WYMIANA POLSKO-WŁOSKA W II LO

W dniach 18-25 marca 2019 roku w Liceum Baczyńskiego odbywa się pierwsza część wymiany polsko-włoskiej "Podróżujcie po Polsce - pozwólcie Waszej pasji stać się przyjemnością". Z naszymi włoskim przyjaciółmi spotkaliśmy się na lotnisku w poniedziałek 18 marca 2019 r. i wyruszyliśmy na podbój Krakowa. Zaopatrzeni w plany miasta, zwiedzaliśmy najstarszą część dawnej stolicy Polski. Wędrówkę zaczęliśmy od podziwiania Wawelu, a potem Kanoniczą dotarliśmy do Ratusza, Kościoła Mariackiego i Sukiennic. Opowiadaliśmy o zabytkach Krakowa po francusku, sprawdzając swoje umiejętności językowe. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Radomska i ugościliśmy Włochów w naszych rodzinach.

Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO