znicz Daj nam wiarę, że to ma sens,
Że nie trzeba żałować przyjaciół.
Że gdziekolwiek są — dobrze im jest,
Bo są z nami, choć w innej postaci...

("Kolęda dla nieobecnych" — Szymon Mucha)

Z głębokim żalem żegnamy zmarłą śp.

mgr Urszulę Gołębiewską,

wieloletniego nauczyciela biologii i wychowawcę młodzieży
II Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Radomsku.

Rodzinie Zmarłej składamy wyrazy głębokiego współczucia wraz ze słowami otuchy.

Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy i uczniowie
II Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Radomsku

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się dnia 18 lipca (poniedziałek) 2022 r. o godz. 11:00 mszą żałobną w kościele p.w. Św. Pio przy Cmentarzu Nowym w Radomsku. Po Mszy Świętej nastąpi uroczyste przewiezienie Zmarłej na cmentarz parafialny w Dobryszycach.

Cze

REKRUTACJI CD

SZANOWNY ABSOLWENCIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Dziękujemy, że wybrałaś/wybrałeś II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku jako szkołę pierwszego wyboru. Gratulujemy wyboru i mamy nadzieję, że będzie to wybór ostateczny zgodnie z Twoimi zainteresowaniami, planami i marzeniami.
Przed nami przedostatni etap rekrutacji:
  1. W ten piątek, 24 czerwca br. OTRZYMASZ świadectwo ukończenia szkoły podstawowej — już teraz gratulujemy Ci tego faktu i ocen na tym świadectwie.
  2. W piątek, 8 lipca br. OTRZYMASZ ZAŚWIADCZENIE o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty (sposób przekazania zaświadczenia określi dyrektor szkoły podstawowej, którą ukończyłeś).
  3. Wtedy dopiero przynieś do NAS (szkoły pierwszego wyboru) ZAŚWIADCZENIE wraz ze ŚWIADECTWEM ukończenia szkoły (albo poświadczone za zgodność z oryginałem kopie tych dokumentów).
Zrób to już w PIĄTEK 8 lipca do godziny 15:00, a najpóźniej do wtorku 12 lipca 2022 r. do godziny 15:00.
Czekamy i do zobaczenia!

I Liceum Ogólnokształcące im. F. Fabianiego w Radomsku, II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego oraz Prywatna Placówka Języków Obcych ‘HORIZON’ – zapraszają na dziewiątą edycję przedsięwzięcia edukacyjnego Radomsko Zdaje Angielski 2022.

W sobotę 25 czerwca w I LO w Radomsku do egzaminu Cambridge English B2 First przystąpi rekordowa liczba 25 kandydatów ( w tym aż 11  osób z II LO) – uczniów szkół ponadpodstawowych, a także tegorocznych abiturientów - z terenu powiatu radomszczańskiego i nie tylko (np. również z gminy Kleszczów). Całoroczne sesje pretestingowe - organizowane we współpracy z British Council - prowadzone w placówkach trójki współorganizatorów potwierdziły solidne przygotowanie wszystkich bez wyjątku uczestników. Trzymamy kciuki!

Podsumowanie akcji, wręczenie certyfikatów oraz nagród ufundowanych przez sponsorów nastąpi tradycyjnie we wrześniu.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem jak co roku objął Starosta Radomszczańskiego

Uniwersytet Warszawski zaprasza do zapoznania się z ofertą darmowych kursów online przygotowujących do matury z j. angielskiego w nowej formule od 2023.

Szczegóły: https://liblink.pl/Y2VNNCD8Oa

Cze

The Reader 45

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania gazetki w j.  angielskim The Reader 45. Wystarczy kliknąć w link.

Miłej lektury.

Natalia Król

Agnieszka Łęgowik

Aleksandra Więcek

Drodzy Uczniowie,

Zapraszamy Was do udziału w konkursie czytelniczym pt. „Bracia Grimm dzisiaj. Kopciuszek i reszta”. Zadaniem uczestników jest napisanie albo zilustrowanie uwspółcześnionej, nowoczesnej wersji powszechnie znanej baśni („Aschenputtel” w języku niemieckim). Jak bardzo ta stara baśń może być  nowatorska?

Zależy to wyłącznie od Waszej twórczej wyobraźni.

Czekamy na Wasze pomysły!

Iwona Bałazińska-Mielczarek i Agnieszka Skura-Garbaciak

Logo BIP w kształcie flagi Polski z napisem        Klauzula informacyjna RODO