DZIEŃ DAWCY SZPIKU — 15 LISTOPADA

W dniu 28 października wolontariuszki szkolnego koła PCK: Anna Szwed, Martyna Kowalczyk, Sara Bojarska rozpoczęły realizację projektu ,,Komórkomania’’ we współpracy z fundacją DKMS. Akcja ma na celu uświadamianie młodzieży o procesie oddawania szpiku, na czym polega bycie potencjalnym dawcą oraz jakie są tego skutki i przywileje. Wolontariuszki rozwiązują wszelkie mity, odpowiadają na pytania i w przyjemny sposób zachęcają rówieśników do włączenia się w działania fundacji DKMS. Dziewczyny promują projekt nie tylko w naszym liceum, ale także w radomszczańskich szkołach ponadgimnazjalnych.
15 listopada w II LO młodzież, która zdecydowała się na bycie potencjalnym dawcą, miała okazję zarejestrowania się w międzynarodowej bazie danych, podczas Szkolnego Dnia Dawcy Szpiku.

W CZASIE TRWANIA AKCJI ZBIERANE BYŁY DATKI DO PUSZKI NA OPŁACENIE BADAŃ PRÓBEK