„Radomsko Zdaje Angielski” – punkt kulminacyjny dziesiątej edycji akcji

Napis na zielonym tle Cambridge English examination

24.06.23 –sobota – pierwszy dzień wakacji. Większość gawiedzi szkolnej śpi, ale nie wszyscy. Grupa uczniów oraz tegorocznych absolwentów II LO wraz z kolegami z I LO i P.P.J.O. „Horizon” od godziny 9.00 zdawała egzamin Cambridge z j. angielskiego o nazwie B2 First. Certyfikowani egzaminatorzy z British Council przyjechali do I LO, by przeprowadzić egzamin dla radomszczańskich uczniów.
Do godziny 13.15 trwały zmagania z częścią pisemną egzaminu, która obejmuje czytanie i słuchanie, tworzenie tekstów użytkowych i rozprawki oraz wykorzystanie znajomości gramatyki w praktyce. Następnie uczniowie  parami przystępowali do części ustnej. Wcześniej chętni mogli skorzystać z rozgrzewki językowej (próbny egzamin ustny) który prowadziła p. Natalia Król (II LO). Głównym organizatorem wydarzenia był p. Piotr Pacholik (I LO oraz P.P.J.O. „Horizon”) wspierany przez p. Adama Politańskiego (P.P.J.O. „Horizon”).
Trzymamy kciuki za wszystkich zdających i życzymy jak najwyższego wyniku tegorocznego egzaminu B2 First. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie certyfikatów potwierdzających znajomość języka angielskiego na poziomie B2 nastąpi podczas finału akcji „Radomsko Zdaje Angielski” we wrześniu 2023.