DZIEŃ PATRONA SZKOŁY 2019

21. stycznia w naszym liceum uroczyście świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Tradycyjnie na wstępie uroczystej akademii ogłoszono wyniki wyborów Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego II LO i ustępujący z tego stanowiska Mateuszowi Politańskiemu z III D oficjalnie przekazała władzę nowej przewodniczącej Adriannie Nowak z II D. Podczas uroczystej akademii uczniowie przypomnieli sylwetkę patrona, a klasy pierwsze tradycyjnie złożyły uroczyste ślubowanie.
Na koniec uroczystości odbyło się podsumowanie IX Powiatowego Konkurs Recytatorskiego im. K. K. Baczyńskiego pod hasłem „Gorzkie dziedzictwo wolności” organizowanego przez II LO i Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku połączone z występami laureatów tego konkursu (Wyniki Konkursu prezentujemy na stronie szkoły — LINK). Nagrody wręczali Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc oraz Wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego Jakub Jędrzejczak.