„Gorączka złota” w II LO

Od 1 marca do 30 maja br. Szkolne Koło PCK z naszego liceum przeprowadziło  akcję „Gorączka złota”, zainicjowaną przez Rejonowy Oddział PCK w Radomsku. Polegała ona na zbiórce „złotych”  monet o nominale: 5, 2 i 1 grosz.
Dzięki hojności naszych uczniów, a także nauczycieli i  pracowników naszej szkoły udało się zgromadzić 4, 634 kg  monet!!! Zebrane środki pozwolą na sfinansowanie zadań statutowych OR PCK w Radomsku, a więc pomoc najbardziej potrzebującym podopiecznym tej instytucji.
„Gorączka złota” jest także formą konkursu pod nazwą „Ozłoceni” (dla najbardziej zaangażowanych podmiotów), którego rozstrzygnięcie w jednej z 4 kategorii ( Złote Przedszkole, Złota Szkoła, Złota Firma/ Instytucja, Złoty Człowiek) nastąpi we wrześniu 2023 r.
Dziękujemy za wsparcie akcji!

Pozdrawiamy serdecznie:)))

Szkolne Koło PCK przy II LO

5 dziewczyn z plakatem "Gorączka złota"