ERASMUS + etap II dzień 4


11.10.2017 Środa zdecydowanie okazała się być zaskakującym dniem. Rano kończyliśmy pracę nad scenariuszem krótkiego filmu, który kręcimy wspólnie, a potem mieliśmy dłuższą przerwę na obiad.
O godzinie 15.00 pojawili się już wszyscy gimnazjaliści z zaproszonych szkół. Podzieleni na 5 grup, przydzieleni do różnych gimnazjów, spotkaliśmy się w klasach, gdzie nauczycielami byliśmy my. Naszym zadaniem było w przyswajalny i łatwy sposób przekazać młodzieży z gimnazjum, czym jest rozmowa kwalifikacyjna. Każda grupa, składająca się z dwóch Polaków, dwóch Finów i dwóch Francuzów, miała inny pomysł na poprowadzenie zajęć. Następnie spotkaliśmy się wszyscy razem na sali gimnastycznej, aby wymienić się doświadczeniami z przeprowadzonych zajęć.

Pozytywnie zaskoczył nas fakt, że poziom umiejętności językowy naszych młodszych kolegów był niesamowicie wysoki. Bez problemu się z nimi dogadywaliśmy w języku angielskim. Wszyscy byli też aktywni i sami zgłaszali się do zadań czy odpowiadania na pytania.

Zobaczymy się wszyscy jeszcze raz na spotkaniu podsumowującym całość II etapu projektu w ramach programu Erasmus+, na które wszystkich gorąco zapraszamy. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 13.10.2017 o godz. 17.00 na sali gimnastycznej II LO.
Opracowała: Karolina Klekowska
Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO