektury świątecznego numeru Logosa (kliknij w LINK, ale chcąc przeglądać publikację musisz w Twojej przeglądarce zainstalować flash player — sprawdź…)
22 grudnia 2017 r. był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Wszystkie klasy spędziły czas w świątecznej atmosferze, racząc się wigilijnymi daniami, składając życzenia i słuchając kolęd.
O godzinie 10:00 odbył się KONCERT WIGILIJNY w wykonaniu tradycyjnym i na rockowo. Uzdolniona muzycznie i wokalnie młodzież: zespół Siding (w składzie Roksana Gaik, Adam Winiszewski, Adrian Gąciarek i Mateusz Smendowski), Maria Markiewicz, Dominika Smyła, Karolina Derwisz, Natalia Piasecka oraz klasa IC zaprezentowali znane i mniej znane kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce świątecznej. Również Dyrekcja szkoły i Grono Pedagogiczne włączyło się do koncertu wykonując kolędę „Przybieżeli do Betlejem…”.
O 11:00 zaproszeni goście, nauczyciele seniorzy, dyrekcja II LO, grono nauczycielskie spotkali się na świątecznym poczęstunku. W tej już świątecznej atmosferze 🎄🎄🎄 zakończyliśmy ostatni dzień nauki w tym roku kalendarzowym ;)

Życzymy PRAWDZIWIE RADOSNYCH Świąt Bożego Narodzenia, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, a w Nowym Roku 2018 spełnienia marzeń...
 
Święta tuż, tuż. W ten szczególny czas jesteśmy bardziej wrażliwi na potrzeby innych, dlatego z inicjatywy uczniów klas III B, I B i I C na terenie szkoły została zorganizowana zbiórka słodyczy i zabawek na rzecz podopiecznych PCK. Z zebranych darów zostały przygotowane paczki dla dzieci z ubogich radomszczańskich rodzin. W akcję zaangażowali się również członkowie Szkolnego Koła PCK z klasy II E i II B. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy radość niejednemu dziecku. Przedsięwzięcie koordynowały nauczycielki Magdalena Więcek, Sylwia Wawrzyniak i Małgorzata Wojtecka. Jednak to nie wszystko, udało się również pomóc podopiecznym Stowarzyszenia Centrum Panaceum, dla których uczniowie naszej szkoły przekazali ubrania, pluszaki, pościel i artykuły higieny osobistej.
 

             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.