NASZEMU LICEUM POWIERZONO OPIEKĘ NAD GROBEM HENRYKA FAJTA

W tym roku przypada 30 rocznica śmierci Henryka Fajta – związanego z Radomskiem kompozytora, pedagoga i nauczyciela, twórcy piosenki „Jędrusiowa dola”. Po wojnie nauczał muzyki oraz śpiewu w radomszczańskich szkołach (Liceum dla Wychowawczyń Przedszkoli i Liceum Pedagogicznego oraz II Liceum Ogólnokształcące) Dla uczczenia rocznicy, absolwenci Liceum dla Wychowawczyń PrzedszkoliLiceum Pedagogicznego w Radomsku zgromadzili środki na odnowienie grobu, w którym spoczywa Henryk Fajt. Uroczystość, podczas której odsłonięto i poświęcono odnowiony nagrobek odbyła się na Starym Cmentarzu w Radomsku.
Grób profesora Henryka Fajta został symbolicznie przekazany pod opiekę uczniom II Liceum Ogólnokształcącego.