WYCIECZKA NA MIKOŁAJKI

W dniach 4 do 6 grudnia 2019 roku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku odwiedzili Brno, Wiedeń, Ołomuniec i Morawski Kras. W Brnie uczniowie zachwycali się Starym Miastem, Ratuszem, Placem Wolności oraz wzniosłą katedrą św. Piotra i Pawła. Mieli okazję podziwiać nie tylko piękne zabytki ale też poczuć magię świąt podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wiedniu, jechali słynnym ringiem podczas którego mogli podziwiać Hundertwasserhaus, pomnik Johanna Straussa, barokowy pałac Belweder, bliźniacze muzea. Spacerowali najsłynniejszymi ulicami i placami, widzieli również elegancki plac Graben z Kolumna Morową oraz najwspanialszy gotycki zabytek Austrii Katedrę św. Szczepana W Morawskim Krasie jest ponad 1100 jaskiń, a nasi uczniowie mogli zwiedzić najciekawszą jaskinię Punkevni i udali się w rejs podziemną rzeką. A na zakończenie tego jakże wspaniałego rejsu zobaczyli słynną Macochę- najgłębszą przepaść w tej części Europy o głębokości ponad 138 metrów.
W wycieczce udział brali uczniowie klas: 1AC,1AG,1B,1BG,1D,1EG pod opieką nauczycieli: Aleksandra Więcek, Paweł Handydraj, Sławomir Lawenda

Opracowała: Anna Zatoń, Kinga Kolanus