Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2014/2015

KONKURSY I OLIMPIADY PRZEDMIOTOWE W ROKU SZKOLNYM 2014/2015


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W OLIMPIADACH I KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

 

JĘZYK POLSKI

 

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

- Agnieszka Wiecha (IIIc) - eliminacje okręgowe w Łodzi (część pisemna i ustna) - IV miejsce, udział w eliminacjach centralnych w Warszawie - opiekun mgr Marzanna Lempart

- Mateusz Szwedzik (IIIc) - uczestnik eliminacji okręgowych w Łodzi (część pisemna) - opiekun mgr Marzanna Lempart

- Aleksandra Pawłowska (IIc) - uczestniczka eliminacji okręgowych w Łodzi - opiekun mgr Mariola Rudecka

Konkurs Recytatorski im. ks. J. Popiełuszki (konkurs ogólnopolski)

- Natalia Stolarska (IIIc) - I miejsce w turnieju poezji śpiewanej - opiekun mgr Marzanna Lempart

- Ewa Kołodziejska (If) - wyróżnienie w turnieju poezji śpiewanej - opiekun mgr Marzanna Lempart

Konkurs Ortograficzny "Miłość pisze się Jezus" (konkurs ogólnopolski)

- Kamil Tymiński (IId) - III miejsce - finalista - opiekun mgr Marzanna Lempart

- Paulina Młynek (IIIc) - półfinalistka - opiekun mgr Marzanna Lempart

Konkurs Kolęd "Płynąca kolęda" (WODN w Zgierzu - etap rejonowy)

- Adrianna Moroń (Ib) - I miejsce - opiekun mgr Marzanna Lempart

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

- Natalia Stolarska (IIIc) - etap powiatowy w Radomsku i etap rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim - I miejsce w turnieju recytatorskim - opiekun mgr Marzanna Lempart

- Jan Kowalczyk (If) - etap powiatowy - wyróżnienie w turnieju wywiedzione ze słowa - opiekun mgr Marzanna Lempart

- Paulina Młynarczyk (If) - etap powiatowy - wyróżnienie w turnieju poezji śpiewanej - opiekun mgr Marzanna Lempart

- Bartosz Cudak - etap powiatowy II miejsce, etap rejonowy III miejsce - nominacja do eliminacji wojewódzkich - opiekun mgr Mariola Rudecka

- Aleksandra Paduch, Kinga Beśka (IIc) - wyróżnienie - opiekun mgr Mariola Rudecka

Konkurs Poezji Węgierskiej

- Bartosz Cudak - etap wojewódzki - II miejsce - opiekun mgr Mariola Rudecka

- Maria Dobielska (If) - etap wojewódzki - wyróżnienie - opiekun mgr Marzanna Lempart

XI Dni Kina, Konkurs wiedzy o filmach z udziałem Roberta Więckiewicza (konkurs powiatowy)

- Izabela Olczyk, Igor Rabenda, Kinga Beśka (IIc) - I miejsce - opiekun mgr Mariola Rudecka

- Agnieszka Włodarczyk - II miejsce - opiekun mgr Mariola Rudecka

- Agnieszka Wiecha, Aleksandra Wojtecka (IIIc) - II miejsce - opiekun mgr Marzanna Lempart

- Karolina Weiss, Agata Toczyńska, Hubert Nowakowski (IId) - półfinał - opiekun mgr Marzanna Lempart

- Ada Marczyk, Aleksandra Łęska, Dagmara Cieślak (If) - półfinał - opiekun mgr Marzanna Lempart

Ogólnopolski Konkurs na Felieton

- Maria Dobielska (If) - finalistka, VIII miejsce - opiekun mgr Marzanna Lempart

XIII Regionalny Festiwal Wokalny "Warta Song"

- Adrianna Moroń (Ib) - etap rejonowy, grand prix - opiekun mgr Marzanna Lempart

Konkurs Literacki Dni Rodziny (konkurs powiatowy)

- Adrianna Marczyk (If) - wyróżnienie - opiekun mgr Marzanna Lempart

- Maria Dobielska (If) - wyróżnienie - opiekun mgr Marzanna Lempart

"W słowach utopieni" - VI edycja Konkursu Poetyckiego

- Anna Walicka - etap wojewódzki - I miejsce - opiekun mgr Mariola Rudecka

Konkurs na Etiudę Filmową (konkurs powiatowy)

- Aleksandra Pawłowska, Kamil Zyzik, Aleksandra Paduch - III miejsce - opiekun mgr Mariola Rudecka

Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny (zorganizowany przez Związek Piłsudczyków)

- Aleksandra Pawłowska (IIc) - II miejsce - opiekun mgr Mariola Rudecka

 

