Sty

THE READER 39

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania gazetki w j. angielskim The Reader. Prosimy kliknąć w ten link.

Miłej lektury.

Enjoy J

Natalia Król, Agnieszka Łęgowik, Aleksandra Więcek

10. stycznia w naszym liceum uroczyście świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Podczas uroczystej akademii uczniowie przypomnieli sylwetkę patrona, a klasy pierwsze tradycyjnie złożyły uroczyste ślubowanie. Część artystyczną akademii przygotowali uczniowie klas IIB z pomocą swoich młodszych koleżanek i kolegów z klasy IEg pod opieką swoich wychowawców — pani profesor Renaty Langier i pani profesor Barbary Aksman.
Tradycyjnie podczas akademii ogłoszono wyniki wyborów Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego II LO i ustępująca z tego stanowiska Adrianna Nowak z III D oficjalnie przekazała władzę nowej przewodniczącej Zuzannie Mazur z II E.

Dnia 12 grudnia br. w Instytucie Badań nad Edukacją i Komunikacją w Gliwicach odbył się konkurs wiedzy o Belgii frankofońskiej. Wzięły w nim udział Patrycja Kruk i Dagmara Piszczała z kl. IIA. Elementem konkursu była też przygotowana wcześniej prezentacja wybranego zagadnienia. Dziewczyny zaprezentowały historię belgijskiej czekolady. Oceniana też była rozmowa z native speakerem. Rezultat? Uczennice zajęły 2 miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów z języka francuskiego. Organizatorom konkursu dziękujemy za profesjonalizm i miłą atmosferę.
Opiekę nad konkursem sprawowała p. Anna Smendowska, nauczyciel języka francuskiego.

W dniu 10 grudnia radomszczański Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował jubileuszową VII Galę Wolontariatu połączoną z 100. rocznicą działalności PCK, która odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Uroczystość była doskonałą okazją do wręczenia nagród i odznaczeń wyróżniającym się wolontariuszom, przedstawicielom firm i instytucji wspomagających PCK, opiekunom szkolnych kół i przyjaciołom PCK. Szkolne Koła PCK stanowią fundament Ruchu Młodzieżowego PCK. Działają w nich dzieci i młodzież, a opiekunami najczęściej są nauczyciele – pasjonaci. Dlatego też radomszczański oddział uhonorował medalami opiekunów Szkolnych Kół PCK – wśród nich znalazła się Małgorzata Wojtecka, która zdobyła także tytuł najlepszego opiekuna SKPCK powiatu radomszczańskiego 2019r. Podczas gali wręczono również Statuetki Wolontariusza PCK 2019 roku, które powędrowały m.in. do uczennic II LO: Anny Szwed (IIIC), Sary Bojarskiej (IIIC) i Martyny Kowalczyk (IIIC).
II LO zdobyło również statuetkę w kategorii Najaktywniejsze Szkolne Koło PCK 2019, natomiast w Konkursie na prezentację multimedialną „PCK dawniej i dziś” jury postanowiło wyróżnić Julię Gąsiorowską (IBg) i Zuzannę Jędrzejczyk (IBg) z II LO. Podczas uroczystości został pokazany film przygotowany z okazji 100-lecia PCK przez uczennice naszej szkoły(serdecznie zapraszamy do obejrzenia).

10 grudnia nasze zawodniczki wzięły udział w Mistrzostwach Województwa w Unihokeju, które odbyły się w Uniejowie. Po zaciętej walce w meczu finałowym dziewczyny wywalczyły 2 miejsce. Gratulujemy! 🏑🏆