SUKCES MARCINA KĘPY NA KONKURSIE NAUKOWYM E(x)PLORY

Marcin Kępa, uczeń klasy II D o profilu matematyczno-fizycznym reprezentował nasze liceum na ogólnopolskim Konkursie Naukowym E(x)plory, który jest organizowany przez Fundację Zaawansowanych Technologii i ma na celu dawanie szansy prezentacji swoich pomysłów przedstawicielom świata nauki. Konkurs jest adresowany do młodych pasjonatów wiedzy, którzy chcą rozwijać zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza. Marcin zaprezentował autorski projekt naukowo-badawczy: „Badanie sztucznej inteligencji wzorowanej na mechanizmach biologicznych” podczas Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory 16 marca 2018 r. we Wrocławiu i zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału konkursu. Finałowa sesja konkursu odbędzie się w październiku br. w ramach wydarzenia Gdynia E(x)plory Week.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia.
Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO