PROJEKT EDUKACYJNY „ZDROWIEjemy!”

ZDROWIEjemy!” to projekt edukacyjny, którego głównym przesłaniem jest edukacja rówieśnicza oraz promocja naszego liceum w środowisku lokalnym. Pomysłodawczynią i głównym realizatorem jest uczennica naszej szkoły Marita Matak (kl III A), która 15 marca będzie reprezentowała nasz rejon na Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w Łodzi. Realizacja zadania z zakresu edukacji zdrowotnej jest jednym z wymagań przystąpienia do etapu okręgowego. Projekt zakładał przeprowadzenie zajęć dotyczących zdrowego żywienia metodami aktywnymi wśród młodzieży i dzieci na różnych poziomach edukacyjnych. W celu urozmaicenia, zajęcia w klasach wyższych programowo przeprowadzone zostały w języku angielskim. Dla klas biorących udział w zajęciach przewidziano drobne upominki oraz dyplomy uczestnictwa. Jednym z elementów programu opracowanego przez grupę młodzieży naszej szkoły pod kierunkiem koordynatora oświaty zdrowotnej — Małgorzaty Wojteckiej, było również przeprowadzenie warsztatów kulinarnych na temat zdrowego odżywiania, które odbyły się dzisiaj w restauracji „Las”, dzięki uprzejmości właścicieli lokalu oraz firm, które sponsorowały przedsięwzięcie. W warsztatach poprzedzonych spotkaniem z dietetykiem panią Ewelina Szymczak uczestniczyła grupa młodzieży z PSP nr 4 i II LO w Radomsku. Nie zabrakło również zajęć dla rodziców, które odbyły się podczas wywiadówki przed feriami zimowymi w gimnazjum w Gomunicach.