Gra Miejska w ramach Festiwalu Braci Różewiczów

- Anna Makowska, Magda Makowska (IIc) - I miejsce - opiekun mgr Mariola Rudecka

"Twórczo nakręceni - mój idol literacki" (konkurs szkolny)

- Klaudia Stępień (IIa) - I miejsce - opiekun mgr Anna Klimczak-Lizak

Konkurs Recytatorski "Podaję ci naukę pod szatą zabawy" (konkurs szkolny)

- Angelika Pieśniewska (Ie) - I miejsce - opiekun mgr Anna Klimczak- Lizak

- Paulina Lizińczyk (Ie) - II miejsce - opiekun mgr Anna Klimczak- Lizak

- Marta Zyberyng (Ie) - III miejsce - opiekun mgr Anna Klimczak- Lizak

- Dominik Waloch (Ie) - wyróżnienie - opiekun mgr Anna Klimczak- Lizak

- Mateusz Kowalik (IIa) - wyróżnienie - opiekun mgr Anna Klimczak- Lizak

- Żaneta Dymus (IIa) - wyróżnienie - opiekun mgr Anna Klimczak-Lizak

Konkurs literacki na najlepsze opowiadanie (organizowany przez Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu J. Kochanowskiego, filia w Piotrkowie Trybunalskim)

- Julia Nowak ( Ia) - III miejsce w etapie rejonowym - opiekun mgr Anna Piotrowska

Konkurs literacki w ramach Radomszczańskich Dni Rodziny

- Julia Nowak (Ia) - wyróżnienie w etapie rejonowym - opiekun mgr Anna Piotrowska

 

MATEMATYKA

 

Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"

- Paulina Bogacz (IIIe) - udział w eliminacjach centralnych - opiekun mgr Urszula Sokolińska

- Agata Dąbrowska (IIIe) - udział w eliminacjach centralnych - opiekun mgr Urszula Sokolińska

- Łukasz Klekowski (IIId) - udział w eliminacjach centralnych - opiekun mgr Urszula Sokolińska

- Michał Wołek (IIId) - LAUREAT eliminacji centralnych INDEKS AGH -opiekun mgr Urszula Sokolińska

 

Alfik Matematyczny

- Krzysztof Majak (Id) - wyróżnienie za dobry wynik - opiekun mgr Urszula Sokolińska

- Krzysztof Kempa (IIId) - wyróżnienie za dobry wynik - opiekun mgr Urszula Sokolińska

- Michał Wołek (IIId) - wyróżnienie za dobry wynik - opiekun mgr Urszula Sokolińska

 

JĘZYK ANGIELSKI

 

Powiatowy Konkurs "Interaktywny spacer po krajach niemiecko i anglojęzycznych"

- Hubert Nowakowski (IId) - II miejsce - opiekun mgr Natalia Król

- Kinga Walczak (IIIa) - III miejsce - opiekun mgr Natalia Król

II Konkurs Translatorski w Kleszczowie (niemiecko-angielsko-polski)

- Patrycja Zbroja (IIIe) - wyróżnienie - opiekun mgr Agnieszka Łęgowik

- Ewa Markiewicz (IId) - II miejsce - opiekun mgr Natalia Król

Powiatowy Konkurs WeihnachtsvoiceRadomska

- Natalia Ćwiek (IIc) - Głos Powiatu Radomszczańskiego - opiekun mgr Agnieszka Łęgowik

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Kleszczowie

- Adrianna Moroń (Ib) - III miejsce - opiekun mgr Piotr Pacholik

 

JĘZYK FRANCUSKI

 

XIII Festiwal Piosenki Francuskiej"Plein Chant"

- Paulina Młynarczyk (If) - wyróżnienie w etapie okręgowym - opiekun mgr Anna Smendowska

"Maraton fotograficzny" zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące i Liceum Ekonomiczne

- Jolanta Stępień (Id), Oliwia Klimczak (Id) - III miejsce - opiekun mgr Anna Smendowska

 

 

JĘZYK NIEMIECKI

 

Powiatowy Konkurs Multimedialny "Spacer po krajach niemieckojęzycznych"

- Aleksandra Jasiak - I miejsce - opiekun mgr Sławomir Lawenda

- Patrycja Zbroja (IIIe) - II miejsce - opiekun mgr Agnieszka Skura-Garbaciak

Szkolny Konkurs na Wielkanocną Kartkę Świateczną

- Ewa Radkowska - I miejsce - opiekun mgr Sławomir Lawenda

Powiatowy Konkurs WeihnachtsvoiceRadomska

- Adrianna Moroń (Ib) - I miejsce - opiekun mgr Sławomir Lawenda

- Dariusz Barański, Barbara Żuławińska (IIIf) - wyróżnienie - opiekun mgr Paweł Handydraj

XXXIX Olimpiada Języka Niemieckiego

- Martyna Wodo (IIf) - udział w etapie wojewódzkim - opiekun mgr Paweł Handydraj

Konkurs współczesnej piosenki niemieckiej (konkurs powiatowy)

