Popularny Dzień Nauczyciela jest także okazją do wyróżnienia nauczycieli, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu osiągnęli wyjątkowe sukcesy w pracy dydaktycznej i wychowawczej. W tym roku Nagrodę Dyrektora otrzymali:
p. prof. Bartłomiej Kowalczyk,
p. prof. Marzanna Lempart,
p. prof. Anna Klimczak-Lizak,
p. prof. Jacek Michniowski,
p. prof. Mariola Rudecka,
p. prof. Anna Smendowska,
p. prof. Bartłomiej Szefler,
p. prof. Magdalena Więcek,
p. prof. Magda Wojdełko.
Szczególne wyróżnienie otrzymali w tym roku
p. prof. Grażyna Biela,
p. prof. Sławomir Lawenda i
p. prof. Iwona Bałazińska-Mielczarek,
(na zdjęciu poniżej)
którzy za swoją pracą zyskali uznanie w oczach organu prowadzącego szkołę i otrzymali Nagrodę Starosty Powiatu Radomszczańskiego.
Dziękujemy i gratulujemy naszym nauczycielom!

„Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku — jest wykształcenie”

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych i wytrwałości, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

Dziękujemy nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty!

Społeczność II LO w Radomsku

Przypominamy, że w II LO nauczyciele języka angielskiego realizują projekt pn. „Biblioteczka Języka Angielskiego”.

Realizujemy go od przeszło 20 lat. Zachęcamy wszystkich uczących się j. angielskiego w naszej szkole do wypożyczania tzw. „readersów”, czyli książeczek w oryginale o różnym stopniu zaawansowania (poziomy od 1 do 6). Z poziomem 1 doskonale poradzą sobie wszyscy uczniowie klas I, bez wyjątku. (Zerknijcie na zdjęcie pierwszej strony „Sherlocka Holmesa” na poziomie 1).  Kolejne poziomy zależą od stopnia zaawansowania znajomości języka. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Jeśli lubicie czytać, chcecie rozwijać tę umiejętność dla przyjemności, a także, by zwiększyć swoje powodzenie na maturze; jeśli chcecie przypominać sobie dawno zapomniane słówka, poszerzać bazę nowych i czuć dumę, że jesteście w stanie czytać w oryginale – nasze „readersy” to doskonały wybór.

Nie macie czasu? Wystarczą 2 strony dziennie – jeśli faktycznie zaczniecie, z pewnością na dwóch się nie skończy.

Wystarczy skopiować link http://www.lo2.radomsko.pl/cms/pliki/bja2021.pdf , pod którym znajdziecie listę „readersów” z podziałem na poziomy i wybrać coś dla siebie. O wypożyczenie proście swoich nauczycieli języka angielskiego.

Wszystkich nauczycieli II LO także zachęcamy do skorzystania z naszej oferty książek w oryginale. 😊

Opracowała: Natalia Król

Z satysfakcją chwalimy się, że pani prof. Renata Langier została odznaczona przez Polskie Towarzystwo Chemiczne Medalem im. Zofii Matysikowej.
Medal im. Zofii Matysikowej przyznawany przez Sekcję Dydaktyczną Polskiego Towarzystwa Chemicznego za wybitne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze oraz zaangażowanie w popularyzację chemii. Nagrody przyznawane są od 2008 r. przez Sekcję Dydaktyczną Polskiego Towarzystwa Chemicznego za wybitne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, popularyzację wiedzy chemicznej, rozwijanie innowacyjnych metod nauczania i uczenia się oraz aktywną działalność na rzecz edukacji chemicznej.
Pani prof. Renata Langier jest pierwszą nauczycielką w historii radomszczańskiego szkolnictwa, która otrzymała tak prestiżową nagrodę.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Przypominamy naszym uczniom, że trwa rekrutacja na darmowe kursy języka angielskiego w ramach projektu realizowanego przez Uniwersytet Warszawski. Kursy odbywają się w formie zdalnej, prowadzone są przez kadrę akademicką i zwieńczone zostaną uzyskaniem imiennych certyfikatów. W ofercie m.in. intensywny kurs przygotowujący do matury na poziomie rozszerzonym. Szczegółowe informacje u nauczycieli języka angielskiego.

Opracowała: Agnieszka Łęgowik

26 czerwca 2021 r dziewięcioro uczniów i absolwentów naszej szkoły przystąpiło do międzynarodowego egzaminu B2 First (dawniej znanego jako FCE). Egzamin przeprowadzony został we współpracy z Centrum Egzaminacyjnym British Council z Częstochowy, a odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku.
Wszyscy uczniowie (Natalia Gonera, Jan Kubasiak, Klaudia Kowalczyk, Maciej Olejarczyk, Martyna Matuszczyk, Mateusz Młynek, Mateusz Włudara, Piotr Droś i Łukasz Kolasa) zdali egzamin: 4 osoby zdobyły najwyższą ocenę – A, 1 osoba – ocenę B, a ocenę C uzyskało 4 zdających. Oprócz uczniów naszej szkoły do egzaminu przystąpiło 8 osób reprezentujących I LO w Radomsku, jednak to Mateusz Młynek z II LO uzyskał najlepszy ze wszystkich wynik 186 punktów na 190 możliwych.
3 września 2021 r w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się gala finałowa akcji Radomsko Zdaje Angielski, której organizatorami, oprócz II Liceum Ogólnokształcącego, była Prywatna Placówka Języków Obcych „Horizon” oraz I LO w Radomsku.
Laureatom pogratulowała Wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego Małgorzata Lewandowska. Wręczono dyplomy oraz nagrody.
Serdecznie gratulujemy wszystkim kandydatom.

Opracowały: Marta Kajc-Ociepa, Barbara Aksman