Ogólnopolskie sukcesy naszych uczennic

Z wielką radością informujemy, że Amelia Smolarek (kl. 1b) zdobyła tytuł laureata, a Karolina Bąkowicz (kl. 3b) - finalisty Olimpiady Teologii Katolickiej, która odbywała się w dniach 13-15 kwietnia w Pelplinie. W zmaganiach wzięło udział 120. uczniów z całej Polski - zwycięzców etapów diecezjalnych. Uczennice przygotowała p. Ewa Kurowska. Gratulujemy!

Czas spędzony w Pelplinie był również okazją do zapoznania się z kulturą pomorską Kaszub i Kociewia. Uczestnicy zwiedzili m.in. Muzeum Diecezjalne w Pelplinie, w którym przechowywany jest XV-wieczny skarb - Biblia Gutenberga, a także mieli okazję zasiąść przy pulpicie cysterskiego skryptorium i wziąć udział w warsztatach kaligraficznych, posługując się gęsim piórem, odwzorowywali gotyckie litery. Zorganizowano również wycieczkę do Gniewa. Tam, na zamku krzyżackim, na Amelię czekała miła niespodzianka - została koronowana, jako najmłodsza uczestniczka Olimpiady. Wśród licznych atrakcji, niezwykłym wydarzeniem było nocne zwiedzanie katedry pelplińskiej - drugiego co do wielkości kościoła ceglanego w Polsce.

Głównym organizatorem OTK jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i jest ona finansowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a na laureatów i finalistów czekają indeksy na kierunki humanistyczne kilkunastu polskich uczelni.


Zdjęcie przedstawia od lewej: laureatkę olimpiady, która trzyma w ręku pamiątkowy dyplom, nauczycielkę i finalistkę olimpiady, która prezentuje zaświadczenie finalisty; w tle pamiątkowa ścianka - baner z napisem: XXXIII Olimpiada Teologii Katolickiej Pelplin 2023 Bóg jest miłością objawioną w Słowie