GIMNAZJALISTO jeżeli jeszcze nie Wiesz, która szkoła najlepiej przygotuje Cię do MATURY, to koniecznie przeczytaj tę informację. Wyniki tegorocznej matury ogłoszone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną jednoznacznie świadczą, że nasza szkoła uzyskała z większości przedmiotów lepsze wyniki od średnich w powiecie, w okręgu łódzkim i średnich krajowych (patrz diagram poniżej).
Diagram przedstawia wyniki egzaminów pisemnych absolwentów II LO z przedmiotów obowiązkowych i z przedmiotów dodatkowych na tle średnich powiatowych, wojewódzkich i krajowych.
GIMNAZJALISTO — Masz problem z wyborem najskuteczniejszego profilu biologiczno-chemicznego? Przeanalizuj pierwsze „słupki” na poniższym diagramie. Mamy wolne miejsca w klasach o tym profilu. Matura z matematyki i tej rozszerzonej, która tak słabo wypadła w całym kraju — nasi absolwenci nie mieli aż takich z nią problemów. Wolne miejsca czekają na Ciebie w klasie matematyczno-fizycznej! Dołącz do najlepszych!
Zastanów się jeszcze!
43 prac ocenionych zostało na 100% (28 prac z j. angielskiego na PP, 3 z j. angielskiego na PR, 1 z j. niemieckiego na PP, 1 z j. hiszpańskiego na PP, 2 z j. polskiego na PR, 8 prac z matematyki na PP).

Gratulujemy Naszym Absolwentom i życzymy Wam dostania się na wymarzone uczelnie — a Tym, którym nie powiodło się w pierwszym terminie życzymy więcej szczęścia i opanowania na poprawce!!!
PS Pamiętajcie Absolwenci pochwalić się swoim wychowawcom na jakiej uczelni lub w jakiej szkole będziecie kontynuować naukę…

Świadectwa maturalne dla absolwentów II LO będą wydawane we wtorek 3 lipca od godziny 12:00 w wyznaczonych do tego celu salach. Zapraszamy!

GIMNAZJALISTO!
Dziękujemy, że wybrałeś/wybrałaś II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku jako szkołę pierwszego wyboru. Gratulujemy wyboru i mamy nadzieję, że będzie to wybór ostateczny zgodnie z Twoimi zainteresowaniami, planami i marzeniami.
Teraz, jeżeli tego jeszcze nie uczyniłeś, uzupełnij w systemie
informację o osiągnięciach.
Po wprowadzeniu przez Ciebie lub gimnazjum do systemu

• ocen,
  • wyników egzaminu gimnazjalnego,
  • konkursów,

przynieś do NAS (szkoły pierwszego wyboru)

• świadectwo,
  • zaświadczenie o wynikach egzaminu,
  • potwierdzenia osiągnięć w konkursach
(lub przynajmniej kopie wymienionych dokumentów) oraz
  • 2 podpisane zdjęcia.

Zrób to już w piątek 22 czerwca w godzinach 12:00-15:00, a najpóźniej do wtorku 26 czerwca 2018 r. do godziny 12:00. W poniedziałek 25 czerwca 2018 dokumenty przyjmujemy w godzinach 9:00-15:00.
Dokumenty zebrane w tzw. „koszulkach” przynosicie do naszej szkoły — do sali nr 19 na parterze, czyli na świetlicę.
Czekamy i do zobaczenia!

Zakończenie roku szkolnego jest doskonałą okazją, by podziękować wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi za wytrwałość, serce i zaangażowanie oraz sumienną pracę. Uczniom Baczyńskiego gratulujemy i dziękujemy za pragnienie zdobywania wiedzy i osiągnięte wyniki. Życzymy wszystkim udanych wakacji ☀️⛵🚣🏔 i powrotu do szkoły z radością oraz zapałem do dalszej pracy.
Pełna fotorelacja z uroczystej akademii kończącej rok szkolny pod linkiem
(Zdjęcia zostały wykonane przez Julkę Grzędowską z I D)
W tym roku szkolnym aż 127 uczniów otrzymuje świadectwo z wyróżnieniem, przy czym aż 56 osób uzyskało średnią ocen 5,00 i powyżej.
GRATULACJE!

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

Dominik Iskrzyński II F 5,50
Maciej Szymczykiewicz I B oraz Mateusz Olejnik I D – 5,44
Jakub Kempa II B – 5,40
Pełne zestawienie naszych prymusów w rozwinięciu.

Gorączka złota PCK to akcja organizowana przez Polski Czerwony Krzyż, której celem jest zbiórka złotych monet o nominałach 1, 2, 5 groszowych. Zebrane podczas akcji fundusze zostaną tym razem przeznaczone na pomoc potrzebującym dzieciom z najuboższych rodzin oraz na przygotowanie wyprawek szkolnych. Jak co roku Radomszczański oddział Polskiego Czerwonego Krzyża, podsumował tegoroczną akcję „Gorączka złota”.
W konkursie na „Największego zbieracza złota”, II LO zajęło pierwsze miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych. W wyniku zbiórek w placówkach oświatowych udało się pozyskać 6 764,39zł, a podczas kwesty ulicznej kolejne 547,35 zł co dało łączną kwotę 7 311,74 zł. W akcji wzięły udział także Poczta Polska Radomsko, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Bursa Szkolna.

⛹️🤾🤸️🏀️🏐
W środę 20 czerwca, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomsku odbyło się podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Radomszczańskiego.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych, dziewczęta z II LO uplasowały się na II miejscu🥈, natomiast chłopcy z naszego liceum zajęli IV miejsce. Nagrodę w postaci sprzętu sportowego dla naszej szkoły odebrał dyrektor II LO, pan Sławomir Kowalczyk.
Gratulujemy naszym sportowcom i ich nauczycielom!