BIBLIOTECZKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Przypominamy, że w II LO nauczyciele języka angielskiego realizują projekt pn. „Biblioteczka Języka Angielskiego”.

Realizujemy go od przeszło 20 lat. Zachęcamy wszystkich uczących się j. angielskiego w naszej szkole do wypożyczania tzw. „readersów”, czyli książeczek w oryginale o różnym stopniu zaawansowania (poziomy od 1 do 6). Z poziomem 1 doskonale poradzą sobie wszyscy uczniowie klas I, bez wyjątku. (Zerknijcie na zdjęcie pierwszej strony „Sherlocka Holmesa” na poziomie 1).  Kolejne poziomy zależą od stopnia zaawansowania znajomości języka. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Jeśli lubicie czytać, chcecie rozwijać tę umiejętność dla przyjemności, a także, by zwiększyć swoje powodzenie na maturze; jeśli chcecie przypominać sobie dawno zapomniane słówka, poszerzać bazę nowych i czuć dumę, że jesteście w stanie czytać w oryginale – nasze „readersy” to doskonały wybór.

Nie macie czasu? Wystarczą 2 strony dziennie – jeśli faktycznie zaczniecie, z pewnością na dwóch się nie skończy.

Wystarczy skopiować link http://www.lo2.radomsko.pl/cms/pliki/bja2021.pdf , pod którym znajdziecie listę „readersów” z podziałem na poziomy i wybrać coś dla siebie. O wypożyczenie proście swoich nauczycieli języka angielskiego.

Wszystkich nauczycieli II LO także zachęcamy do skorzystania z naszej oferty książek w oryginale. 😊

Opracowała: Natalia Król