ERASMUS + etap II dzień 29.10.2017 W szkole spotkaliśmy się wystarczająco późno (godz. 8:45), aby nasi koledzy mogli się wyspać po wczorajszej długiej podróży do Polski. Zaczęliśmy od gry terenowej. Podzieleni na 5 grup, musieliśmy znaleźć różne znaczące miejsca w Radomsku i wykonać tam konkretne zadanie, np. porozmawiać z podróżnym na stacji, zapytać o historię i symbolikę danego obiektu. Potem spotkaliśmy się na krótkim podsumowaniu i zjedliśmy obiad w szkolnej stołówce.


Po posiłku odbyły się zajęcia z p. Sebastianem Jabłońskim, wykładowcą Staropolskiej Wyższej Szkoły w Kielcach dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej. Wykorzystamy tę wiedzę, aby w środę zaprezentować ją gimnazjalistom z kilku radomszczańskich szkół, którzy specjalnie odwiedzą nasze liceum, aby być częścią ERASMUS +. Na tym skończył się nasz pierwszy wspólny dzień i ruszyliśmy do domów mocno zmęczeni, ale tym bardziej podekscytowani.Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO