DZIEŃ SPORTU 2019

We wtorek 12 czerwca Hala Powiatowa w Radomsku była areną zmagań sportowych   w ramach „Dnia Sportu” w II LO. Młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach tanecznych przeprowadzonych przez: Wiktorię Bielas z kl. II E i Jakuba Pokorę z kl. II B. Wszyscy, którzy lubią rywalizację sportową mieli okazję wziąć udział w zawodach wspinaczkowych, polegających na jak najszybszym pokonaniu wyznaczonej trasy. Bezkonkurencyjna w tej dyscyplinie była Sara Bojarska z kl. II C, która zajęła pierwsze miejsce. Kolejne lokaty uzyskały: Natalia Gidzińska z kl. II C oraz Maria Markiewicz z kl. II F.

Amatorzy gier zespołowych mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności w  Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych. III miejsce wywalczyli chłopcy i dziewczęta z kl.II F, oczko wyżej znalazły się siatkarki i siatkarze z kl. II C. Turniej wygrała drużyna „Tygrysków” w składzie: Monika Abram (kl. II E), Natalia Jędrzejczyk (kl. II E), Magdalena Gołdon (kl. II E), Piotr Mach (kl. I A), Seweryn Zatoń (kl. II E), Bartosz Guzik (kl. II D) oraz Patryk Krupski (kl. II A).

Najlepsze zespoły siatkarskie, triumfatorki zawodów wspinaczkowych i prowadzący zajęcia z tańca zostali nagrodzeni dyplomami. Tradycyjnie podczas podsumowania Dnia Sportu rozstrzygnięty został Plebiscyt na Najlepszą Sportsmenkę i Sportowcą II LO. Wśród dziewcząt III miejsce ex aequo zajęły: Julia Piechorowska (kl. II B) oraz Natalia Jędrzejczyk (kl. II E). Na drugim miejscu znalazła się Martyna Sobieraj (kl. II E), a zwyciężczynią IV edycji plebiscytu została Iga Daros z kl. II D. W kategorii chłopców na III miejscu znalazł się Mateusz Chudek (kl. II D), tuż za nim był Seweryn Zatoń (kl. II E), a najlepszym sportowcem II LO został wybrany Bartosz Guzik z kl. II D. Zwycięzcom zostały wręczone statuetki „ Wiktorii” i dyplomy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i uczestnikom!!! Dziękujemy za liczny udział, dobrą zabawę i rywalizację w duchu „fair play”.

Nad organizacją i przebiegiem Dnia Sportu czuwali nauczycieli wychowania fizycznego: P. Mariola Latała i P. Bartłomiej Kowalczyk. Dziękujemy za pomoc i udział  P. Joannie Kurpienik- pedagogowi szkolnemu, Kacprowi Bluszczowi z kl. I B i Samorządowi Uczniowskiemu, a także wszystkim kibicującym nam uczniom i uczennicom wraz z nauczycielami.
Zapraszamy za rok!!!