WYNIKI KONKURSU "KANGUR MATEMATYCZNY"

Gratulujemy wyróżnionym uczniom:
W kategorii STUDENT:
absolwent szkoły, uczeń klasy 3D
Erwin Borowiec
oraz uczeń klasy 2Dg
Kacper Kowalczyk.
W kategorii JUNIOR:
uczeń klasy 1D
Michał Pluciński.

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów!

Cze

THE READER 43

Nareszcie jest!
Zachęcamy do lektury najnowszego wydania gazetki w j. angielskim THE READER 43.
Zdrowa dieta, sztuka współczesna, nauka w pandemii, co warto obejrzeć, jak spędzić wakacje. Te i wiele innych ciekawych tematów, a także autorskie  opowiadanie  już do przeczytania na naszej stronie. Sprawdź, kto współpracował z redaktor naczelną Olą Saj z I E. W następnym roku szkolnym Ty też możesz – zachęcamy!

Prosimy kliknąć w ten link.

Miłej lektury.
Enjoy 😊

Natalia Król, Agnieszka Łęgowik, Aleksandra Więcek

W czwartek (10.06.2021) w godzinach południowych społeczność szkolna miała możliwość obserwacji częściowego zaćmienia Słońca. Zjawisko to ma miejsce w sytuacji, gdy Księżyc znajduje się między Słońcem a Ziemią i rzuca cień na naszą planetę. Podczas obserwacji wykorzystano szkolny teleskop posiadający zwierciadło o średnicy 80 mm; obraz powstawał na ekranie co umożliwiało jednoczesny dostęp wielu osobom. Ciekawe wrażenia utrwalono na fotografiach.

ucznia klasy matematyczno-fizycznej (2Dg) KACPRA KOWALCZYKA.
Kacper zajął VI miejsce w Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Matematycznym „BE QUICK AND WINI”.
Gratulujemy‼

BARBARY MOROŃ

Gratulujemy‼

I Liceum Ogólnokształcące im. F. Fabianiego w Radomsku, II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego oraz Prywatna Placówka Języków Obcych "HORIZON" – zapraszają na ósma edycję przedsięwzięcia edukacyjnego Radomsko Zdaje Angielski 2021. W roku bieżącym – mimo wciąż niesprzyjającej sytuacji pandemicznej – organizatorom udało się zaplanować we współpracy z centrum egzaminacyjnym British Council w Częstochowie dwie sesje egzaminacyjne: dla dzieci starszych oraz dla młodzieży licealnej.
W piątek 11 czerwca w I LO w Radomsku do egzaminu Flyers (YLE) przystąpiło 22 uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu radomszczańskiego, a w sobotę 26 czerwca przystąpi do egzaminu B2 First (FCE) – 17 uczniów szkół ponadpodstawowych. Podsumowanie wyników akcji nastąpi w piątek, 3 września 2021 w MDK Radomsko. W trakcie uroczystej gali wystąpi pierwszy w Polsce niepełnosprawny mówca motywacyjny, autor i trener rozwoju osobistego, Łukasz Krasoń (zaplanowana na ubiegły rok gala z jego udziałem nie mogła się odbyć ze względu na ograniczenia pandemiczne) . Patronat honorowym nad przedsięwzięciem jak co roku objął Starosta Radomszczański.
Trzymamy kciuki za wszystkich kandydatów.
Fingers crossed!