Tak się bawiŁO , tak się bawiŁO II LO.

GRATULUJEMY UDANEJ ZABAWY!!!

W sobotę 11.12.2021 roku na platformie Zoom odbył się Polski Dzień Informacyjny prowadzony z Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Jestem uczennicą z klasy maturalnej 3Ag i miałam przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu. Jako tegoroczna maturzystka uważam, że było to niecodzienne doświadczenie. Uczestnicząc w warsztatach, można się było spotkać z profesorami, którzy wykładają swoje przedmioty w języku angielskim bądź niemieckim na tym uniwersytecie. Podczas prezentacji danego kierunku studiów można było uzyskać informacje umożliwiające podjęcie decyzji co do naszej przyszłości oraz informacje odnośnie wymagań rekrutacyjnych na studia za granicą. Wymagające było jednak zrozumienie treści, którą przekazywały osoby na co dzień posługujące się językiem angielskim lub niemieckim, ponieważ jako uczennica szkoły średniej nie posługuję się jeszcze językiem angielskim na takim poziomie.

Myślę, że uczestniczenie w takich warsztatach było niezwykłą możliwością zapoznania się z językiem na poziomie wykładowym. Nawet jeśli ktoś nie wybiera się na studia w najbliższej przyszłości, zachęcam do udziału w tego typu wydarzeniach. Dzięki temu można poszerzyć swoją znajomość języka oraz sprawdzić się podczas rozmowy z wykładowcą znającym język angielski bądź niemiecki na bardzo wysokim poziomie.

Opracowała: Julka Dymka III Ag

W listopadzie i grudniu 2021 roku uczniowie klas 3D, 3Ag, 3Bg, 3Dg i 3Eg, 3E i 3Eg brali udział w lekcjach online prowadzonych przez przedstawiciela programu Cultural Care Au Pair. Jest to program wymiany kulturowej, który działa w Polsce już od ponad 20 lat. Udział w programie jest doskonałą okazją do kontynuowania nauki na amerykańskim college’u i podjęcia pierwszej pracy zawodowej. Lekcje online w szkole odbyły się w języku angielskim. Uczniowie mieli kolejną możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych.
Opracowała: Aleksandra Więcek

Gru

The Reader 44

Uczniowie z wielu klas przyczynili się do powstania najnowszego wydania gazetki w j. angielskim THE READER 44. W numerze m.in. II LO oczyma uczniów, wiedza o AIDS i sport, wycieczka do Wrocławia, powrót ABBY, mistrz szachów, pyszne przepisy, krzyżówka i wiele innych, ciekawych tematów.

Kliknijcie w LINK.

Zachęcamy do lektury!

Natalia Król, Agnieszka Łęgowik, Aleksandra Więcek

21.11.21  uczniowie II LO ponownie wzięli udział w standaryzacji testu przygotowanego przez British Council. Nowa grupa 12 chętnych uczniów z różnych klas, na różnym poziomie przystąpiła do drugiego testu ONLINE. Uczniowie ponownie zmierzyli się z testem sprawdzającym umiejętność słuchania i czytania w j. angielskim, wspomagając tym samym British Council w zakresie sprawdzania prawidłowości budowy testów. W zamian już wkrótce otrzymają informację nt. własnego poziomu językowego.

Dziękujemy za udział.