- Adrianna Moroń (Ib) - I miejsce - opiekun mgr Sławomir Lawenda

XII Edycja Festiwalu Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej (konkurs powiatowy)

- Bartosz Cudak (Ic) - I miejsce - opiekun mgr Agnieszka Skura-Garbaciak

- Jan Kowalczyk (IIf) - III miejsce - opiekun mgr Sławomir Lawenda

- Anna Kucharczyk - wyróżnienie - opiekun mgr Sławomir Lawenda

V Powiatowy Konkurs na prezentację multimedialną "Ich und meine Welt"

- Karolina Prajs (IIe) - I miejsce - opiekun mgr Agnieszka Skura- Garbaciak

- Martyna Sadowska (Ib) - II miejsce - opiekun mgr Agnieszka Skura-Garbaciak

- Anna Kucharczyk - etap okręgowy - wyróżnienie - opiekun mgr Sławomir Lawenda

II Konkurs Translatorski w Kleszczowie (niemiecko-angielsko-polski)

- Patrycja Zbroja (IIIe) - wyróżnienie - opiekun mgr Agnieszka Skura-Garbaciak

- Ewa Markiewicz (IId) - II miejsce - opiekun mgr Anna Haddani

 

 

BIOLOGIA

 

Olimpiada Biologiczna

- Agata Rembisz (IIIb) - udział w etapie okręgowym - opiekun mgr Małgorzata Panicz

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

- Natalia Krakowska (Ib) - LAUREATKA etapu okręgowego, udział w etapie centralnym - opiekun mgr Małgorzata Panicz

EKO- Planeta

- Michał Kisiołek - etap szkolny - I miejsce (test) - opiekun mgr Małgorzata Panicz

- Marta Kupczyńska - etap szkolny - I miejsce (album) - opiekun mgr Małgorzata Panicz

- Jolanta Stępień - wyróżnienie II stopnia w kraju (album) - opiekun mgr Edyta Łyp

 

CHEMIA

 

Ogólnopolski Konkurs "Alchemik"

- Natalia Krakowska, Aleksandra Furmańczyk, Michał Kisiołek (Ib) - wyróżnienie - opiekun mgr Sylwia Wawrzyniak

- Katarzyna Morawiec, Jakub Nosecki, Adrianna Białek (IIb) - wyróżnienie - opiekun mgr Małgorzata Wojtecka

- Angelika Szczęsna (IIIb) - najlepszy wynik szkolny wyróżnienie - opiekun mgr Renata Langier

Alkohol- chemiczna pułapka (konkurs powiatowy)

- Magdalena Płaszczyńska (If) - I miejsce - opiekun mgr Renata Langier

Nie zobojętniaj się na chemię (konkurs między powiatowy)

- Mateusz Wędzonka (IIIb) - I miejsce - opiekun mgr Renata Langier

- Angelika Szczęsna (IIIb) - wyróżnienie - opiekun mgr Renata Langier

Konkurs chemiczny Trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej

- Agata Rembisz (IIIb) - VI miejsce - opiekun mgr Renata Langier

Olimpiada Chemiczna

- Agata Rembisz (IIIb) - udział w eliminacjach okręgowych I i II stopnia - opiekun mgr Renata Langier

- Wojciech Kempa (IIIb) - udział w eliminacjach okręgowych I i II stopnia - opiekun mgr Renata Langier

- Mateusz Wędzonka (IIIb) - udział w eliminacjach okręgowych I stopnia - opiekun mgr Renata Langier

 

EDUKACJA PROZDROWOTNA

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

- Natalia Krakowska (Ib) - etap centralny - II miejsce - opiekun mgr Małgorzata Wojtecka

 

FIZYKA

 

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny "Eureka"

- Agata Rembisz (IIIb) - wyróżnienie za bardzo dobry wynik - opiekun mgr Sławomir Gajewski

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny "Lwiątko"

- Kamil Tymiński (IId) - uzyskanie tytułu TAON - opiekun mgr Sławomir Gajewski

- Łukasz Izbiński (IId) - wyróżnienie - opiekun mgr Sławomir Gajewski

- Piotr Dworakowski (IId) - wyróżnienie - opiekun mgr Sławomir Gajewski

- Martyna Wodo (IIf) - udział - opiekun mgr Jacek Michniowski

Ogólnopolski Konkurs Astronomiczny "Astrolabium"

- Krzysztof Czupiała (Id) - 82. miejsce na 294 miejsca punktowane - opiekun mgr Sławomir Gajewski

 

FILOZOFIA

XXVI Olimpiada Filozoficzna

- Katarzyna Mofina (IIb) - udział w etapie okręgowym - opiekun mgr Jacek Michniowski

