FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI ORGANIZOWANEJ PRZEZ SKPCK W II LO


SZLACHETNA PACZKA
jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. W tym roku członkowie SKPCK w II LO również postanowili wspomóc potrzebującą rodzinę. Już od października trwały przygotowania i zbiórki pieniędzy na ten cel. Klasy IIIC, IIIA i IIC w ramach projektu edukacyjnego przygotowały kiermasz zdrowej żywności, z którego dochód został w całości przeznaczony na zakup artykułów wymienionych wśród potrzeb obdarowywanej rodziny. Jednak to nie wszystko, klasa IA podarowała sporą ilość produktów spożywczych, natomiast dzięki zbiórce pieniędzy, do której włączyło się 50 członków SKPCK, udało się sfinansować pozostałe potrzeby wspomaganej rodziny. W piątek uczniowie klasy IF i IIC spakowali i przekazali przygotowane prezenty. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy z takim zapałem włączyli się w akcję, a szczególne dla Eweliny Gierakowskiej z klasy IIB, która koordynowała działania.
Opracowała Małgorzata Wojteckaopiekun SKPCK w II LO

 
Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO