SUKCESY CHEMICZNE UCZNIÓW II LO

W dniach 26-27 stycznia uczennica klasy III F Julia Wędzonka reprezentowała naszą szkołę na II etapie Olimpiady Chemicznej w Łodzi. Eliminacje wojewódzkie składają się z dwóch części – pierwsza teoretyczna podczas której uczniowie rozwiązują zadania z treścią i druga – laboratoryjna dotycząca analizy jakościowej. Julia znalazła się w gronie 40 najlepszych chemików naszego województwa.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!!!
Jednocześnie należy wspomnieć, że Julia wraz z pięcioma uczniami naszej szkoły tj. Piotrem Zającem (III F), Alicją Podolską (III F), Piotrem Szyszką (III F) (opiekun pani prof. Małgorzata Wojtecka) i Szymonem Rudawskim (II F), Dominikiem Iskrzyńskim (II F) (opiekun pani prof. Renata Langier) znalazła się w finale IV Turnieju Chemicznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zorganizowanego przez Instytut Chemii, Ochrony Środowiska i Biotechnologii AJD w Częstochowie.
Wszystkim finalistom życzymy dalszych sukcesów. 
   
Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO