Koncert Walentynkowy

We wtorek 14 lutego odbył się Koncert Walentynkowy. Młodzież naszej szkoły wysłuchała kilku piosenek po polsku, angielsku i francusku w wykonaniu Pauliny Młynarczyk, Darii Borowik i Kariny Szczepańskiej przy akompaniamencie szkolnego zespołu Trzy Czternaście. Wszystkim bardzo podobał się występ mażoretek Angeliki Zawadzkiej i Kasi Mielczarek oraz wykonanie zumby przez zespół w składzie Natalia Mularczyk, Patrycja Alama, Maja Bujacz, Angelika Kucharska, Monika Majchrzak, Ola Piotrowska, Weronika Sambor i Justyna Trzcionkowska. Całość poprowadził Kacper Olczyk, wiceprzewodniczący SU. Przedstawił on wyniki konkursu na walentynkowy wiersz. Bezkonkurencyjna okazała się klasa IE. Gratulujemy. Dziękujemy też klasie IA i IC za wykonanie „romantycznej” dekoracji.

"Nierówność"

W krzywiznach Twojej postury
dostrzegam piękne geometryczne figury.

Średnią wyliczam z zębów perłowych, 
pełnych kątów kształtów kołowych.

Chodzę wzorami Twoich wyliczeń
i nieosiągalnych miłosnych zaliczeń.

Rozumuję Twe skomplikowane wzory, 
sumują się dzisiaj nasze wektory.

Strzegę tajemnic bezwzględnej wartości,
z iksów wyliczam szkielet Twych kości.

Mnożeniem westchnień piszę o Tobie, 
jesteś ucieleśnieniem potęgi w jednej osobie.

I alternatywne zadaję pytanie,
czy to matematyka czy już kochanie?

organizatorzy: Mariola Latała, Agnieszka Krawczyk-Broszkowska, Anna Smendowska             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.