Próbny egzamin B2 First – podsumowanie

Podsumowano wyniki próbnego egzaminu Cambridge B2 First, który odbył się w II LO 03 kwietnia 2023 r.  w ramach jubileuszowej 10. edycji akcji „Radomsko Zdaje Angielski”. Akcję, pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Radomszczańskiego, organizują wspólnie II LO, I LO oraz P.P.J.O „Horizon”.

Do egzaminu próbnego przystąpiło 78 osób z klas I-IV. Wzięli w niej udział ci, którzy chcieli zmierzyć się z poziomem B2, podjąć decyzję, czy przystępować do właściwego egzaminu w tym roku, a także ci, którzy chcieli po prostu sprawdzić swój poziom językowy.

Rozważając wyniki, należy pamiętać, że B2 First jest wymagającym, międzynarodowym egzaminem i żeby go zdać, należy osiągnąć wynik minimum 60% (to dwa razy więcej niż na polskiej maturze). Ta sztuka udała się aż 35 osobom, w tym 14 z nich osiągnęło najwyższy wynik na ocenę A (80-100%). 3 osoby uzyskały wynik na poziomie B (75-79%) i 18 osób na poziomie C (60-74%).

Wielu z pozostałych zdających uzyskało wynik zbliżony do progu zdawalności. Nie należy się zniechęcać, korzystać dalej z lekcji j. angielskiego oferowanych w II LO i jeśli ktoś będzie chciał, z pewnością osiągnie swój cel, którym jest zdany egzamin Cambridge B2 First.

Zachęcamy do odwiedzenia strony egzaminów Cambridge, gdzie można znaleźć darmowe ćwiczenia ze wszystkich sprawności językowych oraz gramatyki.

www.cambridgeenglish.org

Osoby chętne do zdawania właściwego egzaminu B2 First, który odbędzie się 24 czerwca 2023 r. w I LO, proszone są o zgłaszania się do p. Barbary Aksman. Termin zgłoszeń upływa w środę 26 kwietnia 2023 r.

Opracowała: Natalia Król, koordynator przebiegu akcji w II LO