30. stycznia w naszym liceum uroczyście świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Tradycyjnie na wstępie uroczystej akademii ogłoszono wyniki wyborów Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego II LO i ustępujący z tego stanowiska Kacper Kurowski z klasy 3D oficjalnie przekazał władzę nowemu przewodniczącemu Antonio Amaraegbu z klasy 2D. Podczas uroczystej akademii uczniowie przypomnieli sylwetkę Patrona, a klasy pierwsze tradycyjnie złożyły uroczyste ślubowanie.

Uczniowie podczas ślubowania

12 stycznia w ośrodkach diecezjalnych w Polsce odbywał się drugi etap XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej. W Częstochowie, naszą szkołę reprezentowali: Amelia Smolarek (1b), Rafał Stolarczyk (1c), Maciej Błaszczyk (2e) i Karolina Bąkowicz (3b). Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Karolina zdobyła I miejsce, a Amelia - III miejsce i będą uczestniczyć w finale Olimpiady, który odbędzie się w kwietniu, w Pelplinie. Warto dodać, że Rafał był 6., a Maciej 7. Uczniów przygotowała p. Ewa Kurowska Gratulujemy!

zdjęcie przedstawia zwycięzców drugiego etapu olimpiady, którzy trzymają w ręku dyplomy, wraz z nauczycielką

Dnia 09.01.2023 r. odbyła się pisemna część etapu okręgowego 47. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego. Z ogromną radością informujemy, że uczeń klasy 4D Tomasz Zawada zakwalifikował się do części ustnej etapu okręgowego, która odbędzie się dnia 08.02.2023 r. Opiekunem merytorycznym Tomasza jest pani prof. Aleksandra Więcek.
Składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnego sukcesu.
Zdjęcie legitymacyjne Tomasza Zawady
Kategoria plakat:

I miejsce - Patrycja Kornacka kl. I F - praca pt. "Złodziejka książek"

II miejsce - Kinga Pikiel kl. III E - praca pt. "Chłopiec w pasiastej piżamie"

III miejsce - Dominik Mierzwa kl. III E - praca pt. "Medaliony"

wyróżnienie - Milena Saternus kl. III E - praca pt. "Krzyżacy"

Kategoria prezentacja multimedialna:

I miejsce - Nikola Burzyńska kl. II C - praca pt. "Słowik"

II miejsce - Julia Pawlikowska kl. I C- praca pt. "Zemsta"

III miejsce - Lena Bąkowicz kl. II E - praca pt. "Potop"

wyróżnienie - Julia Szwed kl. I D - praca pt. "Pan Tadeusz"

Prace konkursowe oceniało jury w składzie:

przewodnicząca - Iwona Bałazińska-Mielczarek

członkowie - Agnieszka Skura-Garbaciak i Dariusz Dyja.

Nagrody oraz dyplomy zostaną wręczone na uroczystej akademii z okazji Dnia Patrona w dniu 30. 01. 2023 roku.

Uczestniczkom i uczestniczkom dziękujemy za udział w naszym konkursie.

Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Radomsku informuje, iż 23.12.2022
nie będzie czynny sekretariat szkoły.