VIII EDYCJA KONKURSU CHEMICZNEGO

W dniu 10 lutego odbył się etap szkolny VIII edycji Międzypowiatowego Konkursu ChemicznegoNie zobojętniaj się na chemię”, pod patronatem Starosty Powiatu Radomszczańskiego. W tym roku do rywalizacji przystąpiło aż 344 uczniów z 13 szkół ponadgimnazjalnych całego regionu. Cieszy nas niezmiernie tak duże zainteresowanie. Dziękujemy bardzo za zaangażowanie zarówno uczniom, jak i nauczycielom.
Z najlepszymi chemikami spotkamy się 14 marca  na II etapie Konkursu w siedzibie Organizatora czyli w II LO w Radomsku. Do zobaczenia!!


             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.