AKTUALIZACJA INFORMACJI O SPOSOBIE ORGANIZACJI I PRZEPROWADZANIA EGZAMINU MATURALNEGO
Pod tym linkiem znajdziecie informacje o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego w „Formule 2015” obowiązująca w roku szkolnym 2020/2021: http://komisja.pl/info.php?i=41

Gru

The Reader 42

Polecamy 42. numer gazetki w języku angielskim The Reader. Wystarczy kliknąć w ten LINK, żeby zapoznać się z tekstami autorstwa uczniów naszej szkoły. 26 stron, na których m.in. jak się nie dać marazmowi w czasie koronawirusa, sztuka starożytnych Egipcjan, porady jak napisać artykuł, garść autorskich wierszy, Natalie Dormer, przepisy na pyszne dania oraz wiele innych tematów.
Gwarantujemy czystą przyjemność z czytania po angielsku :)
Enjoy!
Natalia Król, Agnieszka Łęgowik, Aleksandra Więcek
II LO i Technikum ZSE-E, jak wynika z badań ekspertów podległych Ministerstwu Edukacji Narodowej za lata 2018 – 2020, to radomszczańskie szkoły, które kolejny rok z rzędu mogą się pochwalić najwyższymi wskaźnikami EWD. Wskaźniki efektywności nauczania wyznacza się za pomocą metody edukacyjnej wartości dodanej – EWD. Metoda EWD to zestaw technik statystycznych pozwalających oszacować wkład szkoły w końcowe wyniki egzaminacyjne. Wkład ten nazywamy właśnie edukacyjną wartością dodaną.
Wyniki przedstawia się za pomocą odpowiednich diagramów (patrz poniżej). Wskaźniki EWD II LOprzedmiotów humanistycznych oraz z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych mają wartości dodatnie i mieszczą się w prawej górnej ćwiartce tych diagramów — określanej jako pole szkół sukcesu — o wysokich wynikach maturalnych i wysokiej efektywności nauczania.
Więcej informacji na stronie ewd.edu.pl

Z ogromną satysfakcją pragniemy poinformować, że ALEKSY BAŁAZIŃSKI, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Radomsku uzyskał jeden z 96 najlepszych wyników w sesji maturalnej 2020, spośród 259 272 zdających, zostając Finalistą VII edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent”.
Projekt realizowany jest przez krakowską Fundację „Zawsze Warto” oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną — instytucję państwową, organizatora egzaminów maturalnych w Polsce. Konkurs ma na celu wyróżnienie i promocję najlepszych z najlepszych polskich maturzystów oraz szkół, które ukończyli.
Informację o wyróżnieniu w tak prestiżowym konkursie, wraz z Listem Gratulacyjnym, przesłał pan Grzegorz Schreiber — Marszałek Województwa Łódzkiego.
Dyplom Finalisty i List Gratulacyjny wręczyła w imieniu Marszałka Województwa pani Żaneta Łęczycka — dyrektorka II LO.
Serdecznie gratulujemy Aleksemu i życzymy Mu dalszych sukcesów w nauce oraz realizacji swoich życiowych i zawodowych celów.