UDANY DEBIUT TRANSLATORSKI!

Miło nam poinformować, że pani prof. Natalia Król — absolwentka Liceum Baczyńskiego, a obecnie nauczycielka języka angielskiego w naszej szkole, ma na swoim koncie pierwszy sukces translatorski. Studia podyplomowe dla tłumaczy literatury przy Uniwersytecie Jagiellońskim zaowocowały propozycją debiutu w roli tłumacza. Pani profesor jest autorką przekładu książki pt. „Opinia publiczna” Waltera Lippmanna — amerykańskiego pisarza, publicysty i doradcy prezydenta Roosvelta. Książka dotyczy roli opinii publicznej w życiu społecznym oraz sposobu jej kształtowania przez media. Wydana w oryginale w 1922 r. porusza nadal aktualne zagadnienia. Jest podręcznikiem, z którego korzystają studenci dziennikarstwa, socjologii i politologii.
Gratulujemy ! 👏🏼