W ramach międzynarodowych obchodów Dni Frankofonii 20 marca br. odbył się XVI Festiwal Piosenki Francuskiej organizowany przez XIII LO w Łodzi pod patronatem Politechniki Łódzkiej i Alliance Française. Uczniowie ze szkół województwa łódzkiego zaprezentowali znane przeboje francuskiej sceny muzycznej. Profesjonalne jury oceniało umiejętności wokalne i językowe wykonawców. Uczennica naszej szkoły Maria Markiewicz otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opracowała: Anna Smendowska
 
W poniedziałek 19 marca młodzież naszej szkoły (I D, II C, II E) uczestniczyła w spotkaniu z Sędzią Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim, panem Pawłem Lasoniem. Pan Sędzia mówił o tym, czy społeczeństwo potrzebuje edukacji prawnej oraz o drodze zawodowej osób, które zdecydują się na zawód sędziego. Spotkanie odbyło się w ramach Dnia Edukacji Prawnej, który przypadał 15 marca. Koordynatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki Magdalena Więcek i Joanna Kurpienik.
 
8 marca w naszej szkole odbywały się obchody Światowego Dnia Kobiet. Zorganizowano je w lekkim, humorystycznym nastroju, ponieważ cała część artystyczna była skupiona na konkursie miss piękności, w którym mogli brać udział tylko panowie. Występ uświetniły wokalistki z naszej szkoły: Karolina Derwisz, Dominika Smyła, Marysia Markiewicz oraz para tancerzy Seweryn Klekowski i Weronika Młynarczyk. Po rozstrzygnięciu wszystkich kategorii, został wyłoniony zwycięzca Dominik Iskrzyński z klasy II F. Wisienką na torcie całej uroczystości był walc wiedeński w wykonaniu uczniów klas I i II. Na zakończenie Pan dyrektor osobiście złożył życzenia wszystkim Kobietom w szkole. W zaplanowaniu uroczystości pomagały Pani profesor A. Krawczyk-Broszkowska, Pani profesor A. Smendowska, Pani profesor M. Latała oraz Rada Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy!
 

W grudniu ubiegłego roku spotkaliśmy się z gimnazjalistami w Strzelcach Małych. Przy współpracy z panią Ewą Smolarek, nauczycielką języka angielskiego, mieliśmy możliwość przeprowadzenia warsztatów językowych dotyczących gazetki szkolnej THE READER, prowadzonej w II LO przez panią Natalię Król. Uczniowie klasy IIE — Daria Borowik, Piotr Bednarskiego oraz Kamil Saternusa — przygotowani przez i pod opieką pani Agnieszki Łęgowik przybliżyli klasom gimnazjalnym formułę artykułu i przeprowadzili zajęcia, których celem było stworzenie własnego tekstu o dowolnej tematyce. Warsztaty spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony gimnazjalistów (patrz artykuł na stronie II LO: http://www.lo2.radomsko.pl/cms/index.php/3064-ii-lo-z-wizyta-u-gimnazjalistow).
Efektem warsztatów  przeprowadzonych w grudniu są artykuły, do których link zamieszczamy poniżej:
https://drive.google.com/open?id=14gE4hVLijlOG5pH1UQBK2ey3MDAmwMOH
Zapraszamy do zapoznania się z ich treścią i mamy nadzieję, że ich autorzy wkrótce dołączą do grona uczniów II LO. Artykuły ukażą się również w kolejnym numerze szkolnej gazetki THE READER.

 
15 marca w II LO w Radomsku odbył się finał IX edycji międzypowiatowego konkursu chemicznego „Nie zobojętniaj się na chemię”. Konkurs odbywa się nieprzerwanie od 9 lat, a jego organizatorkami są nauczycielki chemii Sylwia Wawrzyniak i Małgorzata Wojtecka.
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 6 kwietnia w naszej szkole.
 
W ramach obchodów 35-lecia Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Radomsku zorganizowano XIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Węgierskiej. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w Miejskim Domu Kultury. Chcemy pochwalić się sukcesami naszych uczennic w tym konkursie, a mianowicie:

I miejsce
w konkursie zdobyła — Sara Bojarska (IC), która reprezentowała II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku (przygotowana przez panią profesor Marzannę Lempart).
Natomiast wyróżnienie otrzymała — Patrycja Alama (IIIA), która reprezentowała Młodzieżową Grupę Teatralną „Rekwizytornia Teatr” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku (przygotowana przez panią Anitę Pawlak Zygmę).

Serdecznie gratulujemy Sarze i Patrycji oraz ich Opiekunom.
 

             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.