UDANY DEBIUT TRANSLATORSKI!

Miło nam poinformować, że pani prof. Natalia Król — absolwentka Liceum Baczyńskiego, a obecnie nauczycielka języka angielskiego w naszej szkole, ma na swoim koncie pierwszy sukces translatorski. Studia podyplomowe dla tłumaczy literatury przy Uniwersytecie Jagiellońskim zaowocowały propozycją debiutu w roli tłumacza. Pani profesor jest autorką przekładu książki pt. „Opinia publiczna” Waltera Lippmanna — amerykańskiego pisarza, publicysty i doradcy prezydenta Roosvelta. Książka dotyczy roli opinii publicznej w życiu społecznym oraz sposobu jej kształtowania przez media. Wydana w oryginale w 1922 r. porusza nadal aktualne zagadnienia. Jest podręcznikiem, z którego korzystają studenci dziennikarstwa, socjologii i politologii.
Gratulujemy ! 👏🏼
 
Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO