SUKCESY CHEMICZNE!

Dobiegła końca tegoroczna edycja Turnieju Chemicznego organizowanego przez Instytut Chemii, Nauk o Zdrowiu i Żywności Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.
W tym roku szkolnym w Turnieju wzięło udział ponad 250 uczestników. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 66 licealistów.
W rywalizacji w III etapie wzięło udział 24 uczniów.
Uroczyste zakończenie tegorocznej edycji, połączone z wręczeniem nagród finalistom i laureatom, odbyło się 28 marca 2019 w sali wykładowej Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego UJD. Laureaci z II LO:
Z klasy III F
Szymon Rudawski - 3.miejsce
Dominik Iskrzyński - 6. miejsce
Szymon Więcławski - 9.miejsce
Z klasy III B:
Joanna Kempa - 5. miejsce
Gratulujemy serdecznie i życzymy powodzenia na maturze!

 
Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO