Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2015/2016

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W RADOMSKU W KONKURSACH I OLIMPIADACH PRZEDMIOTOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

JĘZYK POLSKI

1. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. ks. J. Popiełuszki "Zło dobrem zwyciężaj"

- Bartosz Cudak (IIC) - I miejsce -udział w eliminacjach rejonowych, nominacja do eliminacji wojewódzkich i udział w eliminacjach wojewódzkich - (opiekun mgr Mariola Rudecka)

- Adrianna Moroń (IIB) - II miejsce w turnieju poezji śpiewanej (opiekun mgr Marzanna Lempart)

- Aleksandra Paduch (IIC) - II miejsce (opiekun mgr Mariola Rudecka)

- Kamil Zyzik (IIC) - wyróżnienie (opiekun mgr Mariola Rudecka)

2. Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny "Miłość pisze się Jezus"

- Kamil Tymiński (IIID) - I miejsce (opiekun mgr Marzanna Lempart)

- Patrycja Gałwiaczek (IA) - II miejsce (opiekun mgr Marzanna Lempart)

- Aleksandra Trachta (IA) - IV miejsce (opiekun mgr Marzanna Lempart)

- Sylwia Morawiec (IB) - półfinalista (opiekun mgr Anna Klimczak-Lizak)

- Magdalena Chaś (IIID) - półfinalistka (opiekun mgr Marzanna Lempart)

3. Ogólnopolski Konkurs Piosenki o Mojej Ojczyźnie w Przedborzu

- Adrianna Moroń (IIB) - I miejsce (opiekun mgr Marzanna Lempart)

4. Dyktando Kleszczowskie (konkurs ogólnopolski)

- Aleksandra Trachta (IA) - I miejsce - Mistrz Ortografii szkół ponadgimnazjalnych (opiekun mgr Marzanna Lempart)

5. XXXVII Ogólnopolskie Spotkania z Poezją Marii Konopnickiej

- Bartosz Cudak (IIC) - I miejsce (opiekun mgr Mariola Rudecka)

6. Konkurs Recytatorski Poezji Węgierskiej (konkurs wojewódzki)

- Patrycja Alama (IA) - VI miejsce (opiekun mgr Marzanna Lempart)

7. Konkurs "Mikrofon 2016" (konkurs powiatowy)

- Adrianna Moroń (IIB) - I miejsce (opiekun mgr Marzanna Lempart)

- Natalia Ćwiek (IIIC) - II miejsce (opiekun mgr Mariola Rudecka)

8. Konkurs Literacki "Błękit" (konkurs powiatowy)

- Julia Nowak (IIA) - nagroda główna "Błękitne pióro" (opiekun mgr Anna Klimczak-Lizak)

- Paulina Bąk (IF) - I miejsce w kategorii esej (opiekun mgr Marzanna Lempart)

- Karina Pawelec (IE) - III miejsce (opiekun mgr Grażyna Biela)

- Zuzanna Migocka (IF) - III miejsce w kategorii opowiadanie (opiekun mgr Marzanna Lempart)

9. Konkurs Literacki "Dni Rodziny" (konkurs powiatowy)

- Rafaela Pabich (IA) - III miejsce (opiekun mgr Marzanna Lempart)

- Sylwia Morawiec (IB) - wyróżnienie (opiekun mgr Anna Klimczak-Lizak)

- Aleksandra Trachta (IA) - wyróżnienie (opiekun mgr Marzanna Lempart)

10. Konkurs Literacki "Portret Miasta" (konkurs powiatowy)

- Julia Nowak (IIA) - I miejsce w kategorii literatura (opiekun mgr Anna Klimczak-Lizak)

- Robert Wojakowski (IIA) - I miejsce w kategorii etiuda filmowa (opiekun mgr Anna Klimczak Lizak)

- Bartłomiej Wlaźlak, Angelika Pieśniewska, Patrycja Ślęzakiewicz (IIE) - II miejsce w kategorii etiuda filmowa (opiekun mgr Anna Klimczak-Lizak)

- Maja Bujacz (IA) - II miejsce (opiekun mgr Marzanna Lempart)

- Karolina Jankowska (IC) - wyróżnienie (opiekun mgr Mariola Rudecka)

- Rafaela Pabich (IA) - wyróżnienie (opiekun mgr Marzanna Lempart)

11. Powiatowy Konkurs Recytatorski im. K.K. Baczyńskiego

- Kamil Zyzik (IIC) - I miejsce (opiekun mgr Mariola Rudecka)

- Natalia Ćwiek (IIIC) - I miejsce w turnieju poezji śpiewanej (opiekun mgr Mariola Rudecka)

- Aleksandra Paduch (IIC) - II miejsce (opiekun mgr Mariola Rudecka)

- Bartosz Cudak (IIC) - III miejsce (opiekun mgr Mariola Rudecka)

12. Konkurs literacko-fotograficzny "Zanurzeni w poezji"

- Klaudia Kowalczyk (IIA) - I miejsce (opiekun mgr Anna Klimczak-Lizak)

13. "Wiosna-Lato-Jesień-Zima w obiektywie"

- Zuzanna Migocka (IF) - II miejsce (opiekun mgr Grażyna Biela)

14. "Mój dom, moja rodzina, moje miasto" (konkurs rejonowy)

- Natalia Chrostowska (IB) - I miejsce (opiekun mgr Grażyna Biela)

15. Konkurs Plastyczny "Ilustracja książki"

- Paulina Dzwonkowska (IE) - I miejsce (opiekun mgr Grażyna Biela)


MATEMATYKA

1. Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"

- Łukasz Izbiński (IIID) - LAUREAT (opiekun mgr Cecylia Janocha)

- Kamil Tymiński (IIID) - LAUREAT (opiekun mgr Cecylia Janocha)

2. Powszechny Internetowy Konkurs Matematyczny Politechniki Warszawskiej

- Kamil Tymiński (IIID) - finalista (opiekun mgr Cecylia Janocha)

3. VII Konkurs Matematyczny PoKoMAT (konkurs czterech powiatów)

- Kamil Tymiński (IIID) - II miejsce (opiekun mgr Cecylia Janocha)

- Mateusz Śliwakowski (IID) - wyróżnienie (opiekun mgr Urszula Sokolińska)

4. Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny

- Łukasz Izbiński (IIID) - dyplom za bardzo dobry wynik (opiekun mgr Cecylia Janocha)

- Kamil Tymiński (IIID) - dyplom za bardzo dobry wynik (opiekun mgr Cecylia Janocha)

- Krzysztof Majak (IID) - dyplom za bardzo dobry wynik (opiekun mgr Urszula Sokolińska)

- Urszula Puczkowska (IIB) - dyplom za bardzo dobry wynik (opiekun mgr Urszula Sokolińska)

- Katarzyna Tkacz (IIIE) - dyplom za dobry wynik (opiekun mgr Cecylia Janocha)

- Paulina Dzwonkowska (IE) - dyplom za dobry wynik (opiekun mgr Cecylia Janocha)

- Mateusz Śliwakowski (IID) - dyplom za dobry wynik (opiekun mgr Urszula Sokolińska)


JĘZYK ANGIELSKI

1. Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w Przedborzu

- Małgorzata Łysik (IID) - I miejsce (opiekun mgr Barbara Aksman)

- Julia Wijaszka (IIIE) - II miejsce (opiekun mgr Barbara Aksman)

- Alicja Kołodziejczyk (IIF) - III miejsce (opiekun mgr Piotr Pacholik)

2. III Powiatowy Konkurs Translatorski w Kleszczowie

- Aleksandra Trachta (IA) - III miejsce (opiekun mgr Barbara Aksman)

- Ewa Markiewicz (IIID) - III miejsce (opiekun mgr Natalia Król)

- Martyna Wodo (IIIF) - wyróżnienie (opiekun mgr Anna Haddani)

3. Powiatowy Konkurs na Prezentację Multimedialną o Krajach Anglojęzycznych

- Zuzanna Migocka (IF) - I miejsce (opiekun mgr Agnieszka Łęgowik)

- Aleksandra Trachta (IA) - II miejsce (opiekun mgr Barbara Aksman)

4. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Kleszczowie "Hity Dekady"

- Natalia Ćwiek (IIIC) - wyróżnienie (opiekun mgr Agnieszka Łęgowik)


JĘZYK NIEMIECKI

1.XXXIX Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego

- Martyna Wodo (IIIF) - udział w etapie okręgowym (opiekun mgr Paweł Handydraj)

2. VI Powiatowy Konkurs na Prezentację Multimedialną "Meine Freunde, meine Freizeit, meine Hobbys"

- Mateusz Nowak (IIIE) - I miejsce (opiekun mgr Agnieszka Skura-Garbaciak)

2. Powiatowy Konkurs "Interaktywny spacer po krajach niemieckojęzycznych"

- Aleksandra Trachta (IA) - I miejsce (opiekun mgr Agnieszka Skura-Garbaciak)

3. III Powiatowy Konkurs Translatorski w Kleszczowie

- Aleksandra Trachta (IA) - III miejsce (opiekun mgr Agnieszka Skura-Garbaciak)

- Ewa Markiewicz (IIID) - III miejsce (opiekun mgr Agnieszka Skura-Garbaciak)

- Martyna Wodo (IIIF) - wyróżnienie (opiekun mgr Paweł Handydraj)

4. Szkolny Konkurs na Wieniec Adwentowy

- Angelika Gaik (ID) - I miejsce (opiekun mgr Paweł Handydraj)

- Bartłomiej Wlaźlak (IIE) - II miejsce (opiekun mgr Iwona Gloc)

- Weronika Łatacz (IIB) - III miejsce (opiekun mgr Agnieszka Skura-Garbaciak)

5. Festiwal Piosenki Współczesnej i Poezji Niemieckiej

- Jan Kowalczyk (IIF) - I miejsce (opiekun mgr Sławomir Lawenda)

- Maja Bujacz (IA) - II miejsce (opiekun mgr Agnieszka Skura-Garbaciak)

- Anna Kucharczyk (IIF) - III miejsce (opiekun mgr Sławomir Lawenda)

- Małgorzata Malingiewicz (IF) - wyróżnienie (opiekun mgr Iwona Gloc)

- Bartosz Rudecki (ID) - wyróżnienie (opiekun mgr Paweł Handydraj)

- Adrianna Moroń (IIB) - I miejsce (opiekun mgr Sławomir Lawenda)

- Nina Trajdos (IIA) - II miejsce (opiekun mgr Agnieszka Skura-Garbaciak)

- Justyna Trzcionkowska (IA) - III miejsce (opiekun mgr Agnieszka Skura-Garbaciak)

6. Szkolny Konkurs na Ozdobę Wielkanocną

- Angelika Gaik (ID) - I miejsce (opiekun mgr Paweł Handydraj)

- Weronika Łatacz (IIB) - II miejsce (opiekun mgr Agnieszka Skura-Garbaciak)

- Anna Styrna (IB) - III miejsce (opiekun mgr Sławomir Lawenda)

- Michał Walczak (IIC) - wyróżnienie (opiekun mgr Agnieszka Skura-Garbaciak)

- Julia Rokita (IE) - wyróżnienie (opiekun mgr Agnieszka Skura-Garbaciak)

- Dominika Dryja (IIF) - wyróżnienie (opiekun mgr Sławomir Lawenda)

- Ada Zawalska (ID) - wyróżnienie (opiekun mgr Sławomir Lawenda)

- Ewelina Stępień (ID) - wyróżnienie (opiekun mgr Paweł Handydraj)

- Karina Pawelec (IE) - wyróżnienie (opiekun mgr Iwona Gloc)

7. Szkolny Konkurs Plastyczno-Językowy "Deutchland - meine Traumreise"

- Karina Szczepańska (IID) - I miejsce (opiekun mgr Iwona Gloc)

- Klaudia Uznańska (IF) - I miejsce (opiekun mgr Agnieszka Skura-Garbaciak)

- Kinga Proszowska (IF) - II miejsce (opiekun mgr Iwona Gloc)

- Mateusz Zawisza (IID) - II miejsce (opiekun mgr Iwona Gloc)

- Alicja Karbownik (IF) - III miejsce (opiekun mgr Agnieszka Skura-Garbaciak)

- Aleksandra Droś (IID) - III miejsce (opiekun mgr Iwona Gloc)

- Aleksandra Gajda (IC) - wyróżnienie (opiekun mgr Iwona Gloc)


JĘZYK FRANCUSKI

1. XIV Łódzki Festiwal Piosenki Francuskiej

- Julia Kuliś (IC) - udział w etapie wojewódzkim (opiekun mgr Anna Smendowska)

- Ewa Matyszczyk (IID) - udział w etapie wojewódzkim (opiekun mgr Anna Smendowska)

- Roksana Gaik (ID) - udział w etapie wojewódzkim (opiekun mgr Anna Smendowska)

- Paulina Młynarczyk (IIF) - udział w etapie wojewódzkim (opiekun mgr Anna Smendowska)


CHEMIA

1. LXII Olimpiada Chemiczna

- Martyna Wodo (IIIF) - II etap eliminacji okręgowych - XXIII miejsce w okręgu (opiekun mgr Renata Langier)

2. Konkurs Chemiczny Trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej

- Martyna Wodo (IIIF) - IV miejsce w finale (opiekun mgr Renata Langier)

- Bartłomiej Nowicki (IIIF) - udział w finale (opiekun mgr Renata Langier)

3. Międzypowiatowy Konkurs Chemiczny "Nie zobojętniaj się na chemię"

- Martyna Wodo (IIIF) - I miejsce w finale (opiekun mgr Renata Langier)

- Katarzyna Morawiec (IIIB) - wyróżnienie w finale (opiekun mgr Małgorzata Wojtecka)


BIOLOGIA

1. Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny EKO-PLANETA

- Karolina Zbroja (IIF) - I miejsce w kraju (opiekun mgr Małgorzata Panicz)

2. Konkurs Plastyczny w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska (konkurs powiatowy)

- Sara Korczak (IIB) - I miejsce w kategorii plakat (opiekun mgr Małgorzata Panicz)

- Piotr Zając (IF) - I miejsce w kategorii poster (opiekun mgr Agnieszka Krawczyk-Broszkowska)

- Adrianna Marczyk (IIB) - III miejsce (opiekun mgr Małgorzata Panicz)

- Maria Dobielska (IIF) - wyróżnienie (opiekun mgr Małgorzata Panicz)

- Barbara Ciosk (IF) - wyróżnienie (opiekun mgr Agnieszka Krawczyk-Broszkowska)


FIZYKA

1. Ogólnopolski Konkurs Fizyczny "Eureka"

- Jakub Grębowicz (IID) - wyróżnienie (opiekun mgr Sławomir Gajewski)

- Mateusz Śliwakowski (IID) - wyróżnienie (opiekun mgr Sławomir Gajewski)

- Justyna Zięba (IID) - wyróżnienie (opiekun mgr Sławomir Gajewski)

2. Ogólnopolski Konkurs Remote Mars Yard współorganizowany przez biuro ESERO Europejskiej Agencji Kosmicznej i ABM Space Education

- Jakub Grębowicz (IID), Mateusz Śliwakowski (IID), Adam Klekowski (ID), Jakub Drzymalski (IIF) - laureaci - III miejsce (opiekun mgr Sławomir Gajewski)


PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI/EKONOMIA

1. Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2016

- EAT&FIT - Patrycja Ślęzakiewicz, Katarzyna Maślanka, Marta Zyberyng, Mariusz Nowak, Weronika Wyrfel, Klaudia Rymarek - FINALISTA (opiekun mgr Sylwia Wawrzyniak)

- LA BELLE - Patrycja Szulc, Marta Dyguda, Magda Proszowska, Paulina Lizińczyk, Żaneta Jurczyk, Monika Śpiewak, Sylwia Gabryś, Karolina Romańska - FINALISTA (opiekun mgr Sylwia Wawrzyniak)

2. Olimpiada Przedsiębiorczości - eliminacje okręgowe

- Dominika Dryja (IIF) - opiekun mgr Renata Langier

- Przemysław Bus (IID) - opiekun mgr Renata Langier

- Piotr Szyszka (IF) - opiekun mgr Renata Langier

- Julia Rokita (IE) - opiekun mgr Renata Langier

- Michał Kisiołek (IIB) - opiekun mgr Sylwia Wawrzyniak

- Adam Klekowski (ID) - opiekun mgr Sylwia Wawrzyniak

3. Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania - etap okręgowy

- Adam Winiszewski (ID) - opiekun mgr Sylwia Wawrzyniak

- Dominika Dryja (IIF) - opiekun mgr Renata Langier

4. Radomszczański Konkurs Przedsiębiorczości

- Kacper Olczyk (IE) - I miejsce (opiekun mgr Renata Langier)

- Karina Pawelec (IE) - I miejsce (opiekun mgr Renata Langier)


HISTORIA/WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE

1. Olimpiada "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" (etap wojewódzki)

- Piotr Banaszczyk (IC) - opiekun mgr Paweł Rorat

- Karolina Patek (IIC) - opiekun mgr Paweł Rorat

2. Konkurs Numizmatyczny "Grosik" (konkurs powiatowy)

- Mateusz Smendowski (ID) - I miejsce (opiekun mgr Joanna Wiśniewska)

- Marcin Magier (IIID) - III miejsce (opiekun mgr Magdalena Więcek)

3. Konkurs "Żołnierze Wyklęci obudźcie się" (etap rejonowy)

- Weronika Olejnik (IF) - opiekun mgr Joanna Wiśniewska

- Anna Tomalka (IIB) - opiekun mgr Magdalena Więcek

- Piotr Zając (IF) - opiekun mgr Joanna Wiśniewska


INFORMATYKA

1. "Informatyczny Puchar" - konkurs zorganizowany przez Zespół Szkół Elektryczno- Elektronicznych w Radomsku (kategoria Open)

- Jakub Grębowicz (IID) - I miejsce (opiekun mgr inż. Paweł Kapica)


FILOZOFIA

1. XXVI Olimpiada Filozoficzna

- Greta Kotlińska (IIC) - udział w etapie okręgowym (opiekun mgr Jacek Michniowski)


GEOGRAFIA

1. Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"

- Agnieszka Miler (IIIE) - udział w II etapie (opiekun mgr Magda Wojdełko)

- Kinga Wolska (IIIE) - udział w II etapie (opiekun mgr Magda Wojdełko)

- Diana Puczkowska (IIIE) - udział w II etapie (opiekun mgr Magda Wojdełko)


EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA/INNE

1. IV edycja Biegu na Orientację w Podświerku (konkurs powiatowy)

- Martyna Sadowska (IIB), Michał Kosiołek (IIB), Bartosz Pachulski (IIB) - I miejsce (opiekun mgr Bogusław Antczak)

2. Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej (konkurs wojewódzki)

- Bartosz Cudak (IIC) - I miejsce - recytacja (opiekun mgr Bogusław Antczak)

- Kamil Zyzik (IIC) - II miejsce - recytacja (opiekun mgr Bogusław Antczak)

- Aleksandra Paduch (IIC) - III miejsce - recytacja (opiekun mgr Bogusław Antczak)

- Adrianna Moroń (IIB) - I miejsce - śpiew (opiekun mgr Bogusław Antczak)

3. XXIV edycja Szkolnej Ligi Strzeleckiej (konkurs powiatowy)

- Jakub Buss (IF) - II miejsce (opiekun mgr Bogusław Antczak)

- Sylwia Mariankowska (IIF) - III miejsce (opiekun mgr Bogusław Antczak)

- Maciej Drogosz (ID) - IV miejsce (opiekun mgr Bogusław Antczak)

4. "Zima z LOK 2016" - turniej strzelecki (konkurs rejonowy)

- Sylwia Mariankowska (IIF) - I miejsce (opiekun mgr Bogusław Antczak)

- Adam Klekowski (ID) - II miejsce (opiekun mgr Bogusław Antczak)

- Maciej Drogosz (ID) - V miejsce (opiekun mgr Bogusław Antczak)

5. "Młodzież zapobiega pożarom"(konkurs powiatowy)

- Michał Kisiołek (IIB) - II miejsce (opiekun mgr Bogusław Antczak)


RELIGIA

1. Olimpiada Teologii Katolickiej

- Jolanta Stępień (IID) - V miejsce w etapie diecezjalnym (opiekun mgr Ewa Kurowska)

2. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

- Marta Brzeźniak (IIIE) - etap diecezjalny (opiekun mgr Halina Szczekocka)

- Justyna Ślęzak (IB) - etap diecezjalny (opiekun ks. Robert Woźniak)

3. Przegląd Pieśni Maryjnych (konkurs rejonowy)

- "Boży Młyn" - Roksana Gaik, Adrian Gąciarek, Adam Winiszewski, Paulina Młynarczyk (ID) - I miejsce (opiekun mgr Halina Szczekocka)



informacje zebrała i opracowała mgr Agnieszka Łęgowik

 

Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO