II LO W KANCELARII PREZYDENTA RP !

28 listopada 2008 r. w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Przedsiębiorczości z udziałem Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Ewy Junczyk-Ziomeckiej, będąca finałem V edycji „Dnia przedsiębiorczości”, projektu objętego Honorowym Patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W V edycji „Dnia przedsiębiorczości” – ogólnopolskiego programu jednodniowych praktyk, udział wzięło 45 710 uczniów z 603 szkół oraz 20 304 instytucji i firm. Komitet Honorowy wyłonił 23 najaktywniejsze szkoły w Polsce, wśród których znalazło się II Liceum Ogólnokształcące z Radomska. Szkołę reprezentowała czteroosobowa delegacja w składzie : Sławomir Kowalczyk – dyrektor szkoły, Sylwia Wawrzyniak i Renata Langier – nauczycielki podstaw przedsiębiorczości oraz Michał Łabęcki – uczeń klasy III g , która odebrała osobiste gratulacje od Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta – p. Ewy Junczyk – Ziomeckiej. , a po części oficjalnej uczestniczyła w wycieczce po Pałacu Prezydenckim. Zdjęcia można obejrzeć w galerii. W uroczystości udział wzięli także: Roman Rewald - Przewodniczący Rady Dyrektorów Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce, Zbigniew Modrzewski - Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Sonia Wędrychowicz-Horbatowska - Przewodnicząca Rady Dyrektorów Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie najaktywniejszych szkół, firm i instytucji „Dnia przedsiębiorczości”. Na Gali nie zabrakło miłych gestów, wesołej atmosfery i szczerych podziękowań ze strony organizatorów jak i uczestników „Dnia Przedsiębiorczości”. Kolejna edycja Dnia Przedsiębiorczości odbędzie się 2 kwietnia 2009r. Ta inicjatywa pokazuje, jak niewiele potrzeba, aby móc spełnić swoje zawodowe marzenia i zawalczyć o lepszy start do kariery. Oprócz Gali w listopadzie br miały miejsce inne ważne wydarzenia na terenie II LO. Obchodzono m.in. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, podczas którego wielu przedstawicieli firm i instytucji z Radomska prowadziło z uczniami zajęcia warsztatowe przybliżając świat biznesu. Ponadto 20 listopada ruszyło w szkole uczniowskie przedsięwzięcie „Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo”, w którym młodzież pod okiem nauczycielek przedsiębiorczości ma szansę w praktyce zastosować wiedzę ekonomiczną i niejako na własnej skórze zmierzyć się z ryzykiem prowadzenia własnej firmy.