PROJEKT „ZDROWY JAK”

ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA NASZYCH DZIAŁAŃ NA INSTAGRAMIE
Celem projektu realizowanego w ramach Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK jest działanie profilaktyczne, szeroko pojęte zdrowie, odżywianie, aktywność fizyczna. Tematem tegorocznej edycji konkursu jest „Otyłość”. Zespół projektowy podjął się stworzenia nie burzy, a sztormu mózgów! "Zdrowy Jak", którego pomysłodawczynią jest finalistka etapu rejonowego ww. olimpiady Zuzanna Jędrzejczyk (klasa 1Bg). Zuzanna planuje zorganizowanie szeregu akcji dla uczniów z różnych poziomów edukacyjnych (przedszkola, szkoły podstawowe i szkoły ponadgimnazjalne). W celu urozmaicenia zajęć przewidziane są konkursy i quizy z nagrodami, wywiady, sondy uliczne na temat zdrowej diety. Dla młodszych uczniów oraz przedszkolaków przewidziano warsztaty, na których będą mogli przygotować zdrowe przekąski, mogące stanowić drugie śniadanie. Założony został również profil na Instagramie, na którym będą umieszczane zdjęcia i filmiki z realizacji projektu. Udało nam się już przygotować zajęcia dla zuchów z Hufca ZHP Radomsko, na których dzieci poznawały tajemnice i zagadki dietetyki, sportu i podróżowały po kontynentach. Wkrótce więcej działań "Zdrowego Jaka". Zapraszamy do śledzenia naszych poczynań na Instagramie, chętnie wysłuchamy pomysłów, może macie wizję wspólnego zrealizowania jakiegoś zadania?
@zdrowy_jak Dużo zdrowia!