Kwiecień jest tuż, tuż, a to oznacza, że nasz program ERASMUS + wkrótce będzie realizował pierwsze spotkanie międzynarodowe. Do tego czasu jednak przed nami dużo pracy.
Istotą projektu jest uzyskanie wiedzy na temat państw europejskich, a przede wszystkim - edukacji w tych krajach, abyśmy mogli wykorzystać szanse i dzięki temu jak najlepiej budować swoją przyszłość. Dlatego cały ubiegły miesiąc przygotowywaliśmy dla naszych przyjaciół z Finlandii i Francji informacje o studiowaniu w Polsce. Na drugim spotkaniu 1 lutego przedstawialiśmy efekty naszych działań. Podejmowaliśmy decyzje w jaki sposób zaprezentować  to naszym kolegom. Przydzieliliśmy też kolejne zadania np. organizacja prezentacji multimedialnej, kontakt z jednym z opiekunów ze szkoły z Finlandii, reklama ERASMUS+ m.in. przez plakaty czy dokumentacje całego okresu trwania wymiany w formie zdjęć bądź krótkich filmików.
Możemy pochwalić się też nawiązaniem kontaktu z pozostałymi stronami przedsięwzięcia dzięki serwisom społecznościowym. Poznaliśmy się i wymieniliśmy wieloma pomysłami, o których niebawem zapewne usłyszycie. Tymczasem czekajcie na dalsze wiadomości i trzymajcie za nas kciuki, aby szło nam tak sprawnie jak dotychczas.

opracowała: Karolina Klekowska kl. IIB

W czwartek (tj.05.01.2017r.) odbyło się pierwsze spotkanie nauczycieli z uczestnikami wybranymi do projektu ERASMUS +, który objął naszą szkołę, liceum w Paimio (Finlandia) oraz francuskie Liceum Stephena Liégearda w Brochon. Współpraca przewidziana jest na czas od października 2016 r. do marca 2019r., podczas którego uczniowie wraz z ich opiekunami będą mogli poznać inne kultury i zacieśnić więzy międzynarodowe nie tylko dzięki wspólnym pobytom zagranicą, ale także szeregiem innych działań w obrębie ERASMUSA + wykonywanym na miejscu. Na spotkaniu poruszaliśmy podstawowe zagadnienia dotyczące wymiany, jej przebiegu. Po wnikliwym omówieniu programu i zasad pracy, zaczęliśmy się już organizować i przydzielać zadania. Naszym pierwszym celem jest przedstawienie naszego kraju i szkoły Finom i Francuzom, a także zaprezentowanie im drogi studiowania w Polsce w przypadku, gdyby byli zainteresowani podjęciem dalszej nauki u nas. Dodatkowo planowaliśmy, w jaki sposób zorganizować wizytę naszych europejskich kolegów i koleżanek, aby jak najlepiej spędzili u nas czas. Przez najbliższy okres pozostaniemy w kontakcie, aby pracować nad wymienionymi kwestiami, a nasze następne spotkanie grupy wyznaczone jest na 01.02.2017.

opracowała: Karolina Klekowska kl. IIB

(Kliknij żeby powiększyć)