II LO Z WIZYTĄ U GIMNAZJALISTÓW

WIZYTA W SZCZEPOCICACH
W środę 11 grudnia odpowiedzieliśmy na zaproszenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczepocicach. Klasa trzecia gimnazjum spotkała się z przedstawicielami naszej szkoły - uczniami klasy III E Kariną Pawelec i Kacprem Olczykiem, uczennicą Martyną Bartosik z klasy I E oraz z ich opiekunem panią Agnieszką Łęgowik. Młodzież gimnazjalna zapoznała się z ofertą edukacyjną naszego liceum i miała możliwość zadawania pytań dotyczących szkoły. Udzieliliśmy wielu informacji na temat prli, zajęć dodatkowych oraz osiągnięć. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i czekamy w II LO

WARSZTATY DLA GIMNAZJALISTÓW ZE STRZELEC MAŁYCH

Kolejne spotkanie z gimnazjalistami miało miejsce w czwartek 21 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Strzelcach Małych. Przy współpracy z panią Ewą Smolarek, nauczycielką języka angielskiego, mieliśmy możliwość przeprowadzenia warsztatów językowych dotyczących gazetki szkolnej THE READER, prowadzonej w II LO przez panią Natalię Król. Uczniowie przygotowani przez i pod opieką pani Agnieszki Łęgowik przybliżyli klasom gimnazjalnym formułę artykułu i przeprowadzili zajęcia, których celem było stworzenie własnego tekstu o dowolnej tematyce. Warsztaty spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony gimnazjalistów oraz dyrekcji szkoły, za co serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że zaowocuje to dalszą współpracą między naszymi szkołami. Efekty trzygodzinnego spotkania z klasami 2a, 2b, 3a i 3b już wkrótce na stronie internetowej II LO i w kolejnym numerze gazetki THE READER. Warsztaty poprowadzili uczniowie klasy IIE - Daria Borowik, Piotr Bednarski i Kamil Saternus. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć (klikamy w zdjęcie).
 
Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO