KONKURS RECYTATORSKI IM. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI

W dniu 9 października 2019 r. w Liceum Baczyńskiego odbyły się przesłuchania do XXV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. ks. Jerzego Popiełuszki. Celem Konkursu jest rozpowszechnienie ideałów życia księdza oraz przybliżenie tematyki sakralnej i patriotycznej. W przesłuchaniach wzięło udział 21 uczniów. Uczestnicy Konkursu prezentowali kazania ks. Jerzego Popiełuszki oraz utwory inspirowane jego życiem i działalnością. Jury w składzie: Marzanna Lempart i Mariola Rudecka doceniło dobór repertuaru, oryginalność i dojrzałość prezentowanych utworów oraz emocjonalność literackiego przekazu. Komisja konkursowa wyłoniła finalistów, którzy będą reprezentować II Liceum Ogólnokształcące w kolejnym etapie Konkursu 19 października 2019 r.
Finalistami Konkursu zostali:
— w turnieju recytatorskim:
Wiktoria Kwarta z klasy IBg,
Weronika Borek z IE,
Natalia Kosmala z ID,
Wiktoria Bajorek z IBg i
Sandra Tokarska z IAg;
— w turnieju poezji śpiewanej:
Barbara Moroń z IAC i
Alicja Soczyńska z IIF;
— w kategorii "wywiedzione ze słowa":
Marlena Barańska z IEg i
Sara Bojarska z IIIC;
— w turnieju "teatru jednego aktora":
Anna Stolarczyk z IIB.
Wszystkim finalistom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.