ÓSMOKLASISTO!
GIMNAZJALISTO!
WYBIERZ ŚWIADOMIE!

Pod tym LINKIEM znajduje się strona, na której znajdziesz najważniejsze dokumenty związane z tegoroczną rekrutacją, a w pozostałych rozwinięciach dowiesz się o ofercie edukacyjnej naszej szkoły na rok szkolny 2019/2020 (opis profili klas, przedmioty uwzględniane w procesie rekrutacji, szczegółowy rozkład liczby godzin języka obcego itp.).
Zapraszamy!
Tymczasem na pewno zainteresują Cię następujące daty:
  • 13 maja (poniedziałek) — ROZPOCZĘCIE rekrutacji elektronicznej i złożenie wniosku o przyjęcie do II LO;
  • 24 maja (piątek) — DZIEŃ OTWARTY W II LO (od godziny 9:00 do 13:30).

Szanowni Państwo !

Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego Radomsku  informuje, że w szkole funkcjonują procedury bezpieczeństwa oraz zachowania w sytuacji nadzwyczajnej.

Na stronie internetowej szkoły www.lo2.radomsko.pl zamieszczony został również dokument pn. „ Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów”, który został przygotowany dla dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców. Stanowi on kompendium wiedzy oraz zbiór rekomendacji dotyczących działań profilaktycznych związanych z ryzykiem wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa w szkole lub placówce wraz  ze, wskazaniem  obowiązujących przepisów i odpowiedzialności.

Ponadto w szkole funkcjonują  „Niebieskie skrzynki” (naprzeciwko sekretariatu), gdzie  mogą Państwo anonimowo przekazywać wszelkie informacje i niepokojące Was sygnały zagrażające  bezpieczeństwu młodzieży.

Przedstawiamy również  wykaz numerów telefonów oraz osób i instytucji do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno- pedagogicznej i wychowawczej.

Dnia 15 maja Liceum Baczyńskiego wzięło udział w Targach Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie zorganizowanych przez miejscowe gimnazjum. Mieliśmy okazję zaprezentować uczniom i ich rodzicom naszą szkołę i ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020. W targach uczestniczyło kilka szkół z m.in. powiatów radomszczańskiego, bełchatowskiego i piotrkowskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Oliwia Ciesielska (1B), Nikola Worpus (2F), Nikodem Podsiadły (2F) — mieszkańcy Kleszczowa, ale uczniowie II LO w Radomsku, oraz nauczyciele panowie Sławomir Lawenda i Sławomir Gajewski.
Prezentacja szkoły spotkała się z ciepłym przyjęciem i dużym zainteresowaniem gimnazjalistów.
Dziękujemy za zaproszenie i zapraszamy do II LO!

Zakończyły się tegoroczne zawody OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY O DIAMENTOWY INDEKS AGH.
Trzystopniowa Olimpiada realizowana jest w zakresie czterech przedmiotów: matematyki, fizyki, chemii i geografii z elementami geologii. Nasz Absolwent Jakub Motyka (uczeń już byłej klasy 3 dmatematyczno-fizycznej) startował w zawodach z matematyki i zdobył w III etapie zawodów tytuł LAUREATA.  Laureaci Olimpiady przyjmowani są na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej.
Opiekunem merytorycznym Kuby była pani prof. Urszula Sokolińska.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Odbyła się druga część WYMIANY POLSKO - WŁOSKIEJ PO FRANCUSKU!
DZIEŃ 1.
Po długiej podróży nad ranem dotarliśmy do Włoch.
Lucera zaskoczyła nas mnogością zabytków ze świata starożytnego. Nie zdążyliśmy wszystkiego obejrzeć w ciągu jednego dnia. Nasi włoscy przyjaciele obiecali ponowne podziwianie uroków miasta w kolejnych dniach. Nasi korespondenci pokazali nam także swoją szkołę i przygotowali dla nas pyszny poczęstunek. Następnie wyruszyliśmy poznać rodziny naszych nowych przyjaciół. Wieczorem wszyscy razem udaliśmy się do restauracji.
DZIEŃ 2.
Kolejnego dnia wyruszyliśmy do Alberobello, gdzie zobaczyliśmy tradycyjne białe domki, charakterystyczne dla tej miejscowości. Następnie udaliśmy się nad morze dokładnie, do Trani, gdzie mogliśmy spełnić nasze marzenia dotykając wody (Adriatyku). Zwiedziliśmy miasto i zabytki znajdujące się w nim, oczywiście spróbowaliśmy też włoskiej pizzy. Weszliśmy na wzgórze, gdzie był piękny zamek - Castel Del Monte, jest to jedno z najdoskonalszych dzieł architektonicznych średniowiecza.
DZIEŃ 3.
Wreszcie wyczekiwana podróż do Rzymu!
Jedno z najciekawszych miejsc we Włoszech urzekło nas swoją urodą. Po wyjściu z metra od razu  zobaczyliśmy koloseum, które wywarło na nas ogromne wrażenie. Spacerując po mieście, zwiedziliśmy: Altare Della Partia oraz fontannę Di Trevi. Kolejnym celem dzisiejszego dnia był Watykan. Odczuwało się tu potęgę wiary, a przede wszystkim powiew historii. Zachwyciły nas też dzieła sztuki zgromadzone w Bazylice. Dużo frajdy w tym dniu dała nam podróż metrem i autobusem po stolicy Włoch (nikt się nie zgubił, wszyscy cali i zdrowi powrócili do rodzin).

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z prezentacją zamieszczoną w zakładce KONKURSY, a poświęconą wybitnym polskim matematykom Marianowi Rejewskiemu, Henrykowi Zygalskiemu i Jerzemu Różyckiemu, którzy walnie przyczynili się do złamania szyfru Enigmy (maszyny szyfrującej, za pomocą której Niemcy kodowali depesze wojskowe). Prezentacja ta jest dziełem Patrycji Szkudlarek, uczennicy kl. II C i została przygotowana na konkurs organizowany przez Fundację mBanku.