LAUREACI IX EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO IM. K. K. BACZYŃSKIEGO

Wśród laureatów Konkursu znaleźli się uczniowie Liceum Baczyńskiego. III m. w Turnieju Poezji Śpiewanej zdobyła Wiktoria Tąder z klasy IIE, a nagrodę główną, Grand Prix Konkursu Alicja Soczyńska, uczennica klasy IF. Alicja okazała się być najlepszą zarówno w Turnieju Recytatorskim, jak i Turnieju Poezji Śpiewanej. Jej dojrzałe wykonanie utworów Baczyńskiego zostało docenione przez wymagające grono jury.
Jurorzy oceniali wykonawców w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe razem z gimnazjami oraz szkoły średnie. Młodzi artyści prezentowali się w konkursie recytatorskim i turnieju poezji śpiewanej.

Wyniki konkursów:
Konkurs recytatorski szkoły podstawowe i gimnazja:

1 miejsce — Wiktoria Kwarta (PSP 9);

2 miejsce — Wiktoria Kieruzel (PSP 9);

3 miejsce — Weronika Borek PSP Strzałków;

Wyróżnienia: Aleksandra Drzewowska (PSP 7), Oliwia Krawczyk (PSP 9);

Konkurs recytatorski szkoły średnie:

1 miejsce — Agata Dziegieć (I LO);

2 miejsce — Anna Stolarczyk (Rekwizytornia Teatr MDK);

3 miejsce — Karolina Górecka (III LO);

Wyróżnienia: Jakub Radziejewski (Zespół Szkół Ekonomicznych), Mateusz Włudara (Rekwizytornia Teatr MDK);

Turniej poezji śpiewanej szkoły podstawowe i gimnazja:

1 miejsce — Julia Jaguścik (PSP Strzałków);

2 miejsce — Nina Cyndecka (PSP 9);

3 miejsce — Anna Olejniczak (PSP 1);

Turniej poezji śpiewanej szkoły średnie:

1 miejsce — Zuzanna Cykowska (I LO);

2 miejsce —Sandra Aleksanderek (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie);

3 miejsce — Wiktoria Tąder (II LO);

Wyróżnienia: Jakub Rusajczyk (Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska), Zuzanna Woldan (I LO);

Nagrodę Grand Prix konkursu recytatorskiego i turnieju poezji śpiewanej zdobyła Alicja Soczyńska (II LO).
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Nagrody zostaną wręczone laureatom 21 stycznia 2019 roku, podczas obchodów Dnia Patrona w II LO w Radomsku. Zapraszamy!