JAKUB ROCHOWSKI W ETAPIE CENTRALNYM OLIMPIADY.

Uczeń klasy III D II Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku, Jakub Rochowski znalazł się wśród najlepszych uczniów w Polsce i awansował do etapu centralnego XV Olimpiady Przedsiębiorczości. Hasło tegorocznej edycji to: "Zarządzanie różnorodnością w organizacji". Jakub wykazał się nie tylko szeroką wiedzą dotyczącą zagadnień z obszaru ekonomii i zarządzania, ale również umiejętnościami sformułowania i zaproponowania oryginalnego rozwiązania zadanego problemu. Olimpiada powstała dzięki wspólnej inicjatywie Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a także Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. Do XV edycji Olimpiady zgłosiło się prawie 12 tys. uczniów z ponad 700 szkół. Trzeci etap to eliminacje centralne, które obędą się 2 kwietnia 2020 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Uczestnicy Olimpiady Przedsiębiorczości walczą o indeksy publicznych uczelni ekonomicznych oraz innych uczelni, które doceniając wysoki poziom Olimpiady przyjmują laureatów i finalistów dając im 100% punktów w postępowaniu rekrutacyjnym.
Opiekunem ucznia jest pani Sylwia Wawrzyniak. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki!
 
Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO