OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

Podopieczni p. Małgorzaty Wesołowskiej, instruktorki Sceny Poezji działającej w MDK, zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wśród nich są nasi uczniowie: Alicja Soczyńska, Karol Mazurek i Mikołaj Malicki.
W piątek w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim  odbyły się eliminacje rejonowe OKR. Jury oceniało tych, którzy okazali się najlepsi w eliminacjach powiatowych, i wybrali  tych, którzy pojadą do Łodzi. Wśród nich większość stanowią nasi reprezentanci Radomska.
Ogólnopolski Konkurs Recytatorki organizowany jest już od 64 lat. To najstarszy i najważniejszy w Polsce tego typu konkurs. Wielu znanych aktorów było jego laureatami.
Gratulujemy!

 
Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO