LITERACKI SUKCES MŁODZIEŻY Z LICEUM BACZYŃSKIEGO

Klasa 3A z II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Radomsku wzięła udział w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pt. „Być jak Ona”. W konkursie brało udział ponad 400 szkół z całej Polski, a młodzieży z naszej szkoły udało się zająć 3 miejsce. Zadaniem klas biorących udział w konkursie było napisanie artykułu dotyczącego działalności Ireny Sendlerowej — bohaterki wojennej, która uchroniła wielu Żydów przed zagładą. Konkurs wymagał również namalowania jej portretu i zrealizowania lekcji poświęconej jej osobie. Dowodem na przeprowadzenie zajęć miało być przesłanie interesującej fotorelacji. Nasi uczniowie wykazali się niesamowitą kreatywnością i zaangażowaniem w oddanie czci bohaterce konkursu. Uczniowie mieli niewiele czasu na przygotowanie się do konkursu, a mimo to, dzięki wspólnemu działaniu udało im się osiągnąć tak wysokie miejsce.
Gratulujemy całej klasie 3A i życzymy dalszych sukcesów.