• Szkoła powstała w 1950 roku
  • W 1981 r. liceum nadano imię Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i sztandar
  • W 1985 r. utworzono Izbę Patrona
  • W roku szk. 1985/86 – został skomponowany hymn szkoły
  • W roku 1989 – powstała Izba Tradycji oraz Hagamet (Harcerski Gabinet Metodyczny)
  • Od roku szkolnego 1998/99 II Liceum jest współorganizatorem Targów Edukacyjnych Żak
  • W 2000 roku obchodzono uroczyście jubileusz 50 – lecia istnienia szkoły
  • W ciągu pięćdziesięciu lat szkoła zdobyła autorytet i uznanie środowiska
  • Wśród wybitnych absolwentów szkoły znaleźli się dyplomaci, naukowcy, profesorowie i rektorzy wyższych uczelni, lekarze, prawnicy, adwokaci, duchowni, nauczyciele, reżyserzy, aktorzy