IX TARGI EDUKACJI I PRACY W II LO

W czwartek 27.02 w II LO w Radomsku, po dwóch miesiącach przygotowań, gościliśmy przedstawicieli uczelni wyższych, szkół policealnych i instytucji pracy. Młodzież naszego powiatu zapoznała się z szeroką ofertą edukacyjną i propozycjami zatrudnienia, w tym pracy tymczasowej dla przyszłych studentów.
Dziękujemy naszym gościom za profesjonalne zorganizowanie stoisk i za urozmaiconą tematykę warsztatów, przedstawicielom Starostwa Powiatowego i mediom za wsparcie naszej inicjatywy, a także dyrektorom, nauczycielom i młodzieży szkół powiatu radomszczańskiego, bo bez zwiedzających żadne targi nie mogą się udać. Imprezę targową przygotowali nauczyciele: Iwona Bałazińska-Mielczarek, Joanna Kurpienik i Małgorzata Wojtecka.
Oprac. Iwona Bałazińska-Mielczarek
LINK do ALBUMU: https://photos.app.goo.gl/v7cuhsuxh7qxZg2b7
A oto lista gości, którzy dotarli na nasze Targi (w rozwinięciu):

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim, Centrum Nauki i Biznesu ŻAK, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Oddział w Piotrkowie Trybunalskim, Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej IFE, Haering Polska Sp. z o.o., Komenda Powiatowa Policji w Radomsku, Krakowskie Szkoły Artystyczne, Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu, Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi, OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa, Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu, Politechnika Częstochowska, Politechnika Łódzka, Politechnika Świętokrzyska w Kielcach, Politechnika Warszawska, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Radomsku, Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku, Społeczna Akademia Nauk Ośrodek w Bełchatowie, STAFFER Sp. z o.o. w Warszawie, Staropolska Szkoła Wyższa w Kielcach, Szkoła Jazdy ELCAR Sp. z o.o., TEB - Szkoły Policealne w Bełchatowie, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Częstochowie, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach filia Piotrków Trybunalski, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tomaszowie Mazowieckim, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej, Wyższy Instytut Teologiczny w Częstochowie. Po raz pierwszy na naszych Targach zaprezentowali swoje uczelnie przedstawiciele Politechniki Warszawskiej i Krakowskich Szkół Artystycznych oraz całkowity debiutant na imprezach targowych: Wyższy Instytut Teologiczny. Uczniowie szkół ponadpodstawowych mogli wsiąść do bolida, odebrać informator „z rąk robota”, zapytać o zawód aktora, grafikę komputerową, najnowsze trendy kosmetyczne, ofertę szkół policealnych, a nawet zatrudnienie w przemyśle, policji czy wojsku. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Radomsku zapewniła zainteresowanym indywidualną pomoc doradcy zawodowego.