RADOMSKO ZDAJE ANGIELSKI

I Liceum Ogólnokształcące im. F. Fabianiego w Radomsku, II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego oraz Prywatna Placówka Języków Obcych ‘HORIZON’ – zapraszają na dziewiątą edycję przedsięwzięcia edukacyjnego Radomsko Zdaje Angielski 2022.

  

W sobotę 25 czerwca w I LO w Radomsku do egzaminu Cambridge English B2 First przystąpi rekordowa liczba 25 kandydatów ( w tym aż 11  osób z II LO) – uczniów szkół ponadpodstawowych, a także tegorocznych abiturientów - z terenu powiatu radomszczańskiego i nie tylko (np. również z gminy Kleszczów). Całoroczne sesje pretestingowe - organizowane we współpracy z British Council - prowadzone w placówkach trójki współorganizatorów potwierdziły solidne przygotowanie wszystkich bez wyjątku uczestników. Trzymamy kciuki!

 

Podsumowanie akcji, wręczenie certyfikatów oraz nagród ufundowanych przez sponsorów nastąpi tradycyjnie we wrześniu.

 

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem jak co roku objął Starosta Radomszczańskiego„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

Logo BIP w kształcie flagi Polski z napisem        Klauzula informacyjna RODO