WARSZTATY FILMOWE

W dniu 28 listopada uczniowie klasy III C uczestniczyli w warsztatach "Film jako pełnoprawny tekst kultury na maturze z języka polskiego", zorganizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące w ramach współpracy z Filmoteką Szkolną. Prowadzącym zajęć był dr Maciej Dowgiel, który w bardzo ciekawy sposób przekazał cenne porady tegorocznym maturzystom. Młodzież miała okazję zapoznać się z wieloma technikami pracy z filmem, uwagami na temat jego analizy, interpretacji i wykorzystania całej zgromadzonej wiedzy na egzaminie maturalnym. Całość zajęć opierała się na zasadach dyskusji, interakcji oraz ćwiczeń, które pomogły zamienić teorię w praktykę i pokazać ogromne oznaczenie kina w kulturze.
Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO