We wtorek 20 września na boisku przy PSP nr2 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Radomszczańskiego w Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt.  Reprezentacja II LO w składzie: Klaudia Bojarska (skok w dal), Karolina Gąsiorowska (100m/ sztefeta 4x100m), Katarzyna Gołdon (800m), Adrianna Grobel (skok w dal/ sztafeta 4x100m), Julia Kępińska (400m), Zuzanna Kozłwska (400m), Wiktoria Krajewska (400m), Wiktoria Krasowska (800m), Karolina Mruklik (kula), Paulina Klekowska (200m), Maja Sobieszek (200m/ sztefeta 4x100m), Maja Ścigalska (100m/ sztefeta 4x100m), Kaja Wojtala (kula)- zajęła II miejsce premiowane udziałem w Półfinałach Mistrzostw Województwa Łódzkiego, które odbędą się 5 października w Bełchatowie. Karolina Gąsiorowska (100m- 12.94 sek.) otrzymała indywidualne wyróżnienie dla najlepiej punktującej zawodniczki!!! Opiekunem grupy była p. Mariola Latała

Gratulujemy i życzymy powodzenia w półfinałach!

Opracowała: Mariola Latała

W piątek 16 września w Parku Solidarności odbyły się Mistrzostwa Powiatu Radomszczańskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt. Najlepiej z II LO wypadła Katarzyna Gołdon, która zajmując IV miejsce wywalczyła sobie prawo startu  w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego, które odbędą się w Uniejowie 29 września. Naszą szkołę reprezentowały również: Kinga Waloch (9), Maja Sobieszek (13), Anna Flasza (18), Wiktoria Opic (20), Wiktoria Krasowska (27), Kinga Piechowicz (34), Martyna Cyganek (38), Nikola Kwarta (44), Anna Pietruszyńska (55). Opiekunem grupy była p. Mariola Latała. GRATULUJEMY!!!

Opracowała: Mariola Latała

25 czerwca tego roku w ramach 9. edycji przedsięwzięcia edukacyjnego RADOMSKO ZDAJE ANGIELSKI jedenastu uczniów i absolwentów naszej szkoły przystąpiło do egzaminu Cambridge English B2 First. Akcję od lat współorganizują P.P.J.O. Horizon, I LO oraz II LO w Radomsku. Egzamin, który odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym, przeprowadzony został we współpracy z ośrodkiem British Council w Częstochowie. Wszyscy uczniowie, a byli to: Olga Andrysiak, Oliwia Bałecka, Mikołaj Janik, Maria Kościelak, Michał Kozłowski, Mateusz Król, Wiktoria Kucharzewska, Aleksandra Łęgowik, Maja Mielczarek , Aleksandra Wideryńska, Aleksandra Wieczorek, egzamin zdali. Najlepsze wyniki osiągnęli Olga Andrysiak, Michał Kozłowski i Mateusz Król. 23.09.22  podczas uroczystej gali w I LO nastąpiło podsumowanie akcji oraz wręczenie certyfikatów. Gościem honorowym uroczystości był radomszczanin – p. Zbigniew Chrząszcz – który przybliżył zebranym swoją twórczość literacką.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Opracowała: Barbara Aksman

12.09.22 klasa I d wybrała się na wycieczkę integracyjną do Smotryszowa (Wapienniki). Ten dzień dostarczył nam świetnej zabawy. Uczestniczyliśmy w grze terenowej przygotowanej przez @Grupa Eventowa Sparta. Uczniowie, biorąc udział w konkurencjach, współpracowali i integrowali się. Późniejsze wspólne chwile spędzone przy ognisku spowodowały, że jeszcze bardziej zżyliśmy się ze sobą.

Dziękujemy Grupie Eventowej "Sparta" za dobrze zorganizowany czas i umilenie nam przedpołudnia.

Opracował: Piotr Zagaj I d

Dyrektor II LO w Radomsku zaprasza na spotkania z rodzicami, które odbędą się w dniu 15 września 2022 r. (czwartek) zgodnie z poniższym harmonogramem:
- godz. 17.00 - rodzice uczniów klas 1-3 z wyjątkiem 1B, 1F i 2B,
- godz. 17.30 - rodzice uczniów klas 1B i 2B,
- klasa 1F - z przyczyn obiektywnych będzie miała spotkanie w innym terminie,
- godz. 17.00 - rodzice uczniów klas 4 spotykają się z Dyrektorem Szkoły w sali gimnastycznej.

Serdecznie zapraszam
Anna Krzyszkowska-Cudak
Dyrektor II LO

Dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Radomsku informuje, że uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbędzie się w dniu 01 września 2022 r. (czwartek) według następującego harmonogramu:

Godzina  9.00  - część oficjalna dla uczniów klas III – IV;

Godzina  10.00  - część oficjalna  dla uczniów klas I- II.

Odpowiednio po każdej części oficjalnej odbędą się spotkania z wychowawcami klas.

W pierwszym tygodniu września planowany jest kiermasz używanych podręczników. Informacje na ten temat będą przekazywane na bieżąco. Prosimy, aby podręczniki do sprzedaży przygotowane były  zgodnie z wykazem podręczników obowiązującym na rok szkolny 2022/2023.

Logo BIP w kształcie flagi Polski z napisem        Klauzula informacyjna RODO