XXV OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI IM. KS. J. POPIEŁUSZKI

24.10.2019 r. o godzinie 12.30 w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego odbył się koncert laureatów  XXV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. ks. J. Popiełuszki — "Zło dobrem zwyciężaj”. Podczas koncertu uczniowie naszej szkoły mieli szansę zapoznać się z wartościami wyznawanymi przez ks. Jerzego Popiełuszkę dzięki prezentacji przygotowanej przez Julię Barańską z klasy 2E. Występ młodzieży zachwycił publiczność, a piękne recytacje na długo pozostaną w naszej pamięci.

Wzruszająca recytacja i przejmujący śpiew Alicji Soczyńskiej z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, zdobywczyni I. miejsca w Turnieju Poezji Śpiewanej i  I. miejsca w Turnieju Recytatorskim wywołały łzy wzruszenia wśród publiczności. Ta niezwykle uzdolniona,  podwójna zwyciężczyni konkursu pokazała nam, jak ważne i piękne są słowa ,,zło dobrem zwyciężaj”.

Zachwycające było również wykonanie utworu ,,Modlitwa’’ w najmłodszej uczestniczki — Barbary Maroń, która przedstawiła nam pełen wzruszeń występ, zajmując  III miejsce w Turnieju Poezji Śpiewanej.
,,Rozlewa się, jak magma zatruwając dusze” —  tymi słowami rozpoczął swój występ Mateusz Włudara z Młodzieżowej Grupy Teatralnej "Rekwizytornia" - uczeń II Liceum Ogólnokształcącego, prezentując się  w Turnieju Teatr Jednego Aktora. Pokazał on swój potencjał i talent we wzruszającym monodramie i zdobył  II miejsce w tej kategorii. Jego występ wzbudził w nas poczucie bycia winnym za wszelkie zmiany w świecie i uczucie odpowiedzialności, a co najważniejsze rozbudził on w nas ,,ciepło milczenia’’.
Występ zdobywczyni III miejsca w Turnieju Jednego Aktora - Anny Stolarczyk i jej artystyczna wypowiedzieć wyrażały najgłębsze niepokoje, pragnienia czy obawy współczesnego,  młodego pokolenia. Potencjał emocjonalny i twórczy, drzemiący w niej, dotarł do nas wszystkich. Po jej występie można pokusić się o stwierdzenie, że recytacja jest sztuką.
Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a sobie jeszcze więcej emocji, jakie dostarczają tego typu konkursy.
Opracowała Paulina Fila z klasy 1AC