Biblioteka szkolna

 

 

Tu szelest kartek,
tam znów przytłumiony szept
- piękna ta cisza."

          Iwona Bałazińska- Mielczarek

Nasza biblioteka działa od 1957 roku i pełni rolę międzyprzedmiotowej pracowni szkolnej.
Obecnie księgozbiór liczy 17 tys. książek i 24 tytuły czasopism (w tym roczniki archiwalne, np. "Polonistyka"). Co roku uzupełniamy go w nowości wydawnicze, które cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży szkolnej, a zwłaszcza maturzystów. 55% księgozbioru stanowi literatura popularnonaukowa i naukowa.
Uczniowie mają wolny dostęp do półek w magazynie biblioteki. Biblioteka posiada bogato wyposażoną czytelnię, w której mogą odbywać się zajęcia lekcyjne. Księgozbiór podręczny liczy ponad tysiąc woluminów oraz archiwalne i bieżące numery czasopism. Co roku z jego zasobów korzysta prawie 3 tys. czytelników.
Profil biblioteki jest dostosowany do potrzeb i oczekiwań naszych uczniów. Każdy czytelnik ma wpływ na jego rozwój poprzez "Listę życzeń czytelników", gdzie zamieszcza własne propozycje.
Biblioteka ma rozbudowany warsztat informacyjny: katalogi(alfabetyczny, rzeczowy, czytelni, serii wydawniczych, zbiorów audiowizualnych) i kartoteki (zagadnieniowa ogólna i szczegółowa oraz osobowa).
Przy bibliotece działa aktyw uczniowski.

Czekamy na Ciebie!

Godziny pracy Wypożyczalni i Czytelni

poniedziałek 8.00 - 13.30
wtorek 8.00 - 15.00
środa 8.00 - 14.30
czwartek 8.00 - 15.00
piątek 8.00 - 12.00

             

         


  „EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO