W ramach tegorocznej, szóstej już edycji akcji Radomsko Zdaje Angielski do egzaminów Cambridge English: B2 First oraz Young Learners przystąpiło ponad czterdzieścioro młodych radomszczan.
W piątek, 6 września, w MDK podsumujemy jej przebieg, wręczymy certyfikaty i nagrodzimy wszystkich uczestników.
Gość specjalny - blogerka i youtuberka Marita Matak - opowie o zdrowym trybie życia i odżywiania oraz jak się uczyć, by się nauczyć. Nie tylko języków obcych. Zapraszamy!

W poniedziałek o godz. 9:00 odbyła się inauguracja roku szkolnego dla klas II i III, później o godzinie 10:00 na sali gimnastycznej spotkali się PIERWSZOKLASIŚCI. Pierwszoklasistów przywitała pani prof. Żaneta Łęczycka — wicedyrektor II LO oraz pani Ewa Gajzler — członek zarządu powiatu. Na akademii gościliśmy również przedstawicieli KPP w Radomsku. Pan asp. Andrzej Łapiński odczytał specjalnie napisany na tę okazję list komendanta wojewódzkiego policji.
Przygotowano również krótkie przedstawienie upamiętniające 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

W ten sposób rozpoczęliśmy długo oczekiwany (bo aż 2 miesiące ;)) rok szkolny. Wszystkim życzymy samych sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Tak też jest z wakacjami, które wielkimi krokami zbliżają się ku końcowi. Witaj Szkoło! Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w poniedziałek 2 września 2019 r. na sali gimnastycznej:
  • godz. 9:00 — klasy II i III,
  • godz.10:00 — klasy I.
Po akademii uczniowie spotykają się z wychowawcami w klasach.

W zakładce "DLA RODZICÓW" na naszej stronie internetowej znajdują się listy podręczników (SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW) na rok szkolny 2019/2020 odpowiednio po szkole podstawowej oraz po gimnazjum.

Serdecznie zapraszamy absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów do klas humanistycznych językowych w II LO. Są jeszcze wolne miejsca! O szczegółach dowiesz się w sekretariacie szkoły.

PS

Jednocześnie przypominamy osobom już zakwalifikowanym do przyjęcia do klasy pierwszej o niezwłocznym dostarczeniu:
— oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum;
— oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego;
— 2 podpisanych zdjęć,
tym samym o potwierdzeniu woli nauki zgodnie z REGULAMINEM PRZYJĘĆ DO KLASY PIERWSZEJ.
Zrób to już w poniedziałek 22 lipca w godzinach 7:00-15:00, a najpóźniej do 24 lipca do godziny 12:00.
Dokumenty zebrane w tzw. „koszulkach” przynosicie do naszej szkoły — do sekretariatu.
Czekamy i do zobaczenia!

16 lipca (wtorek) OKOŁO godziny 12:00 opublikujemy listy wstępne.

Jeżeli zostaniesz zakwalifikowany do przyjęcia do KLASY PIERWSZEJ II LO przynieś do NAS (szkoły, do której zostałeś zakwalifikowany)

• oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum
  • oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego

• 2 PODPISANE ZDJĘCIA.

Zrób to już we wtorek 16 lipca w godzinach 12:00-15:00, a najpóźniej do 24 lipca do godziny 12:00.
Czekamy i do zobaczenia!