THE READER 44

THE READER 44

Ruszają prace nad kolejnym numerem gazetki w j. angielskim THE READER.

Dla przypomnienia jest to kolejny (obok Biblioteczki Języka Angielskiego) projekt realizowany przez nauczycieli w II LO już od 2005 roku. Autorzy artykułów mają okazję poćwiczyć język, sprawdzić się jako dziennikarze, ale także spełnić wymagania maturalne dotyczące tworzenia tekstów na poziomie rozszerzonym.

Artykuł do gazetki może napisać każdy chętny uczeń II LO. Tematy wybieracie sami, choć byłoby dobrze, gdyby dotyczyły naszej szkoły.

Chętnych zapraszamy do zapoznania się z poprzednimi numerami gazetki w zakładce: ZAJĘCIA POZALEKCYJNE – GAZETKA THE READER oraz koniecznie do uważnej lektury  pliku pn. INFORMACJE DLA AUTORÓW ARTYKUŁÓW. Znajdziecie tam techniczne wskazówki dotyczące tworzenia tekstów do gazetki The Reader.

Samodzielnie stworzone teksty proszę przesyłać do swoich nauczycieli języka angielskiego drogą elektroniczną do 7.11.21 .

Have a nice time writing your articles and Enjoy 😊

Opracowała: Natalia Król


             

         


  „EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO