WARSZTATY FILMOWE

W dniu 28 listopada uczniowie klasy III C uczestniczyli w warsztatach "Film jako pełnoprawny tekst kultury na maturze z języka polskiego", zorganizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące w ramach współpracy z Filmoteką Szkolną. Prowadzącym zajęć był dr Maciej Dowgiel, który w bardzo ciekawy sposób przekazał cenne porady tegorocznym maturzystom. Młodzież miała okazję zapoznać się z wieloma technikami pracy z filmem, uwagami na temat jego analizy, interpretacji i wykorzystania całej zgromadzonej wiedzy na egzaminie maturalnym. Całość zajęć opierała się na zasadach dyskusji, interakcji oraz ćwiczeń, które pomogły zamienić teorię w praktykę i pokazać ogromne oznaczenie kina w kulturze.