Niedawno odbyło się kolejne spotkanie grupy ERASMUS +, ale tym razem dołączyli do nas rodzice. Wspólnie słuchaliśmy ostatnich wskazówek naszych profesorów, co do najbliższego wyjazdu. Otrzymaliśmy szczegółowe informacje dotyczące organizacji lotu, program wycieczki oraz plan każdego dnia we Francji. Mamy zaplanowane zwiedzanie, rozgrywki sportowe, wieczorek muzyczny, a także teatralny. Ponadto krótko podsumowaliśmy dotychczasową pracę czyli opracowane prezentacje naszej szkoły, miasta (po angielsku) oraz plakat reklamujący nasz projekt.
Wyjeżdżamy już wkrótce bo 1 kwietnia ;) !
Opracowała: Karolina Klekowska kl. II B

W dniu 23.03.2017r. klasę II C o profilu humanistycznym odwiedzili studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.  Goście zapoznali młodzież z ofertą edukacyjną i przeprowadzili warsztaty pt. "Rzeczpospolita jako demokratyczne państwo prawne". Uczniowie analizowali naczelne zasady Konstytucji RP i wykorzystywali zdobytą wiedzą podczas gry edukacyjnej podsumowującej spotkanie.
24 marca w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy II d Wiktor Więdlak. Zajął on I miejsce i będzie uczestniczył w eliminacjach wojewódzkich 7 kwietnia w Tuszynie. Do konkursu przygotowywał ucznia p. Bogusław Antczak.

Mar

LWIĄTKO 2017

27 marca 15 śmiałków z II LO zmierzyło się z kolejną porcją zadań z fizyki i astronomii podczas 15. edycji Konkursu Fizycznego LWIĄTKO 2017.
Czekamy na wyniki…

21 marca w II LO odbyły się rywalizacje z okazji Dnia Samorządności, organizowane przez Samorząd Uczniowski.  Początkiem imprezy stało się ofiarowanie na ręce przewodniczącego SU symbolicznego klucza do szkoły przez Panią Dyrektor. Klasy podzielono na 6 grup, które rywalizowały w wielu konkurencjach. Między innymi: „Jaka to melodia”, „Jeden z dziesięciu”, karaoke. Tak jak w latach poprzednich zorganizowany został konkurs na najlepiej przebraną klasę – tutaj kryterium punktowania był poziom głośności owacji publiczności. Ponadto każda z grup przygotowała scenki tematyczne nawiązujące do profili klas wchodzących w skład grupy. Każda z konkurencji wzbudziła wiele zainteresowania, za co bardzo Wam dziękujemy.

Pomiędzy konkurencjami można było usłyszeć utwory muzyczne w wykonaniu naszego szkolnego zespołu. Podsumowaniem punktacji zajęło się Jury składające się z przedstawicieli klas I oraz II. Najwięcej punktów uzyskała grupa pierwsza w skład której wchodziły klasy IA i IC. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Z okazji przybyłej do nas wiosny pragniemy życzyć Wam wszystkim pogody ducha, wielu promieni słońca, a także uśmiechu na twarzach i energii do pracy.
< - GALERIA - >
Opracował: Adam Klekowski

W dniu 24 marca odbyło się w naszej szkole uroczyste rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu międzypowiatowego "Nie zobojętniaj się na chemię", pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego i Starosty Powiatu Radomszczańskiego.Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W obecnej edycji uczestniczyła młodzież aż z 7 powiatów. Ogółem do konkursu przystąpiło 340 uczniów.
I miejsce ex aequo zajęli: Radosław Ciesielski z II LO w Radomsku oraz Michał Rabenda z I LO w Piotrkowie Trybunalskim.
II miejsce przypadło Natalii Krakowskiej z II LO w Radomsku,
III miejsce ex aequo przypadło Darze Ugorskiej z II LO w Bełchatowie i Patrycji Błach z II LO w Wieluniu.
Wyróżnienie otrzymali:
Anna SalińskaI LO Piotrków Trybunalski;
Jan KowalczykII LO Radomsko;
Aleksandra NiteckaII LO Radomsko.
W uroczystości udział wzięli :
Grzegorz Szymczak — Naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym, Jakub Jędrzejczak — Wiceprezes PGK Radomsko oraz przedstawiciele Wydziału Chemii UŁ, m.in. prodziekan dr Robert Zakrzewski i dr Paweł Urbaniak. Tegoroczny finał uświetniły pokazy eksperymentalne w wykonaniu studentek analityki chemicznej.
Specjalne podziękowania należą się fundatorom nagród. Są to:
Starostwo Powiatowe w Radomsku, Ardagh Metal Beverage Poland Sp. z o.o., PGK Radomsko, ESBANK Bank Spółdzielczy, Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Mięsnego GAIK.
Wszystkim finalistom i laureatom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje. Życzymy powodzenia na maturze!