- Anna Szewców (IIb) - udział w etapie okręgowym - opiekun mgr Jacek Michniowski

 

GEOGRAFIA

Konkurs o Diamentowy Indeks AGH

- Marta Łęgowik (IIIe), Mateusz Staszewski (IIIe) - udział w II etapie - opiekun mgr Magda Wojdełko

 

HISTORIA, WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE

 

Olimpiada " Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"

- Mateusz Krupa (IIId) - uczestnik etapu okręgowego - opiekun mgr Magdalena Więcek

Konkurs Numizmatyczny "Grosik" (konkurs powiatowy)

- Marcin Magier (IId) - I miejsce - opiekun mgr Magdalena Więcek

Konkurs o KWP w Radomszczańskiem (konkurs powiatowy)

- Agnieszka Miler (IIe) - I miejsce - opiekun mgr Magdalena Więcek

Olimpiada Historyczna

- Agnieszka Wiecha (IIIc) - udział w etapie wojewódzkim - opiekun mgr Paweł Rorat

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

- Agnieszka Wiecha (IIIc) - udział w etapie wojewódzkim - opiekun mgr Joanna Wiśniewska

 

PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

 

Produkcik 2015

- Hubert Nowakowski, Ewa Markiewicz, Patrycja Cieślak, Kamil Tymiński TWINKLES - finaliści w etapie ogólnopolskim - wyróżnienie - opiekun mgr Sylwia Wawrzyniak

- A. Jarzębska, K. Kowalczyk, K. Kowalska, O. Mieczyńska (IIe) - finaliści w etapie ogólnopolskim - opiekun mgr Renata Langier

- Weronika Mała, D. Puczkowska (IIe), M. Pokora, Kinga Beśka (IIc) - finaliści w etapie ogólnopolskim - opiekun mgr Renata Langier

 

"Bądź przedsiębiorczy wypromuj własną firmę" (konkurs powiatowy)

- Krzysztof Gustalik (IId) - wyróżnienie - opiekun mgr Sylwia Wawrzyniak

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

- Dominika Dryja (If) - udział w eliminacjach okręgowych - opiekun mgr Renata Langier

- Agnieszka Łakoma (Id) - udział w eliminacjach okręgowych - opiekun mgr Renata Langier

Olimpiada Przedsiębiorczości

- Dominika Dryja (If) - udział w eliminacjach okręgowych - opiekun mgr Renata Langier

Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania

- Dominika Dryja (If) - udział w eliminacjach okręgowych - opiekun mgr Renata Langier

Radomszczański Biznesplan (konkurs powiatowy)

- Wiktor Knop (Id), Damian Bednarek (Id) - wyróżnienie - opiekun mgr Renata Langier

 

RELIGIA

Konkurs Pieśni Maryjnych (konkurs ogólnopolski)

- Adrianna Moroń (Ib) - Grand Prix - opiekun mgr Halina Szczekocka

- Paulina Młynarczyk (If) - I miejsce - opiekun mgr Halina Szczekocka

- Barbara Żuławińska i Dariusz Barański (IIIf) - II miejsce - opiekun mgr Halina Szczekocka

"Hej, Panie Jezu!" (konkurs ogólnopolski)

- Natalia Mickiewicz, Żaneta Polanin, Natalia Stolarska (IIIc), Dawid Góralczyk (IId) -

II miejsce - opiekun mgr Halina Szczekocka

 

INNE

III edycja Biegu na Orientację w Podświerku (konkurs powiatowy)

- Mateusz Kaczmarzyński (IIf), Karolina Dawid (Ib), Krystian Sienkiewicz (IIe) - III miejsce - opiekun mgr Bogusław Antczak

Ogólnopolski Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej w Koszęcinie

- Natalia Stolarska (IIIc) - etap centralny I miejsce - opiekun mgr Bogusław Antczak

- Bartosz Cudak (Ic) - etap centralny III miejsce - opiekun mgr Bogusław Antczak

Zima z LOK (konkurs miejski)

- Michał Pluta (IIIe) - I miejsce - opiekun mgr Bogusław Antczak

- Dawid Soczyński (IIIc) - III miejsce - opiekun mgr Bogusław Antczak

- Sylwia Mariankowska (If) - V miejsce - opiekun mgr Bogusław Antczak

Zawody strzeleckie LOK (konkurs miejski)

- Dawid Soczyński (IIIc) - I miejsce - opiekun mgr Bogusław Antczak

Powiatowy Dzień Dziecka w Kamieńsku - zawody strzeleckie o puchar Starosty Powiatu Radomszczańskiego

- drużyna - III miejsce - opiekun mgr Bogusław Antczak

- Dawid Soczyński (IIIc) - III miejsce - opiekun mgr Bogusław Antczak

 

informacje zebrała i opracowała mgr Agnieszka Łęgowik

Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO