ERASMUS+ FILMY

Pod koniec kwietnia uczniowie II LO zaangażowani w projekt Erasmus+ wrócili z Finlandii, gdzie po raz ostatni spotkała się młodzież z Francji, Finlandii i Polski. Na bieżąco informowaliśmy o przebiegu tej ostatniej wizyty. Teraz proponujemy obejrzenie filmu p.t. Erasmus Murder, który został stworzony przez 30 uczniów z trzech krajów. To był ich wspólny pomysł i scenariusz. Większość scen także nakręcili sami. Niemal 30-minutowy film zmontował reżyser – p. Bernard Cougnot – który, w czasie Erasmusowskiej Gali Wręczenia Nagród Filmowych w Paimio, otrzymał za niego „Złotą Palmę”.

Pan Cougnot nakręcił także film upamiętniający ostatnie spotkanie młodzieży w ramach programu Erasmus+ w Finlandii. Zachęcamy do obejrzenia obu filmów. LINK
Opracowała: Natalia Król