Próbny egzamin B2 First

Trwa właśnie jubileuszowa 10. edycja akcji „Radomsko Zdaje Angielski” organizowana wspólnie przez II LO, I LO oraz P.P.J.O „Horizon” pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Radomszczańskiego.

03.04.23 uczniowie II LO (ponad 80 osób) wzięli udział w próbnej sesji egzaminu B2 First (międzynarodowy certyfikat językowy wydawany przez Cambridge). Egzamin był pierwszym etapem wspomnianej akcji. Celem próby było umożliwienie chętnym zmierzenia się z egzaminem B2 First, sprawdzenie umiejętności i ułatwienie podjęcia decyzji, czy przystępować do właściwego egzaminu w tym, czy może w przyszłym roku.

II LO podeszło do sprawy kompleksowo.  Przy tak dużej ilości zgłoszeń (86 osób i 5 sal lekcyjnych) podołaliśmy logistycznie dzięki zaangażowaniu wszystkich nauczycieli j. angielskiego, wsparciu Dyrekcji oraz pomocy p. Pawła Kapicy. Przed próbą angliści zapoznali swoich uczniów z formułą egzaminu, żeby młodzież wiedziała z czym się mierzy i świadomie podjęła decyzję o ewentualnym przystąpieniu do właściwego egzaminu, który odbędzie się 24.06.23 r. w I LO i zostanie przeprowadzony przez certyfikowanych egzaminatorów.  

Wkrótce dowiemy się, jak wypadła próba, ale wydaje się, że niezależnie od wyniku, cel pierwszego etapu akcji „Radomsko Zdaje Angielski” w II LO został osiągnięty.

Opracowała: Natalia Król, koordynator przebiegu akcji w II LO