21.11.21  uczniowie II LO ponownie wzięli udział w standaryzacji testu przygotowanego przez British Council. Nowa grupa 12 chętnych uczniów z różnych klas, na różnym poziomie przystąpiła do drugiego testu ONLINE. Uczniowie ponownie zmierzyli się z testem sprawdzającym umiejętność słuchania i czytania w j. angielskim, wspomagając tym samym British Council w zakresie sprawdzania prawidłowości budowy testów. W zamian już wkrótce otrzymają informację nt. własnego poziomu językowego.

Dziękujemy za udział.

Upamiętnienie Święta Odzyskania Niepodległości na lekcjach języka angielskiego. Why not? To dobra okazja do rozmowy o naszej historii w języku obcym.

Lekcję na ten temat przeprowadziła p. Anna Haddani dla kilku klas, w tym dla II A widocznej na zdjęciu.

Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą zaprasza na Polski Dzień Informacyjny 11.12.21 (sobota), który odbędzie się ONLINE w godzinach 9.15 – 11.30.

Wszystkich zainteresowanych studiowaniem w Niemczech po niemiecku lub po angielsku zapraszamy do kontaktu mailowego z Panią Karoliną Ochniowską. Wystarczy wysłać prośbę o rejestrację na to wydarzenie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W czasie trwania Polskiego Dnia Informacyjnego można wybrać jeden z warsztatów, który przybliży Wam jeden z kierunków studiów:

W języku niemieckim: Deutsch – Polinisches Jurastudium lub Interkulturelle Germanistik

W języku angielskim: Cultural and Social Studies lub International Business Administration

Warto wziąć udział nawet, jeśli matura i wybór studiów dopiero za rok lub dwa.

15.11.21  uczniowie II LO mieli okazję wziąć udział w standaryzacji testu przygotowanego przez British Council – instytucję, która słynie z honorowanych na całym świecie certyfikatów potwierdzających znajomość języka angielskiego na różnych poziomach. 12 osób z różnych klas, wybranych przez wszystkich nauczycieli j. angielskiego w naszej szkole, przystąpiło do testu ONLINE sprawdzającego umiejętność słuchania i czytania. Dzięki ich zaangażowaniu i chęci współpracy British Council może sprawdzić prawidłowość budowy testów, a nasi uczniowie mogą otrzymać informację nt. swojego poziomu językowego.

Tym testem II LO zainaugurowało współpracę z British Council w zakresie pomocy w standaryzacji zadań egzaminacyjnych.

Opracowała: Natalia Król

UDZIAŁ W MIEJSKICH OBCHODACH NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Tradycyjnie, jak co roku, poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę na miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Po Mszy świętej w kolegiacie pod wezwaniem św. Lamberta uczestnicy obchodów przemaszerowali pod tablicę pamięci Honorowego Obywatela Miasta Radomska Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie przedstawiciele władz miasta i powiatu, radomszczańskich szkół, instytucji i organizacji złożyli wiązanki kwiatów.

Stare porzekadło mówi, że w każdej opowieści jest ziarno prawdy.

Czy myślałaś, myślałeś kiedyś, skąd autor książki bierze swoje pomysły, albo dlaczego ten serial fajnie się ogląda? A jak wciąga! No właśnie!

Może pisarz patrzy na Ciebie z przymrużeniem oka i wciska Ci jakąś prawdziwą historię w nowej szacie, choćby fantasy? A Ty mu wierzysz, że on to wszystko sam wymyślił!

Sprawdź go w naszym konkursie!

Tu nie dyskutujemy o gustach, o czym jest wybrana przez Ciebie książka, ale chętnie poznamy Twoją umiejętność „złapania autora za rękę”. I chętnie poznamy sposób, w jaki to zrobisz.

Jeżeli masz w sobie żyłkę prawnika, zacięcie dziennikarza śledczego, naturę poszukiwacza, lubisz eksperymentować ze sztuką, pociąga Cię technika komputerowa, wreszcie chcesz sam się sprawdzić – to ten Konkurs jest dla Ciebie!

TROPEM HISTORII - regulamin konkursu