EGZAMIN Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO DELF

Dnia 9 czerwca młodzież II LO oraz PSP nr 7 przystąpiła do egzaminu międzynarodowego z języka francuskiego DELF (Diplôme d’études en langue française) na poziomie A1, A2, B1, B2. Sesja letnia odbyła się w akredytowanym centrum z siedzibą w III LO w Zabrzu. Dyplomy DELF potwierdzają znajomość języka francuskiego i uznawane są na całym świecie. Posiadanie certyfikatu jest świadectwem dodatkowych kwalifikacji i korzystnie wygląda w CV podczas starania się o pracę. Warto zadbać o swoją przyszłość a II LO w Radomsku jest jedyną szkołą w regionie przygotowującą do tego egzaminu. W tym roku p. Manon Cuppens, lektorka języka francuskiego przeprowadziła próbny egzamin dla licealistów i gimnazjalistów. Próba wypadła bardzo dobrze więc czekamy z optymizmem na wyniki w lipcu.
Opracowała: Anna Smendowska