MATURALNY SUKCES ABSOLWENTA II LO

Z ogromną satysfakcją pragniemy poinformować, że ALEKSY BAŁAZIŃSKI, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Radomsku uzyskał jeden z 96 najlepszych wyników w sesji maturalnej 2020, spośród 259 272 zdających, zostając Finalistą VII edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent”.
Projekt realizowany jest przez krakowską Fundację „Zawsze Warto” oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną — instytucję państwową, organizatora egzaminów maturalnych w Polsce. Konkurs ma na celu wyróżnienie i promocję najlepszych z najlepszych polskich maturzystów oraz szkół, które ukończyli.
Informację o wyróżnieniu w tak prestiżowym konkursie, wraz z Listem Gratulacyjnym, przesłał pan Grzegorz Schreiber — Marszałek Województwa Łódzkiego.
Dyplom Finalisty i List Gratulacyjny wręczyła w imieniu Marszałka Województwa pani Żaneta Łęczycka — dyrektorka II LO.
Serdecznie gratulujemy Aleksemu i życzymy Mu dalszych sukcesów w nauce oraz realizacji swoich życiowych i zawodowych celów.
 
Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO