KROKUS

Projekt KROKUS — Od słów do czynów. Pomimo fatalnej pogody uczniowie i uczennice z klas I B, II F, III E wraz z paniami Małgorzatą Panicz, Renatą Langier oraz Agnieszką Skurą-Garbaciak posadzili 100 cebulek żółtych krokusów na placu szkolnym. Kwiaty zakwitną prawdopodobnie wczesną wiosną i przypomną nam o 1,5 mln dzieci pochodzenia żydowskiego, które stały się ofiarami Holokaustu. Pamiętamy również o dzieciach polskich, ukraińskich, romskich i wszystkich pozostałych, które zginęły w czasie II wojny światowej. Projekt KROKUS jest przedsięwzięciem międzynarodowym, w Polsce realizowanym już od 9 lat, w naszym liceum po raz pierwszy we współpracy z Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie. Pamiętamy 🕎
Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO