Projekt edukacyjny „Irlandia w szkole”

Napis: Fundacja Kultury Irlandzkiej po polsku, irlandzku i angielsku
W dniu 28 lutego nasze liceum nawiązało współpracę z Fundacją Kultury Irlandzkiej w Poznaniu i zgłosiło swój udział w ogólnopolskim projekcie "Irlandia w szkole ". Patronat honorowy nad nim objął Konsulat Honorowy Irlandii w Polsce.

Fundacja Kultury Irlandii jest czwartym laureatem Nagrody Bernarda O'Connora, przyznawanej osobom i instytucjom, które w znaczący sposób przyczyniają się do wzmocnienia więzi przyjaźni, współpracy i zrozumienia pomiędzy Irlandią a Polską. Nagroda została ustanowiona przez Ambasadę Irlandii w 2018r i honoruje także inną ważną postać w historii stosunków irlandzko-polskich, Bernarda O'Connora- Irlandczyka, lekarza na dworze króla Jana III Sobieskiego, autora pierwszej historii Polski w języku angielskim.

Projekt "Irlandia w szkole " ma na celu przybliżenie uczniom kultury, historii i tradycji Irlandii i jest realizowany na wielu płaszczyznach nieprzerwanie na terenie całej Polski od 2013 roku.

Uczniowie II LO pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego będą sukcesywnie realizować w ramach projektu przeróżne zadania mające na celu zapoznanie się z "Zieloną Wyspą" , będą uczestniczyć w seminariach w języku polskim i angielskim poświęconych literaturze, historii, geografii i kulturze Irlandii. Projekt obejmuje również udział w licznych konkursach, lekcjach online, dniach tematycznych oraz spotkaniach z native speakerami z Irlandii. Przewidziane są prelekcje o dyplomacji i charakterystyce placówki dyplomatycznej, które poprowadzi dla nas Konsulat Honorowy Irlandii w Poznaniu.

Wkrótce wyruszymy w fascynującą podróż po Irlandii i będziemy na bieżąco relacjonować nasze działania. Stay tuned!

Koordynatorem szkolnym projektu jest Pani Anna Haddani (uczestniczą wszyscy nauczyciele języka angielskiego).