GORĄCZKA ZŁOTA — PODSUMOWANIE

Gorączka złota PCK to akcja organizowana przez Polski Czerwony Krzyż, której celem jest zbiórka złotych monet o nominałach 1, 2, 5 groszowych. Zebrane podczas akcji fundusze zostaną tym razem przeznaczone na pomoc potrzebującym dzieciom z najuboższych rodzin oraz na przygotowanie wyprawek szkolnych. Jak co roku Radomszczański oddział Polskiego Czerwonego Krzyża, podsumował tegoroczną akcję „Gorączka złota”.
W konkursie na „Największego zbieracza złota”, II LO zajęło pierwsze miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych. W wyniku zbiórek w placówkach oświatowych udało się pozyskać 6 764,39zł, a podczas kwesty ulicznej kolejne 547,35 zł co dało łączną kwotę 7 311,74 zł. W akcji wzięły udział także Poczta Polska Radomsko, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Bursa Szkolna.