RELACJA Z ZIELONEJ SZKOŁY W BUŁGARII

3 czerwca uczniowie naszej szkoły wyruszyli w podróż do Słonecznego Brzegu — największego bułgarskiego kurortu. Pierwszy dzień w Bułgarii spędziliśmy na plaży, zażywając kąpieli słonecznych i morskich. Po południu poznaliśmy topografię miasta.
Drugi dzień minął nam równie przyjemnie, spędziliśmy go na sportowo. W basenie hotelowym odbyły się emocjonujące rozgrywki waterpolo. Po południu pojechaliśmy zwiedzić zabytkową wyspę Nesebyr. Czas minął nam wyśmienicie, poznaliśmy historię miasta, zwiedziliśmy prawosławną cerkiew oraz kupiliśmy regionalne pamiątki.
Kolejne dwa dni spędziliśmy aktywnie wypoczywając. […] Sobotę rozpoczęliśmy od wymagającej gry terenowej. Podzieleni na 10 zespołów wyruszyliśmy w miasto. Do wykonania mieliśmy 16 zadań z wielu dziedzin. […] Po kilku godzinach ekscytującej rywalizacji, zmęczeni lecz szczęśliwi, wskoczyliśmy do basenu. Dzień zakończyliśmy pool party w gronie przyjaciół. Początkowo wybraliśmy się do założonego przez Greków Sozopola, gdzie podziwialiśmy ruiny zamku z VI wieku oraz Cerkiew Bogurodzicy. Odwiedziliśmy również Galerię Sztuki, gdzie wystawiano dzieła lokalnych artystów. […] Wieczorem, bawiąc się na dyskotece, tanecznym krokiem zakończyliśmy ten cudowny i pełen wrażeń dzień! W poniedziałek dzień rozpoczęliśmy od zakupu pamiątek oraz przygotowywania się do powrotu. […] Po kolacji odbyło się podsumowanie gry terenowej oraz naszego pobytu. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek. […]
Wyjazd możemy zaliczyć do bardzo udanych i z niecierpliwością czekamy na kolejny.
Pozdrawiamy i do zobaczenia niebawem!!!